Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko co lejecie do silnika355/360 nie liczac superolu? co myślicie o mineralnym 15w40 niemieckim do diesla......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja leję turdus i jestem z niego bardzo zadowolony. może nie jest to najtańszy olej, ale jest wart swej ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 mth chyba że nie uda mi się tego zrobić przez rok to wtedy co rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz w roku wymiana oleju i czyszczenie filtrów, a wszystko przed koszeniem kukurydzy (na kiszonkę ma się rozumieć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcę założyć tura do c-360 z krokodylem dobry pomysł??jaki najlepszy by był tur??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do C-360 TUR 2.Dobry ciągnik do tura.Facet w skladzie opalu ma 60 z TUR-em i sobie chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! wymienilem pompe podnosnika/polska/ i podnosi ale jakby jeszcze czegos brakowalo. Moze wiecie o jakims sposobie na lepsza wydajnosc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROBERTD ale czego ci brakuje szybkości podnoszenia czy siły - to jednak tylko c-360 no i z tymi pompami (nowymi) też jest różnie,kilka lat temu do cyklopa kupiłem nową chodziła nawet nie sezon ,rozebrałem ,w środku żadnego zużycia ,kupiłem drugą ale w innym sklepie i innej firmy i chodzi do tej pory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem pompe rozdzielacz i dalej podnosi powoli mysle ze wine za to poposi zawor bezpieczenstwa ale nie jestem pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wymienilem pompe rozdzielacz i dalej podnosi powoli mysle ze wine za to poposi zawor bezpieczenstwa ale nie jestem pewien
masz na myśli ciągnik czy naprzykład cyklop , a z tym zaworem to dobry trop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompe kupilem niby lepsz nie chinska. troszeczke rociagnalem sprezyne zaworu. Ale pamietam czasy jak byla pompa orgialna to az cignigiem zabujalo jak przy podnoszeniu wiecej gazu dalem. a teraz nie ma tej szybkosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jest powoli a dokładnie a ciągnikiem nie buja bo są normy UNI i tak ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli pompa podaje 150 atm to znaczy że pompa jest dobra.Po drugie sprawdz manszety na tłoku.A jeśli to jest dobre to sprawdz rozdzielacz

 

Pompa to może i tyle podaje ale zawory bezpieczestwa. Miałem kiedyś podobne problemy, a przyczyny były dwie.

1. Sprawdziłem zawory bezpieczeństwa (przy pompie i podnośniku) i okazało się, że jeden z nich otwiera się już przy 35 atm.

2. Króciec olejowy łączący rozdzielacz podnośnika z rurką od pompy (tylny most) był trochę za krótki i nie połączenie to nie było szczelne. Tu sprawę rozwiązało usunięcie uszczelki spod podnośnika (połączenie na silicon). Przypadłość tę odkryłem całkiem przypadkowo. Zniszczyłem przy zdejmowaniu podnośnika uszczelkę, zapasowej nie miałem, a mu7siałem dokończyć jakąś tam pracę w polu.

Do tej nieszczęsnej uszczelki zajeździłem 3 nowe pompy, od tamtego czasu ta czwarta działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy miał kilka lat temu problem z podnośnikiem w zetorze 7211 okazało się że pękła rurka którą przepływa olej z dołu od pompy do góry do rozdzielacza (tak samo jest w c-360), jakimś cudem ją wymienił pomógł mu w tym sąsiad złota rączka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli juz o podnosnikach, to czy mieliscie tak ze co jakas chwile opada a pozniej sie podnosi...? W plugu to bardzo wkurzajace, potrzeba zaraz poddac oleju na tlok dzwignia zeby skorygowac. podejrzewam rozdzielacz - czy probowac naprawiac, albo od razu zalozyc nowy???

a jezeli uklad tych dzwigienek szwankuje to co wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobny problem byla to wina rozdzielacza. Calego go rozkrecilem wszystkie oringi wymienialem koszt okolo 30 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to dzieje sie przy orce na regulacji siłowej to to jest normalne.

Jesli natomiast na regulacji pozycyjnej to przyczyną jest jakas nieszczelnosc a moze to byc : zuzyty cylinder, zuzyte pierscienie uszczelniające, nieszczelny zawór bezpieczenstwa cylindra a dopiero na samym koncu stawiałbym na rozdzielacz.

U mnie dzieje sie tak samo ( na reg. pozyzyjnej) a rozdzielacz mam prawie nowy kiedys zmieniłem pierscienie na tłoku to sie poprawiło ale gdy cylinder jest zuzyty to na niedługo to pomoze.

Napewno nie jest to układ tych dzwigienek bo z tego co piszesz to on zachowuje sie poprawnie tzn gdy sie opusci to podnosi.

( dodam jeszcze ze uklad tych dzwigienek-mechanizm sterujący kompletny jest bardzo drogi i kosztował jakies 2 lata temu cos nieco ponad 700 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest ten "manszet" choc mialem 4 lata mechanizacje rolnictwa w szkole to nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...