Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem podobne objawy w swoim 360 3p i w końcu się okazało, że odpowietrznik w korku wlewu był zatkany i w związku z tym pompa miała problemy z pobieraniem paliwa.

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podorywka robiona talerzówką to może i dobre rozwiązanie ale na polu nie może być perzu. Talerzówka potnie go skutecznie i z jednej rośliny powstanie kilka czy kilkanaście i pole załatwione. Jeszcze za czasów PGR-ów nastąpiło zachłyśnięcie się talerzówkami ale po kilku sezonach użytkowania wszystkie wylądowały w pokrzywazch i służyły jedynie do obróbki łąk przy ich zamianie na grunty orne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od perzu są inne sposoby np chemia a u mnie w okolicy to kilku gości podorywki pługiem już kilka lat nie robi tylko talerzówką i perzu nie mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam do dnia dzisiejszego a na perz klinik albo inny glifosat i po sprawie.wolę talerzówkę ponieważ gruberem nic nie zrobisz po kukurydzy i podobnie po polegniętym zbożu jak słomę tniesz i zostawiasz gruber zapycha się niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na perz ROUNDAP najlepszy.Ja miałem na 1 ha tyle perzu,że jak robiłem podorywke to mi sie korzenie poowijały na słupicach i sie pług zapychał Zastosowałem ROUNDAP i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No polecam raz na długi czas I pózniej pare latek spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastosowałem ROUNDAP i po sprawie.

Zalezy gdzie, u mnie na jednym kawalku chociaz bys lal ile chcial randapu czy innych tam to bys nie wyplewil tego dziadostwa, nawet dziadek mi opowiadal ze za jego rzadow juz tam byl, w tym roku podkrece plugi na max i zobaczymy co bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
talerzówkami służyły do obróbki łąk przy ich zamianie na grunty orne

Talerzówka idealnie się do tego nadaje. W zeszłym roku 2 hektary łąk w ten sposób przystosowałem pod uprawy.

od perzu są inne sposoby
wolę talerzówkę a na perz klinik albo inny glifosat i po sprawie

Ja też z perzem nie mam problemu. Trochę chemii i śmiało można używać talerzówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos talerzówek i innych sprzętów.Ja używam kultywatora i wszystko ok,żadnego perzu i niczego innego.Zaraz po zwózce słomy kultywator,odczekać,aż chwasty troche odrosną i ognia pługiem! A propos,ktoś jescze używa poczciwego kultywatora??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś jescze używa poczciwego kultywatora?

Na wiosnę pod mieszaniec (kultywator z wałem strunowym) i po kartoflisku ale juz bez wału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też używam kultywatora, zawsze przed sianiem czy przed sadzeniem ziemniaków przelece pole kultywatorem i jest super tylko mam problem bo mam kultywator tylko 2,1m i w dodatku bez wału ale już zamówiłem sobie kultywator z bometu 17 zębowy na grudziądzkiej ramie 2,5m i dwa rzędy wałków i dodatkowo wziołem sobie pług 3 skibowy na 70 słupicach i odkładnicach 3*35. Miałem brać na słupicach 60 ale Pani powiedziała mi że to zapobiegnie zapychaniu się pługa słomą podczas podorywek. Fakt że podorywkę robie w zasadzie talerzówką ale mam jedno pole gdzie jest masa perzu i jednego roku wjechałem tam talerzówką to tak mi go pocieło że jesienią to było tam zielono ale w tym roku wszystko przelece rundupem podwójną dawką i będzie po sprawie.

Chciałem się jeszcze was zapytać czy u was ozime też tak rosną bo ja niemam pojęcie co to będzie, żyto i pszenica jeszcze nigdy o tyj porze nie była tak zielona i tak duża. wkońcu dojdzie do tego że strzeli ją jakiś grzyb czy choroba i będzie po zbiorach

A jeśli chodzi o ten mój problem z tymi obrotami to sprawdzałem korek i nic, przy odkręconym jest to samo a tuż po zapaleniu to silnik ma takie obroty że mam wrażenie że za chwile zgaśnie i jak mu wciskam gaz to nic nie reaguje dopiero po kilkunastu sekundach zaczyna reagować na pedał ale bardzo powoli i ospale.

Coś czuje że pompa poszła się jeb....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek,ja o choroby bym sie nie martwił,lecz o mróz,jak ściśnie bez śniegu to szlag trafi pszenice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie pojęcie jaka w tym roku będzie stonka na ziemniakach??!!!

Przecież ona wcale nie wygineła.

Niewiem jak u was ale u mnie to nawet ziemia wcale nie zamarzła.

Może i odrobine chwyciłe powierzchownie ale to na 2 dni i znowu jest jak było.

U mnie na wsi to jest taki jeden wariat co kartofle zawsze pierwszy sadzi, oczywiście na kiełki w lipcu kopie i sadzie jeszcze raz i tylko patrzeć jak niedługo posadzi a ja będe się cieszył jak mróz pójdzie i mu to wszystko szlak trafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej "ursusowcy" powiedzcie mi gdzie szukac numerow nadwozia w c360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podchodzisz do ciagnika z lewej strony,to masz tabliczkę znamionową obok bezpieczników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tabliczka tablicza jest ok ale numery musza byc tez na korpusie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny,u mnie to tylko na tabliczce,nigdzie indziej nie moge znalesc.Może zamalowane i nie widać(u mnie chyba są zamalowane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj z prawej strony tak gdzieś na wysokości kolumny kierowniczej tj. na korpusie skrzyni biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 60 też tam są przynajmniej u mnie w dwóch sztukach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdź z tyłu na zwolnicach

a zwolnice jest to część wymienna i tam żadnych numerów nadwozia nie znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...