Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Do Krzysztof Czajkowski w sprawie manszetów mógłbyś dokładnie podać od jakiego typu siłownika ładowacza i w którym miejscu toczyłeś tłok , bo właśnie mam zamiar ściągać pokrywę podnośnika , z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to od czeskiego ładowacza jakim był Nuj, dokładnie którego siłownika to ci nie powiem.Trzeba stoczyć górę tłoczyska na gróbość tego manszetu tak żeby móc to zabezpieczyć,. Ja toczyłem rowek i zakładałem sprężynowe zabepieczenie dopasowane od czegoś co pasowało w tym wymiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki pomużcie co może być jechałem 360 3p i po pewnym czasie nie chciał wejśc na obroty i walił białym dymem .ledwo dojechałem do domu.zgasł mi i już go nie odpaliłem!!co może być?? mogły paśc koncówki czy pompa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż najpierw wtryski , a jeśli to nie pomoże to pompa na warsztat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tak żeby padła pompa odrazu lub wtryski a jak niemoże odpalić sprawdz czy paliwo dochodzi może woda sie jakoś dostał zobacz na odstojniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby powodem zatrzymania silnika był brak paliwa dochodzącego do pompy, to by silnik nie walił dymem, a tym bardziej białym. Sprawdź ciśnienie sprężania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad założył kilka lat temu do c 360 nówkę pompę wtryskową i nie wiem jaka byla przyczyna ale po kilku godzinach wysiadły mu wtryskiwacze , objawy biały dym i ciągnik ledwo zipał , zmienił wtryski i ciągnik pracuje do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, tak jak Gufi, że to woda w paliwie. Przez zimę mogło się wykroplić w zbiorniku, dlatego zalecane jest na zimę zalewać do pełna (najlepiej oczywiście opałem). Biały dym o którym piszesz to mogła być para wodna z wody podanej przez pompę z paliwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, gdyby to miała być para wodna, to ile tej wody musiała by podać pompa, żeby "waliło" tą parą z rury, powodem tego problemu są albo skończone wtryskiwacze, albo defekt pompy wtryskowej, lub jej sterowanie - chodzi o rozrząd, u mnie kiedyś w 360 pękł wałek krzywkowy w pompie wtryskowej, w miejscu gdzie znajduje sie klin od mocowania sprzęgiełka, objawy były identyczne - biały dym i silnik nie do odpalenia, poprostu przestawił sie kąt początku wtrysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tatamarty.323ato może byc coś z kątem wtrysku lub z fazami rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak woda w paliwie .pompa sama sie nie przestawi .albo scielo klina walku napedu pompy .a jak ktos pisze ze 3p pojezdzi na opale to niemial nigdy tego ciagnika.pompa rotacyjna dlugo nie pochodzi.wystarczy troche wody na dnie kanistra lub baku i holowanie .sam tak mialem .potem to paliwo wlalem po wiaderku do zetora i nawet nie poczul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się że to woda, ale wierz mi że może jej być sporo. Jesli Pepcio usunie awarię i zechce nam napisać co to było to się wyjaśni. Natomiast z całą pewnością twierdzę, że 3P na opale pochodzi na tyle długo, że remont pompy się zwróci z nawiązką. Warunek musi to być lekki olej opałowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś podać prędkość 360-3P na poszczególnych biegach z instrukcji? Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba olej spuścić,żeby uszczelnić te miejsca(na zdjeciu zaklepana zlotowka i polaczenie z korpusem na silikon)??Czy na silikon bedzie sie trzymac??I czy można w ogóle jakoś uszczelnic to miejsce gdzie jest zaklepana zlotówka??

Przecierz w tej obudowie tego sworznia jest uszczelniacz, trzeba go wymienić na nowy jeśli są przecieki i po kłopocie, odkręć tą obudowe (oleju nie trzeba spuszczać), wymontuj go i zrób jak sie należy, a nie rób chłopie chautury, ochydnie wygląda z tą złotówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze niech policjia się tym zainteresuje ze mienie państwowe niszczysz Wiec przypomne ze z pieniedzy nie mozna robić podkładek jak i zaslepek w tym przypadku. Przecież wszystko da się zrobic bardziej oryginalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin wielkie dzięki To jest instrukcji do 3P?

 

A czy mógłbyś jeszcze wstawić fotkę z instrukcji dotyczącą masy 3P zobciążnikami i bez, a także rozkładu masy przód tył w 3P? Bardzo mnie to interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do usług Mam całą instrikcje do 3p,a do zwykłej nie moge nigdzie dostać,muszę się popytać jeszcze w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin 360, gdybyś kiedyś miał wolna chwilke to przeslij mi prosze zdjecia z isntrukcji na maila pawel2482@autograf.pl Oczywiscie chodzi mi tylko o czesc instrukcji z danymi technicznymi. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj chłopaki czepiacie sie ta złotówka była wycofana z obrotu jeszcz orzełek bez korony ja zrobiłem tak bo mi ciekło nawet po wymianie tego małego oringu

miras co masz na mysli bardziej orginalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...