Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

noramlnie porozkrecalem i kupilem wszystkie oringi i tyle a jeszcze wymylem w ropce:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sprężarka w 3p powinna pracować cicho czy powinna tak stukać, ponieważ u mnie właśnie tak dziwnie stuka przy pompowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do xsc924

możesz mi dokładniej opisać jak rozkręcić ten rozdzielacz. Ile przychodzi tam tych oringów? I w jakich miejscach? Bo wkońcu musze zabrać się za ten podnośnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piootr napisał:

 

Musisz rozjechać ciągnik przy moście wałęk koła od zetora i trzeba podkładke wytoczyć pod oprawe aby bliżej podsuneła atak pod koło talerzowe

 

 

Czy skomplikowane to dotaczanie podkładki, i skąd wiedzieć ile trzeba podsunąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tyle podsunąć aby atak całą długością zazębiał się z kołem talerzowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co trzeba przy tłoku wymienić i jakie koszty tego będą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co, też masz problemy z podnośnikiem??

Ja już w końcu sam niewiem co robić.

Raz z maszyną podniesioną podnośnik mi opuszcza i podbija, raz nie, tydzień temu jak zostawiłem ciągnik w stodole z podniesionymi ramionami to opadły na sam dół po paru godzinach a znów dwa dni temu jak postawiłem z podniesionymi ramionami tak stoi do dziś i nie opadły nawet milimetra.

Niemam pojęcia co jest i co się dzieje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Gelw

tłok(ok 30PLN) uszczenienia tłoka (ok 10PLN za komplet), a jak porysowany to jeszcze cylinder trza (ok 70PLN), Z której części małopolski jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 kilosów od Krakowa. A co ty też z małopolski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem się zapytać czy wie ktoś może ile może kosztować szyba boczna do kabiny do C 360 3P.

Jest to nowa kabina ale niewiem jak jest z tymi szybami, czy są one na zamówienie czy szyby do wszystkich kabin produkowanych do C 360 są takie same.

Jest to szyba w kaształcie trapezu o wysokości 64cm i szerokości na dole 80cm a na górze 57.

Czy jest to jakiś standardowy wymiar i dostanę taką szybe bez problemu czy też jest ona nietypowa i ile może taka szyba kosztować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co wybiles przy pracy?szyby bespo polskie na pewno dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tyle co wybiłem podczas pracy co wiozłem dziś sąsiada i jakoś niefortunnie wysiadał z ciągnika, pchnął łokciem i szyba wypadła i potłukła się w drobny mak i niewiem czy dostane taka szybe bez porblemu czy tez może jest tak że każda forma która produkuje kabiny ma swoie wymiary i wkłada inne szyby i ciekawe ile taka szyba może kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź zmierz wymiary dokładne i jedź do byle jakiego szklarza i ci dotnie:) nie sądze żeby to dużo kosztowało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy każdy szklarz będzie miał szybe hartowaną żeby dociąć.

podjade dziś do ożarowa do techrolu.

tam jest duża składnica części zamiennych i maszyn rolniczych i mają wszystko na miejscu i będe musiał kupić tą szybe.

Co prawda mógłbym jeździć i bez ale ja w przeciwieństwie do niektórych gospodarzy dbam o sprzęt i maszyny.

ja nawet takie rzeczy jak pług agregat czy brony garażuje bp niechce żeby stały na dwożu i się niszczyły.

Znam jednego takiego (pożyczałem od niego wczoraj przyczepe bo dziś będe młócił a swoje mam 3 a potrzebowałem 6) to już można stwierdzić po przyczepie jaki jest jej gospodarz.

burty pogięte, elektryki i pneumatyki brak, jednym słowem tragedia.

wyobraźcie sobie że jego C 360 od jesieni stoi w polu razem z kombajnem anna.

Tak jak skończył kopać ziemniaki tak go postawił i stoi.

Oczywiście cały sprzęt jest w opłakanym stanie aż szkoda gadać

 

/edit - Pon Lip 24 7:10:46

dzis zaczynam żniwa.

zaryzykuje i spróbuje pociągnąć swoim 3p po polu dwie pełne przyczepy żyta.

zobaczymy co z tego wyjdzie bo jak już pisałem wcześniej w innym dziale, na moim polu pod sam koniec jest lekka górka ale poeksperymentować można, najwyżej odczepie jedną przyczepe jak będzie się kopał.

Tylko powiedźcie mi na jakim biegu najlepiej ruszyć z takim ładunkiem i ile taki zespół dwóch pełnych przyczep tak orientacyjnie może ważyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeważnie ruszam z 2 i wtedy rozbujam go i 3 i tak ile sie da najważniejsze żeby przy ruszaniu kontrolować przyczepność i nie dać zerwać z pod kół za mocno bo jak za ostro zacznie ryć to już zostanie..... A jak już będzie górka to róznie... albo próbujesz nie zrywać albo 3 rozbujać go gas w podłoge (bez przesady) i jechać przed siebie ile sie da:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tak łatwo nie zerwać u mnie ziemii spod kół.

Na polu gdzie nawet jest górka ale jest ziemia czarna idzie elegancko a tam gdzie jest piasek (teraz po tych upałach to jest tam popiół) to niema możliwości ruszenia z pełną przyczepą zboża żeby nie zabuksowały koła, ale wczoraj buksowały mi tylko przy ruszaniu w momencie kiedy zwolniłem pedał sprzęgła ale jak już ruszył to już szedł i nie buksował

 

/edit - Wto Lip 25 15:35:54

czy w c 360 3p jest coś takiego jak w C 330 że gdy ma ciężko to regulator daje większą dawke paliwa??

Czy ktoś z was próbował zwiększać moc w C 360 3p i czy wogóle jest to możliwe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niewiem czy każdy szklarz będzie miał szybe hartowaną żeby dociąć.

Hartowanego szkła sie nie tnie.

ile taki zespół dwóch pełnych przyczep tak orientacyjnie może ważyć

Z piorami okoł 3000kg.

Są różne przyczepy, ja mam jedno na której na czysto miałem 7800kg przenicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was zakładał kiedyś do C 360 3P lub zwyklej 60 silnik perkinsa 4 cylindrowy??

Słyszałem że silnik bez problemu pasuje, jest dużo mocniejszy od nawet zwykłej 60 ponieważ ma bodajże ponad 60 kucy a pali 5-6l na mth tylko niewiem czy warto i czy nie będzie to miało wpływu na skrzynie czy most.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas ma chłop tak ożenionego parkinsona czwórkę ze skrszynią i mostem od Białorusi, nawet mu to chodzi. a tak na poważnie nie lepiej mieszańca sprzedać i kupić np 912 lub mtz? skrzynia w sześćdziesiątce ani most specjalnie mocne nie są , dodatkowe 10 Km to mogłoby być jak amfetamina dla zawałowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was w swojej kabinie ma może tylną szybe otwieraną za pomocą siłowników??

Ja mam jakiś tam beznadziejny uchwyt i szyba otwiera się tyle że ledwo można z tyłu ręke przełożyć a jak ją zamkne to wcale nie trzyma i się otwiera i chce zrobić otwieranie szyby siłownikami tylko chce zobaczyć jakieś zdjęcie jak to jest zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś z was w swojej kabinie ma może tylną szybe otwieraną za pomocą siłowników??

Ja mam jakiś tam beznadziejny uchwyt i szyba otwiera się tyle że ledwo można z tyłu ręke przełożyć a jak ją zamkne to wcale nie trzyma i się otwiera i chce zrobić otwieranie szyby siłownikami tylko chce zobaczyć jakieś zdjęcie jak to jest zrobione.

 

zobacz na stronie;www.naglak.pl w dziale nowosci tam jest c-360 po gruntownej modernizacji i tylna szyba oraz drzwi uchylane za pomoca silownikow.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym iż tam są bardzo ogólne zdjęcia zrobione a mi chodzi o coś bliższego, o konkretne zdjęcia tylnej szyby i tych siłowników więc jak ktoś ma taką kabine to bardzo bym prosil o zdjęcia.

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...