Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

ten wałek to czujnik od regulacji siłowej pokrywy złóż na silikon a wałek spróbuj dopasować jakiś oring.najgorsze jest to że za jakiś czas znowu będzie z tego lecieć.taki urok 60-tki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
złóż na silikon

Najpierw wymień oringi i sprawdź czy ta obudowa nie jest pęknięta. Silikon odradzam, znam przypadek, że dostał sie do oleju i rozdzielacz do wymiany Z resztą żaden profesjonalista nie robi na silikon, ja (bez aluzji, amatorem jestem )smaruję uszczelkę towotem i/lub farbą olejną (doslownie odrobinkę) i z przeciekami spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
złóż na silikon

Najpierw wymień oringi i sprawdź czy ta obudowa nie jest pęknięta. Silikon odradzam, znam przypadek, że dostał sie do oleju i rozdzielacz do wymiany Z resztą żaden profesjonalista nie robi na silikon, ja (bez aluzji, amatorem jestem )smaruję uszczelkę towotem i/lub farbą olejną (doslownie odrobinkę) i z przeciekami spokój.

 

 

tez stosuje te srodki ale ostatnio kupilem/pracuje w sklepie motoryzacyjnym/ naprawde fajna rzecz gasket firmy kleen flo. Nie jest zbyt drogi ale sprobuj daje gwarancje ze nie bedzie cieklo i nie urwie sie zeby zatkac jakis kanal olejowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki.Troche lipa,bo koleś nie wysyła za pobraniem.Da sie,gdzieś indziej kupić instrukcje napraw??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale u mnie taka instrukcje można kupic w kazdym sklepie w którym sprzedaja częsci do C-360 lub innych. Popytaj w takich sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tna tym walku skretnym ramienia podnosnika sa 4 oringi dwa mozna wymienic bez problemu od zewnatrz.a srodkowe to trzeba by sciagnac caly korpus podnosnika wybic walek i je zalozyc.a silikon to nic nie daje.instrukcje obslugi do 60 to widze w kazdym sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moze wie ktos. Ile moze kosztowac piasta do kola przodniego do 60tki??? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z szanownych forumowiczow orientuje się ile będę musiał zapłacić za skrzynię? Obudowa zostaje, chodzi mi o wszystkie elementy wewnątrz, nie licząc robocizny... Robił ktoś ostatnio taki remont?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś popytać w warsztatach remontujących ciągniki najlepiej.Od razu by ci wyliczyli ile to by kosztowało.Ja nie robiłem skrzyni.Co ci sie dzieje/stało z tą skrzynią??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia ponad 20 lat nie była remontowana. Są już znaczne luzy, wybite łożyska strasznie hałasują szczególnie podczas hamowania silnikiem, tryby wyjeżdżone, dwójki od 2-3 lat prawie wcale nie używam (natychmiast wyskakuje - żadna regulacja nie radzi) z tego względu orka najczęściiej na 5 polowej Czas z tym skończyć i zrobić wszystko raz a dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też gdzieś tyle nie ruszana skrzynia i wszystko OK,nic nie wyje,ale raczej dla tego,że mało robił.Twój na ilu hektarach robi/robił??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś z forumowiczów ile powinno się docierac kompletnie nowy silnik w ursusie c360 3p i jak powinno to wygladac??z góry dziekuje za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twój na ilu hektarach robi/robił??

Jako jedyny ciągnik w okolicy przez kilka lat zrobił wiecej niż niejeden przez dakady Konkretnie nie wiem, licznika mth ojciec nigdy nie robił Teraz pracuje na ok. 10 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktos wie,czy oleju w pompie wtryskowej powinno ubywać??Jak wlałem gdzies w środku robót polowych a ostatnio jak zaglądałem to prawie nic nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktos wie,czy oleju w pompie wtryskowej powinno ubywać??Jak wlałem gdzies w środku robót polowych a ostatnio jak zaglądałem to prawie nic nie ma

Nadmiar oleju wyleci przelewem, a ilość oleju w pompie jest wystarczająca, jeśli wałek krzywkowy będzie tylko zalany do ok 1/4, kłania sie miarka kontrolna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha,dzięki.Optymalny poziom to raczej max. na miarce, teraza ledwo sie miarka macza,a na lałem na max.To jak to w ko ncu jest?Mi sie wydaje,że jest coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łyka ci olej! Normalka nie martw się tylko go dolewaj jeśli nie chcesz robić kapitalki Oczywiscie ze jest nie tak bo olej umyka tylko czy silnik jest nieszczelny( to znaczy czy jest pod nim kałuza oleju) Czy przez tłoki i kominem ucieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że olej mi spala to prawda i dolewam,ale chodzi mi o ubywanie oleju w pompie paliwowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Że olej mi spala to prawda i dolewam,ale chodzi mi o ubywanie oleju w pompie paliwowej.

 

 

W pompie wtryskowej nie powinno ci ubywać oleju , poprostu jest nieszczelna i może być że ma przeciek na zewnątrz , lub wewnętrzny czyli olej dostaje sie do paliwa. Poprostu sprawa dla .......... pompiarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Że olej mi spala to prawda i dolewam,ale chodzi mi o ubywanie oleju w pompie paliwowej.

 

To prawdo podobnie olej ucieka pierscieniem uszczelniajacym od strony napedu pompy. Znajomy mówił ze to robił bez pompiarza. Ale ja dokładnie go o to nie pytałemn, ale prawdopodobnie też sam zrobisz jesli to jest to co pisze. A teraz jego nie ma wiec nie pomogę tobie. Moze ktoś tu na forum to robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...