Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma termostaru ale jest blacha z dziura wsumie w mire nagrzewania sie silnika kopcenie jest mniejsze ale tylko przy ostrym dodawaniu gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam problem z ursusem 1614 czy mogłby mi ktos pomoc? bo moja szóśtka chodzi tak cicho jakby turbina dobrze nie działa ale nie wiem czy to jest własnie powód bo sasiada to jak da gazu to tak zaryczy ze az mi sie mocno podoba.wiec nie wiem dlaczego moj traktor jest taki cichy no i jak on ma miec 155km to wydaje mi sie ze on nie ma tylu tak jakby turbina zle działała wiec prosze o pomoc fachowów w tych sprawach a nie jakis osłów co nic nie wiedza a sie mądruja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ja mam problem z ursusem 1614 czy mogłby mi ktos pomoc? bo moja szóśtka chodzi tak cicho jakby turbina dobrze nie działa ale nie wiem czy to jest własnie powód bo sasiada to jak da gazu to tak zaryczy ze az mi sie mocno podoba.wiec nie wiem dlaczego moj traktor jest taki cichy no i jak on ma miec 155km to wydaje mi sie ze on nie ma tylu tak jakby turbina zle działała wiec prosze o pomoc fachowów w tych sprawach a nie jakis osłów co nic nie wiedza a sie mądruja

 

Szymond napisałes nie w tym temacie co trzeba to jest temat o C360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ja mam problem z ursusem 1614 czy mogłby mi ktos pomoc? bo moja szóśtka chodzi tak cicho jakby turbina dobrze nie działa ale nie wiem czy to jest własnie powód bo sasiada to jak da gazu to tak zaryczy ze az mi sie mocno podoba.wiec nie wiem dlaczego moj traktor jest taki cichy no i jak on ma miec 155km to wydaje mi sie ze on nie ma tylu tak jakby turbina zle działała wiec prosze o pomoc fachowów w tych sprawach a nie jakis osłów co nic nie wiedza a sie mądruja

 

Szymond napisałes nie w tym temacie co trzeba to jest temat o C360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz co wydaje mi się że troche wolniej się wkręca na obroty niż 360 sąśiada a z mocą to wydaje sie tak samo z tym że jego nie kopci a moja na biało a kapitalka była

Glew kiedy twoja 60 kopci na biało podczas dodawania gazy czy pod obciazeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę zwiększyć szybkośc reakcji podnosnika?Jeżeli nie da rady to chyba pompa padnięta,bo olej w skrzyni wymieniłem na Hipol i się trochę polepszyło-lepiej pdnosi,ale wciąż nie jest to to co było czyli nie podnosi z tą szybkością co powinien-czyli wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z kultywatorowania,skultywatorowałem 5ha i myślałem,że mnie szlag trafi!!na końcowym 1ha co jakiś czas sprzegło tak się ślizgało,że niech to h*** szczeli!! Normalnie jade a ,kultywator trochę przytrzymało i nagle bach jebno*** w przednią szybę bo to tak z nienacka(robilem na 3 więc się ciągnik trochę rozpędził),mówie co jest?Chce ruszyć i ni cholery-sprzęgło się ślizga.Podniopsłem kultywator i dopiero ruszył.I tak w kółko co jakiś czas!! I kurna chyba trzeba będzie szykować kasę na tarcze i mechanika,bo sam się boje tego zrobić-odżałuje kasę na mechanika i niech to wymieni fachowo,ustawi jak na lezy i mysle,że już skończą się z tym sprzęgłem problemy.Ile ono mi nerwów napsuło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,skultywatorowałem 5ha
nie wiem czy do dobrze mysle ale chyba lepiej by pasowalo slowo gruberowalem Marcin nie, martw sie w zimie napewno by Ci sprzeglo nie siadlo, a teraz masz czas to rob tak to jest z tymi gratami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,skultywatorowałem 5ha
nie wiem czy do dobrze mysle ale chyba lepiej by pasowalo slowo gruberowalem Marcin nie, martw sie w zimie napewno by Ci sprzeglo nie siadlo, a teraz masz czas to rob tak to jest z tymi gratami

 

 

Oczywiście , jak stoi to się nie psuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kultywator czy gruber-jeden pieron Z tym sprzęgłem to lipa jak nie wiem co,bo byle obciążenie i się ślizga a jutro mam jęczmień kosić i nie wiem jak to będzie Zawsze wozilismy z wujkiem zboże na 2 ciągniki a jego 4011 zapowietrzony,z rozwaloną pompą wody, i bez oleju bo bo jak wymieniał olej to mu się śruba upierdzieliła(i została w misce-w gwincie spustu) bo miał jakąś zwykłą i musi wymieniać miskę olejową a tu ani jeden ani drugi nie sprawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha,dzięki,powiem mu o tym,chyba najlepiej byłoby zawieść miskę do tokarza,bo tokarz to chyba najlepiej to zrobi nie?A jak by się ktoś czepiał (bo napewno ) to śrubę upierdzielił jak zakręcał po spuszczeniu oleju bo inaczej olej by nie wyleciał.Ech te graty,jak nie jedno to drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się roblem w ursusie c4011.

Mianowiicie zakończyłem docieranie silnika i olej leci tłumikem i ucieka ciśnienie.

Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pęknięte pierścienie np: podczas zakładania

Lub źle założone pierścienie (odwrotnie, zamieniona góra/dół)

 

Można jeszcze wziąć pod uwagę uszkodzenie głowicy, ale to mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec silnik przez około rok czasu lezał pod zadaszeniem cały komletny i nikt na tłoki nie wlał oleju i szlak trafił tuleje ale to inna sprawa oprucz tego przyrdzewiał blok wokół tuleji przed poskładaniem płukałem go mujaka cisnieniowa bo myłem cały blok no tu pojawia sie problem mam nowa chłodnice i cała ta rdza leci mi do chłodnicy czym moge wypłukac taka rdze z bloku i chłodnicy???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim do kupienia w sklepie czy moze octem a jak octem to w jakich proporcjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprubój tym ze sklepu jak ja u siebie odkamieniałem i po krótkim czasie musiałem rozbierać pompę wody to powiem,że kamień i rdzę w większości wzieło (bardzo dobry odkamieniacz tylko nazwy nie pamietam).A propos pompy wody to mam problem bo luzuje mi się wentylator i na małych obrotach go rzuca.Dodam,że pasek mam luźny i myslę,że to może jego przyczyna (slizga się przy odpalaniu).Jak to nie to co podałem to pomóżcie,bo już 3 raz będe rozbierał żeby wentylator dokręcić.Przy składaniu pompy i zakładaniu wentylatora dałem podkładkę sprężynującą i zakontrowałem 2 nakrętką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje kupić nowe koło pasowe oraz wiatrak być może te które masz krzywo chodzą stąd drgania i luzuje śrubę. Z tego co pamietam wiatrak mam zakręcony śrubą i zabezpieczony zagiętą podkładką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm,może to i to.Może coś ominołem przy składaniu pompy?Wiem,że na tym wałku przy zakładaniu reperaturki to ona mi nie chciała przejśc po tym wałku bo blokował taki jakby pierścień więc go zdemontowałem ale on przy demontażu pekł więc wywaliłem go i nie założyłe nowego bo musiałbym specjalnie jechać po niego do sklepu.Dopiero teraz to mi się przypomniało,powiedzcie czy to może być tego wina bo już w ogóle nie wiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup nową pompę bo napewno wyjdzie nie wiele więcej niż te reperaturki, smaruj ją co jakiś czas a będziesz miał pewność i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ojciec kosił u jednego gościa i pojechałem do niego zawieźć jemu coś do picia, oczywiście pooglądałem jego 360 i zaskoczyło mnie że miał ciśnienie oleju 4 MPa na wmontowanym zegarze a ciągnik tylko pykał czyli z 550 obrotów bo mu licznik nie działał. Teraz tak się zastanawiam jakie on ma ciśnienie jak doda gazu. Ja w swoim na wolnych mam tak że kontrolka się nie zapali a potem jak gazu dodam to dochodzi do 4 MPa. Czy kupując pompę olejową jest ona nastawiona tak jak ma być czy ja sie podkręca bo z tego co pamiętam to chyba mieliśmy zaplombowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompe mozna podkrecic na zawoze bezpieczenstwa 4 MPa jak doda gazu to zadziała ten zawór bezpieczenstwa dobre ma cisnieni ale był rozgrzany czy nie bo ja na takich obrotach na rozgrznym silniku to mam 2.5 MPa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
śruba upierdzieliła(i została w misce-w gwincie spustu) bo miał jakąś zwykłą i

Możesz ją rozwiercić i wykręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...