Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedźcie mi jeszcze taką rzecz.

Widzieliście chyba mojego 3p na agrofoto.

Musze zwalać kabine żeby odkręcić zwolnice czy nie??

Nie opadnie mi ona na dół jak odkręce błotnik??

 

Wlodek wymieniałem jakiś rok temu cały kosz między zwrotnicą a mostem i wystarczyło jak odkręciłem błotnik. Ale nie wiem jaką masz kabinę, bo ja mam starego typu (c-4011). ale prawdopodobnie kabiny nie będziesz musiał ściągać bo będzie się trzymać po przeciwnej stronie i w jednym punkcie po stronie tej zwolnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niewiem czemu twierdzicie że mf 255, C 360 i 3p mają słabe osie.

Ja swoim 3p co roku zwoże baloty ze sprasowaną mokrą trwao do sianokiszonki a taka belka sporo waży.

Zaczepiam mu z tyłu widły, podjeżdżam, nabieram i podnosze do góry a ciągnik ledwo co się ziemii trzyma i po polnej drodze cisne go na 4 to nieraz jak w dołek wpadnie to aż widłami z tyłu ziemii zaryje a później przód jak gruchnie na ziemiie a oś jest cała, jeszcze nigdy nie pękła

 

Słabą oś ma MF 255 nie 360 albo 3p już nie jeden u mnie urwał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W c-360 obok dżwigien podnoszenia pompy i kipru jest podsiedzeniem jeszcze jedna dżwignia pod siedzeniem z prawej strony od czego ona jest???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem podorywkę dokładnie 13 ha z hakiem wlałem na to 140 litrów ON pług 3 skibowy 30cm jedna skiba. Średnio hektar 2 godziny i na trójce cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta dźwignia jest od regulacji siłowej ale jak to działa to Ci nie powiem bo nigdy z tego nie korzystałem

 

/edit - Sob Sie 19 9:19:42

to mój 3p w podorywce 3 skibowym 3*35 na 13ha to nawet 100l by nie spalił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak wezme ta dzwignie przełącze na głębokiej orce to pług po sama rame włazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W c-360 obok dżwigien podnoszenia pompy i kipru jest podsiedzeniem jeszcze jedna dżwignia pod siedzeniem z prawej strony od czego ona jest???

A ja jak przełączę tą dźwignię do przodu to podnośnik podnosi mi do góry i w dodatku wyżej niż na dźwigni głównej.Wiem że dźwignia o której piszesz to dźwignia regulacji pozycyjnej, ale nie wiem czy ja mam coś z regulatorem czy to może tak właśnie działa. Poza tym wolę podnosić tą dźwignią bo jest mi wygodniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej spece ta dzwignia sluzy jako docisk pompy podnosnikowej jak jest sucho to plug wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to zatekściłeś 60 ma hydralike jednoobwodową a nie tłok na dwa węże i nie ma żadnego docisku!!! a ta dźwignia to wybór regulacji przód siłowa środek mieszana a skrajna tylna pozycyjna.czujnik od siłowej jest połączony z cięgłem górnym weź ustaw ją w pozycję siłową i rusz za pomocą breszki zaczepem górnym(ten co ma 4 otwory) i podnośnik będzie chodził góra dół.przydaje się to w orce na mozaikowatych glebach lub górkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie może ktoś ile kosztuje cały układ hydrauliki do c-360, bo mi bardzo wolno podnosi i nie trzyma (jak założę pług to opada). Widziałem u nas takie regenerowane po 600zł ale trzeba było starą oddać.

Czy jest możliwa naprawa we własnym zakresie takiej rzeczy.

Tak jak już pisałem wcześniej wydaje mi się że regulator jest do d... ale nie jestem pewien.

Pompa oleju niedawno była wymieniana ale na niewiele się to zdało dlatego myślę że to wina regulatora.

Dajcie znać jak już to ktoś robił i czy dużo z tym papraniny, bo nie wiem czy warto się w tym grzebać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz dobrą pompę to weź wykręć zawór ciśnieniowy ta rurka przy pompie i włóż nakrętkę 8 pod sprężynę możesz trochę papierem ściernym spiłować grzybek bo na pewno będzie wybity, wymień uszczelki na tłoku i będzie dobrze, wyczyść filtr a za rozdzielacz się nie zabieraj to powinno wystarczyć.zajmie to tobie pół dnia i parę złotych na uszczelki i manszety[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się składa że też planujee remont podnośnika.

Więc tak:

Regeneracjaa rozdzielacza kosztuje u nas 200zł, do tego trzeba robić jeszcze tłok i cylinder i jeżeli nie są one porysowane to wystarczy wymienić tylko gómki a too już groszowaa sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek i damian9871

dzięki za rady. Ale za rozdzielacz i tak będę się chyba musiał zabrać bo to chyba nie jest normalne żeby mi podnosił na dźwigni do regulacji siłowej (możliwe że nie mam racji - jak nie to mnie poprawcie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie kupuj nowego bo to nic nieda.

Główną role odgrywa tu tłok i zacznij naprawe od niego a jak już będziesz miał to wszystko rozebrane to żeby nie otwierać tego podnośnika drugi raz to zrób odrazu rozdzielacz mysle że 200zł z hakiem (bo niewiem ile to u waas kosztuje) to nie jest duży wydatek ale będziesz miał spokój na ładnych pare lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak sobie właśnie pomyślałem, że jak będę go rozbierał to żeby drugi raz tego nie robić ,to będę musiał ten regulator jednak dać do regeneracji.

 

/edit - Nie Sie 20 21:43:17

A i jeszcze jedno pytanie.

Czy jest różnica w założeniu uszczelniaczy na tłoku?

W którą stronę mają być założone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrazu dotocz sobie kanał na jeszcze 1 pierścień na tłoku sporo pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam że cholenie ciężko zakłada sie te gumowe uszczelniacze ze stalowym nie ma problemu , dodatkowy pierscien cos da ? i tak jest 2+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki..

Jeżeli dodatkowy pierścień dużo daje to na pewno dotoczę

Pamiętam że kiedyś zakładałem ale nie wiem czy dobrze je założyłem

i rzeczywiście sporo się trzeba napocić żeby je założyć

Pozdawiam wszystkich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w sumie dotyczy mojego antycznego zetora 3011 ale zamieszczam go tutaj ponieważ problem dotyczy hydrauliki ltóra jest praktycznie taka sama jak w 360, mianowicire pompa jest dobra, tłok z cylindrem nowy, rozdzielacz po regeneracji trzyma jak złoto, a 400 kilo nie podniesie? co to jest zawór bezpieczeństwa czy co? jak zdiagnozować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zawór który po osiągnięciu jakiegos ciśnienia otwiera sie i upuszcza olej z powrotem do skrzyni lub podnośnika zależ skąd pobierany jest olej np masz w układzie 160 atmosfer ale pompa cały czas tłoczy dalej i żeby ci wszystkiego nie rozwaliło to ten zawór usuwa nadciśnienie upuszczając oleju gdy ciśnienie znowu opadnie do własciwej wartości zamyka sie i tak bezprzerwy tylko ze to sie dzieje bardzo szybko.

prawdopodobnie jest zużyty i zaniza ciśnienie w układzie otwiera sie za wczesnie dokręć go troche a będzi jak trzeba choc może okazać sie ze konieczna będzie wymiana

wkręc w układ ciśnieniomierz o zakresie ze 180-200 atmosfer np w wyjście zewnętrzne złączka redukcjea na końcu jego włącz i zobacz jakie jest ciśnienie jak zamałe dokręć zawór ale najlepiej podpiąć sie w obwód podnośnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zauważyłem w swoim 3p niepokojąca mnie rzecz.

Otóż, dodaje gazu, licznik dochodzi do 2,5tys obrotów i się kończy jednak pedał jeszcze nie i wciskając pedał dalej ciągnik wchodzi na wyższe obroty.

Czy to jest normalne??

Wydaje mi się że dalej niż do 2,5tys obrotów, mimo iż pedał się jeszcze nie skończył nie powinien wchodzić dalej a on dostaje kosmicznych obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...