Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

tak podlaczalem... w jedna strone podnosil... a w druga strone nie dzialo sie nic... a do czego jest ta krotka dzwigienka? ta obok dzwigni podnosnika i hydrauliki... nigdy jej nie uzywalem i sie zastala bo nie moge nia ruszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dzwignia jest do regulacji Pozycyjna-mieszana-siłowa są 3 połażenia tej dzwigni teraz nie pamietam czy pozycyjna czy siłowa jest do przodu. Tymi dwoma wyjściami hydrauliki zewnętrznej regulujesz jedna dzwignią. Jeżeli piszesz ze po podłączeniu nie działa to spróbuj zamienić węże. U nas czasami sie zacina i nie chce opaść jak jest podłączone pod prawe gniazdo. Tzreba lekko podnieśc i wtedy opada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już z sił opadam..... i nie rozumiem.... Sprzęgło wyregulowałem zgodnie z zaleceniami instrukcji napraw. I kicha. Pisałem wcześniej że elegancko się biegi załączają,owszem ale to była próba na podwórku przy małych obrotach,bez żadnego obciążenia. W piątek uprawiałem pod ziemniaki a w sobote sadziłem i raz wchodzą normalnie a raz ze zgrzytem albo tylko ze zgrzytem-różnie.Co ja mam z tym gratem zrobić bo już mi ręce opadają... Wodziki,dźwignia zmiany biegów,tryby,całe sprzęgło do wymiany czy co w końcu?? Spróbuje podciągnąć sprzęgło na cięgle jutro i napisze czy się co polepszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 trak mają że zgrzytaja przecierz skrzynia bez synchronizacji. miałem 60 i zgrzytała i koniec mam 30 tez zgrzyta co prawda nie zawsze tak samo jak 60. jak nie chcesz zgdzytu to zachodniaki maja synchronizacje to w tedy jak w aucie sie biegi zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem,że bez synchronizacji i jakiś chrobot delikatny zawsze będzie ale nie takie zgrzyty jak u mnie. Mam porównanie do 4011 wuja-stare tot ale biegi wchodzą jak marzenie,bez zgrzytów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem metode że walczyłem z lewarkiem biegów jak sie urzywało siły to zgrzyt jest krótkotrwały i mały. może poćwicz może jest jakis sposób a jak nie to czasem robi się tak że się jeżdzi aż się roz....doli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre wyczucie międzygazu - synchronizacja w skrzyni bez synchronizacji A jak dojdziesz do wprawy to bez sprzegła będziesz biegi zmieniał (oczywiście bez obciążenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w swoim możesz zmieniać biegi na max obrotach i pod obciążeniem bez sprzegła.

ja tak robić nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w swoim możesz zmieniać biegi na max obrotach i pod obciążeniem bez sprzegła.

ja tak robić nie będę.

Coś ty? Naprawdę? Nie komentuj głupkowato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa bez sprzęgła..... Kupe lat juz jeżdże tym gratem i jakoś go wyczuć nie mogę,może to dlatego że przeważnie mi się spieszy. Ale spróbuje lelikatnie i powoli zmieniać te biegi. Ale wątpie żeby to coś dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sprzęgła zmienia się bez problemu. Tak jak pisze miccao dobre wyczucie i da się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawiony operator, tysiące mtg i robisz to nawet o tym nie myśląc 60 to nie problem, przekładaj biegi w skrzyni z synchronizacją. . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wprawiony operator, tysiące mtg i robisz to nawet o tym nie myśląc 60 to nie problem, przekładaj biegi w skrzyni z synchronizacją. . . .
tez sie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje konkretnej wskazówki jak wkładać tłoki i jak zakładać pierścionki

w c-360 czy są tam jakieś oznaczenia czy tłok mogę wrzucać bez różnicy jak to jest ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrobił mi się problem ze sprzęgłem. Ostatnio w miarę jak jeździłem wyczuwałem, że coś jest nie tak. Najpierw pojawiły się zgrzyty przy włączaniu biegów, a teraz już czuję, że mimo wciśniętego pedału sprzęgła ciągnik od razu nie staje (efekt sklejonego sprzęgła jakby). Jak wcisnę sprzęgło do końca to drugi stopień rozłącza, łapki są równo ustawione bo sprawdzałem, więc chyba pierwszy stopień też powinno rozłączać od razu, a tu pojawił się taki kwiatek.

Nie wiem czy jeszcze spróbować je podciągnąć czy zostaje rozbieranie, ale i tak nie domyślam się co to może być przyczyną takiego działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścionki zakładasz tak napisem TOP do góry pierwszy pierścień powinien iśc chromowany .Pierścienie powinny byc poustawiane tak,żeby zamki nie były w jednej lini tylko porozstawiane w koło tłoka.Przy wkładaniu uważaj żeby ci któryś nie pękł. Co do tłoków to jeżeli jest to przepierscieniowanie silnika to wkładasz tak jak były każdy tłok w to samo miejsce.Jeżeli to jest remont kapitalny silnika to radze zlecic to mechanikowi,żeby podobierał tłoki do tuleji i sprawdził wysokośc tłoka jeżeli było osiowanie bloku. To chyba wszystko jasne

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierscionki każdy powinien byc o 1/3 obrotu od poprzedniego. i przed załorzeniem tuleje dobrze olejem wymazać . jak t jest perkins to lepiej do mechanika dac bo to jest delikatne. sprawć wał i panewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki najwiekszy opryskiwacz mozna zawiesic do 360 ??????

Udzwig pompy jest nie wazny bo zrobie "na sztywno" - 1,5 tony czy sie rozkraczy predzej ??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jaki najwiekszy opryskiwacz mozna zawiesic do 360 ??????

Udzwig pompy jest nie wazny bo zrobie "na sztywno" - 1,5 tony czy sie rozkraczy predzej ??????????

ja zaczepiam do 60 tki 1000litrow na podnosnik i sobie radzi + masa opryskiwacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to silnik ma moze 3 lata po kapitalnym remoncie także sadze ze duzego zuzycia nie ma czesci rozkrecam dlatego ze zerwal mi sie gwint na wale tam gdzie nakreca sie ta duza srube co trzyma kolo pasowe . Kolo ma zajebiste luzy i uszczelniacz poszedl chce obrobi teren i sie za to wziasc zawioze to zaufanego tokarza i mi to zrobi . A podnosnik moze ci uniesc 1200 jak jest wszystko ok w ukladzie hydraulicznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jaki najwiekszy opryskiwacz mozna zawiesic do 360 ??????

Udzwig pompy jest nie wazny bo zrobie "na sztywno" - 1,5 tony czy sie rozkraczy predzej ??????????

ja zaczepiam do 60 tki 1000litrow na podnosnik i sobie radzi + masa opryskiwacza.

a dociążasz jakosc przód czy nie, bo u mnie w rozsiewaczu jak wrzuce jednego bigbaga 500kg to mam troche problemy na zakrętach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dociążeniu przodu to i 1000kg nie robi problemu warunek,żeby ciężar był

blisko ciągnika i jak najmniej podnosić-opuszczać(wytnie gumki w pompie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam problem z moja c-360. Otóż wymieniłem wtryski kupiłem regerenowana pompe wtryskowa ale traktor teraz strasznie kopci, na pocztku był mocny a teraz tak osłabł ze nawet na jedynce nie che sie toczyc tylko dopiero jak sie przegazuje i to dopiero po jakims czasie, dodam ze miał remoncik silnika. poradzcie co musze sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...