Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 10 litrów borygo do -35 ale do układu chłodzacego łacznie chyba wchodzi 11 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale różowego płynu do spryskiwaczy to nie widziałem

letni orlenowski jest taki różowawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamirzam wymienić olej w silniku, jaki brędzie najlepszy?

Dodam, że w tej chwili jerzdze na superolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko, olej do silnika to Texaco 15w35 nie czarnieje tak szybko jak superol do następnej wymiany można nim prawie 300mth nakręcić ogólnie polecam ten olej ferguson też nim jest zalany, no i ciapek , znajomy mechanik texo przywozi mi po10zł/litr a w sklepie jest u mne w okolicy nawet do 15zł za litrę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jak montuje się pierścień uszczelniający na podnośniku (chodzi mi oto którą stroną montuje sie gumowe bo z jednej strony są szersze a z drugiej węrzsze)tak więc szerszym w którą stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wie ktoś jak montuje się pierścień uszczelniający na podnośniku (chodzi mi oto którą stroną montuje sie gumowe bo z jednej strony są szersze a z drugiej węrzsze)tak więc szerszym w którą stronę

szersza strona do komory cićnieniowej czyli tam gdzie spręża sie olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oddałem głowice do serwisu i wszystko jest ok. W piątek zaciągłem ciągnik do mechanika, wyjął tłoki i jedyna możliwa przyczyna jaką znalazł jest taka że pierścienie na jednym z tłoków ustawiły się w jednym rzędzie, jeden pod drugim i się zakleszczyły i to mogła być przyczyna że nie zgarniały oleju tylko go wyrzucały ale pierścienie i tak mi wymieni i panewki też. jutro odbieram maszyne

 

Włodek jak tam twoja c-360 pochwal się czy już jest wszystko w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

MAm takie pytanie nabylem teraz c-c60 i rotacyjna ale w tym jest broblem ze nie wiem jak mam wlanczyc te 540obr/min jak mam te wajchy ustawic?? prosze o pomoc a najlepiej zdjecie:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak siedzisz patrzysz na te wajch: prawa-włączanie biegów terenowych(nic nie przestawiaj),rozłączanie napędu.Lewa to właśnie włączanie WOM,ustaw wajchę na sam dół to właczysz WOM,jak chcesz wyłączyć to tą wajchę dajesz do samej góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak siedzisz patrzysz na te wajch: prawa-włączanie biegów terenowych(nic nie przestawiaj),rozłączanie napędu.Lewa to właśnie włączanie WOM,ustaw wajchę na sam dół to właczysz WOM,jak chcesz wyłączyć to tą wajchę dajesz do samej góry.

 

nie mam 360 ale jak tą wajchę da na samą górę to się chyba obroty zależne wom włączy?? a do tego ruszyć na wstecznym jak wałek się kręci i po skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wajcha jest NA SAMEJ GÓRZE to jest WOM wyłączony,ale jak jest o jedno położenie niżej (nie na samej górze) to są obroty zależne.U mnie nie da się od razu wyłączyć WOM tylko najpierw włączyć zależne i dopiero potem można wyłączyć.Przy kopaniu ziemniaków trzeba strasznie uważać z tym wyłączaniem( u mnie), bo można się tak załatwić jak napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wajcha jest NA SAMEJ GÓRZE to jest WOM wyłączony,ale jak jest o jedno położenie niżej (nie na samej górze) to są obroty zależne.U mnie nie da się od razu wyłączyć WOM tylko najpierw włączyć zależne i dopiero potem można wyłączyć.Przy kopaniu ziemniaków trzeba strasznie uważać z tym wyłączaniem( u mnie), bo można się tak załatwić jak napisałeś.

 

to masz jakąś nietypową tą 60 bo robiłem już na 3-p, 4011 i 60 to zawsze było tak że jak pracuje się z WOM i chce się go wyłączyć wystarczy ruszyć dzwignią o jedno polożenie w górę i wałek się wyłączał nie było tam między tymi dwoma położeniami dzwigni obrów zależnych. (niezależne-wyłączony-zależne, ale nie niezalene-zależle-wyłączony WOM tego nie widziałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin a może masz 5 ustawień dźwigni WOMu? Pomiędzy WOM niezależnym i zależnym MUSI być luz. A ty z ustawienia nr 1 (niezależny WOM) przełączasz na 3 (WOM zależny) omijajac po drodze 2 (czyli luz) i dopiero 4 położenie traktujesz jako nominalne transportowe. Masz na pokrywie skrzyni rysunki albo chociaż kreski? Jeśli są (zapewne 5) to jest tak jak mowię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdoły piszecie to jest tak:

1 - maksymalnie w przód: napęd niezależny WOM i pompy hydraulicznej

2 - neutralne: napęd wyłączony

3 - pośrednie: napęd zależny WOM

4 - maksymalnie do tyłu: napęd pompy hydraulicznej zależny przez skrzynie przekładniową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie we wszystkich C360 jest to ostanie górne położenie po prostu... A tu macie wyjątek z instrukcji, ktory z resztą chyba już kiedyś przytaczałem, mam nadzieję, że rozwieje wszystkie wątpliwości:

 

"Dźwignię wału odbioru mocy można włączać i wyłączać tylko w czasie postoju ciągnika po wciśnięciu sprzęgła do drugiego oporu. Przy włączonym napędzie wału odbioru mocy, w czasie szybkiej jazdy ciągnikiem, należy wystrzegać się ostrych i nagłych skrętów.

Napęd wału odbioru mocy przełącza się dźwignią 3 (rys. 3), która może mieć trzy położenia robocze.

1. Dźwignia w pierwszym położeniu (całkowicie w przodzie) - napęd niezależny wału odbioru mocy i pompy hydraulicznej. Wał rozwija obroty 595 obr/min przy obrotach silnika 2200 obr/min. i obroty znormalizowane 540 obr/min. przy obrotach silnika 2000 obr/min. W czasie pracy można korzystać z wału odbioru mocy i pompy hydraulicznej oddzielnie albo jednocześnie. Zastosowanie napędu wałem odbioru mocy zależy od rodzaju pracy ciągnika:

a) ciągnik w ruchu: wał odbioru mocy można wykorzystać do na¬pędu większości maszyn rolniczych, np, snopowiązałek, kombajnów do buraków, kopaczek do ziemniaków, kombajnów silosowych, maszyn do roztrząsania obornika, maszyn do wyrywania lnu itp.,

b) ciągnik stoi: wał odbioru mocy można wykorzystać do napędu pompy nawadniającej, świdra ziemnego itp.,

c) jednoczesne wykorzystanie napędu wału odbioru mocy i pompy hydraulicznej: napęd narzędzi rolniczych zawieszanych, itp.:

2. Dźwignia w drugim położeniu (w kierunku do tyłu) ─ napęd wału odbioru mocy zależny od skrzyni biegów. Zastosowanie:

a) ciągnik w ruchu: napęd przyczepy z osią napędzaną; należy wtedy stosować biegi zredukowane.

b) ciągnik stoi (dźwignia reduktora w położeniu neutralnym): napęd przystawki pasowej.

3. Dźwignia w trzecim położeniu (całkowicie do tyłu) ─ pompa hydrauliczna jest napędzana przez skrzynię biegów, a wał odbioru mocy jest wyłączony. Napęd ten stosuje się do maszyn z własnymi urządzeniami hydraulicznymi, którym należy dostarczyć oleju pod ciśnieniem w ilościach większych niż dostarcza go pompa przy napędzie niezależnym. Najwięcej oleju dostarcza pompa przy napędzie przez skrzynię biegów po włączeniu IV biegu.

Napęd pompy przy włączonym V biegu jest niedopuszczalny.

W położeniu neutralnym (między pierwszym i drugim położeniem) wszystkie napędy są wyłączone."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielki problem z hamulcem lewym w c-360, poniewaz nie hamuje.. wymienilem przewod hamulcowy i lipa... napompuje a tam gdzies cos syczy przy tloczku tylko niue wiem co i w tedy nabiera powietrza . dokrecam mocno i nic.. prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Rozleciała się tarcza 2 stopnia. Z racji że nie miałem czasu robił mi to pewien jegomość ale chyba nie za bardzo kuma bo jak mi poskręcał to teraz nie rozłącza mi wałka. Po wyregulowaniu na sprzęgle dalej to samo - wogóle nie reaguje 2 stopień. Dziś będę rozbierał jeszcze raz ale już sam. Co może być tego przyczyną ?? aaa jeszcze jedno tarcza dłuższą częścią do silnika czy do skrzyni bo oczywiście koleś nie pamięta jak rozbierał a w książce się nie mogę dopatrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierdoły piszecie to jest tak:

1 - maksymalnie w przód: napęd niezależny WOM i pompy hydraulicznej

2 - neutralne: napęd wyłączony

3 - pośrednie: napęd zależny WOM

4 - maksymalnie do tyłu: napęd pompy hydraulicznej zależny przez skrzynie przekładniową

Panowie, nie we wszystkich C360 jest to ostanie górne położenie po prostu... A tu macie wyjątek z instrukcji, ktory z resztą chyba już kiedyś przytaczałem, mam nadzieję, że rozwieje wszystkie wątpliwości:

 

"Dźwignię wału odbioru mocy można włączać i wyłączać tylko w czasie postoju ciągnika po wciśnięciu sprzęgła do drugiego oporu. Przy włączonym napędzie wału odbioru mocy, w czasie szybkiej jazdy ciągnikiem, należy wystrzegać się ostrych i nagłych skrętów.

Napęd wału odbioru mocy przełącza się dźwignią 3 (rys. 3), która może mieć trzy położenia robocze.

1. Dźwignia w pierwszym położeniu (całkowicie w przodzie) - napęd niezależny wału odbioru mocy i pompy hydraulicznej. Wał rozwija obroty 595 obr/min przy obrotach silnika 2200 obr/min. i obroty znormalizowane 540 obr/min. przy obrotach silnika 2000 obr/min. W czasie pracy można korzystać z wału odbioru mocy i pompy hydraulicznej oddzielnie albo jednocześnie. Zastosowanie napędu wałem odbioru mocy zależy od rodzaju pracy ciągnika:

a) ciągnik w ruchu: wał odbioru mocy można wykorzystać do na¬pędu większości maszyn rolniczych, np, snopowiązałek, kombajnów do buraków, kopaczek do ziemniaków, kombajnów silosowych, maszyn do roztrząsania obornika, maszyn do wyrywania lnu itp.,

b) ciągnik stoi: wał odbioru mocy można wykorzystać do napędu pompy nawadniającej, świdra ziemnego itp.,

c) jednoczesne wykorzystanie napędu wału odbioru mocy i pompy hydraulicznej: napęd narzędzi rolniczych zawieszanych, itp.:

2. Dźwignia w drugim położeniu (w kierunku do tyłu) ─ napęd wału odbioru mocy zależny od skrzyni biegów. Zastosowanie:

a) ciągnik w ruchu: napęd przyczepy z osią napędzaną; należy wtedy stosować biegi zredukowane.

b) ciągnik stoi (dźwignia reduktora w położeniu neutralnym): napęd przystawki pasowej.

3. Dźwignia w trzecim położeniu (całkowicie do tyłu) ─ pompa hydrauliczna jest napędzana przez skrzynię biegów, a wał odbioru mocy jest wyłączony. Napęd ten stosuje się do maszyn z własnymi urządzeniami hydraulicznymi, którym należy dostarczyć oleju pod ciśnieniem w ilościach większych niż dostarcza go pompa przy napędzie niezależnym. Najwięcej oleju dostarcza pompa przy napędzie przez skrzynię biegów po włączeniu IV biegu.

Napęd pompy przy włączonym V biegu jest niedopuszczalny.

W położeniu neutralnym (między pierwszym i drugim położeniem) wszystkie napędy są wyłączone."

Bardzo dobrze piszecie, w końcu w przypadku Gelw'a to instrukcja.

Tak od siebie mogę dodać (z praktyki), że to położenie, gdzie jest włączona sama pompa, zależna od biegów, jest później strasznie ciężko wyłączyć, przynajmniej w tych ciągnikach, którymi ja jeździłem, pewnie z powodu nie używania (Wbite przez przypadek z reguły).

 

A teraz pytanko ode mnie:

A tak przy okazji: Czy można włączać reduktor<=>szybkie (i na odwrót) bez sprzęgła, jak ciągnik stoi i żaden bieg nie jest włączony? Ponieważ w zeszłe żniwa taki wyczyn udał mi się (ze reduktora na szybkie), dodam, że nic nie zazgrzytało, ani nic, normalnie, jakbym ze sprzęgłem włączył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...