Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

kto wie jak podłączyc wskażnik od temperatury w 3p jest masa na zegaże i jeszcze 2 podłączenia T i B co do nich podpiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawoln Dzięki za radę! Zatkałem ten przewód, ciśnienie wody wpływającej do chłodnicy wzrosło dwukrotnie. Na razie nie mogę wypróbować tego w trakcie pracy ciągnika, gdyż w najbliższym czasie nie będę miał zbyt ciężkich prac. Jażeli tobie to pomogło, to myślę że teraz będzie wszystko dobrze, a jeśli będzie się nadal grzał to chłodnica pójdzie do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Witam ponownie moja 355 juz sobie pyka od wczoraj Very Happy po troszku tylko zastanawia mnie kontrolka oleju jak jest zimny ok ale jak chwile po chodzi to sie swieci dopiero gasnie tak przy 1000obr.czujnik zmieniony , jak wiadomo jest teraz na dotarciu bo 4tuleje+panewki na korbach tylko jedna sprawa ze tak od 2 lat leju mu niemiecki mineralny15w40(nawet wychodzi mnie taniej kolo10zl nz 5L)wiec moze to niewiem najlepiej było by sprawdzic mu cisnienie jakims manometrem jak myslicie???Pozdrawiam poradz cos Question Question

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj abyś zamiast dotrzeć ten Twój wyremontowany ciągnik nie doprowadził do jego zatarcia. Kontrolka oleju nie powinna wogóle się palić w czasie pracy silnika. Założyłeś noewe panewki korbowodowe, a główne? A szlif wały?? Wymieniłeś pompę olejwą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do GDYNIA JASIU jeśli nie ruszałeś panewek głównych - bo piszesz okorbowodowych a miałeś ciśnienie przed remontem to powinno pozostać.A co do oleju to na lato może być gęstszy Np lotos DIESEL CITY a ztymi czujnikami to różnie bywa chyba lepszy jest zegar . pozdro......i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na korbach zmienilem tylko bo szlif zrobiłem 1.5roku temu i miałem moze zrobione 200mtg a cisnienie tzn.kontrolka przed tym remontem tez sie tak palila wiec H...

wie co jest grane jutro bede sprawdzał manometrem to wam napisze a co myslicie o tym mineralnym jak bedzie cisnienie ok to go zostawic czy zalac tym pieprzonym SUPEROLEM pozdrawiam a jak nie to jeszcze pompa olejowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przed tem tak było z tym ciśnieniem, to dlaczego nie sprawdziłeś pompy, lub choćby zaworu w pompie, niekiedy tylko doregulowanie zaworu wystarczy, aby ciśnienie wróciło do normy. W żadnym wypadku nie zalewaj go superolem, bo ciśnienie spadnie jeszcze bardziej, ewentualnie zmień olej na VECO 20W-50, niejeden silnik zawdzięcza przedłużony żywot temu olejowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pieprzonym SUPEROLEM pozdrawiam a jak nie to jeszcze pompa olejowa

 

Superol jest olejem sezonowym. Powinno się go zmieniać przynajmniej dwa razy w roku na zimowy i letni, chyba że masz przebiegi zmuszjące do częstszych wymian. A tak przy okazji to nie warto oszczędzać na oleju. Jeżeli kupisz taki za 20zł/litr (to już będzie naprawdę dobry) to policz jakie w ciągu roku masz wydatki w porównaniu z superolem? Na lepszych olejach przebiegi mkiędzy wymianami są dłuższe. Ja u siebie stosuję castrol truck oil w cenie 10zł/l. Gdy zdejmuję pokrywy zaworów to widzę kolor sprężyn a nie tak jak na superolu wszystko w czerni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem od sąsiada, że do wymiany koła talerzowego i atakującego w tylnym moście nie trzeba zdejmować obu zwolnic z pochwami tylko jedną. Czy to możliwe?A kabinę muszę koniecznie ściągać? Za odp. z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pieprzonym SUPEROLEM pozdrawiam a jak nie to jeszcze pompa olejowa

 

Superol jest olejem sezonowym. Powinno się go zmieniać przynajmniej dwa razy w roku na zimowy i letni, chyba że masz przebiegi zmuszjące do częstszych wymian. A tak przy okazji to nie warto oszczędzać na oleju. Jeżeli kupisz taki za 20zł/litr (to już będzie naprawdę dobry) to policz jakie w ciągu roku masz wydatki w porównaniu z superolem? Na lepszych olejach przebiegi mkiędzy wymianami są dłuższe. Ja u siebie stosuję castrol truck oil w cenie 10zł/l. Gdy zdejmuję pokrywy zaworów to widzę kolor sprężyn a nie tak jak na superolu wszystko w czerni

 

No to sie zgadza tez jestem za zatym.Dzisiaj juz moge odetchnac z ulga cisnienie mam okej tzn na wolnych tak1,5 a jak mu przygazuje to tak ponad 4 prawi pod 5

Sprawdzałem czujnikiem a własciwie nawet trzema wtym sam sobie dzis jednego zrobiłem...Pozdrawiam Wszystkich i dzieki za dobre rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, o komforcie pracy sześćdziesiątką była mowa w kilku miejscach tego działu, ale wyszukanie czegoś z 1500 postów to kiepska sprawa. Podzielcie się swoimi doświadczeniami co zrobić by '60' stała się choć trochę bardziej komfortowa.

Z mojej strony pierwsza rada: najtańsza inwestycja o wymiernym efekcie - zatyczki do uszu firmy 3M - cena 1,50 PLN Bez tego nie wsiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatyczki-popieram

Nauszniki-niewygodne

 

Ja zastanowię się chyba nad zatyczkami,bo jednak jest za glośno i po dłuższej pracy łeb pęka i w uszach dzwoni.Takie uroki C-360...niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajduje się na skrzyni kreska(punkt) służący do ustawiania początku wtrysku? Bo u mnie żadnej kreski nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pokrywce nie ma żadnej kreski, musi być na rancie tego okienka, aby mozna było przyrównać ją z kreską na kole zamachowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że musi być ale nie ma i to jest zastanawiające. Szukałem z 10 razy i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano: w sprawie hałasu w c360(zwykła) to spróbował bym wymienić tłumnik(koszt ok 60zł) u mnie to poskutkowało i przy wysokich obrotach nie ma nadmiernego hałasu(obroty 1600-2000+ praca z WOM można w kabinie słuchać sobie radia) , natomiast sołtys ma 3p to hałas w kabinie jak jasny gwint a olej to polecam Texaco15w/35 prawie 300mth można przepracować na nim albo Milvus bo superol to nadaje sie jako podpałka do grilla a nie do ciągnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano: w sprawie hałasu w c360(zwykła) to spróbował bym wymienić tłumnik(koszt ok 60zł) u mnie to poskutkowało i przy wysokich obrotach nie ma nadmiernego hałasu(obroty 1600-2000+ praca z WOM można w kabinie słuchać sobie radia) , natomiast sołtys ma 3p to hałas w kabinie jak jasny gwint a olej to polecam Texaco15w/35 prawie 300mth można przepracować na nim albo Milvus bo superol to nadaje sie jako podpałka do grilla a nie do ciągnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano: w sprawie hałasu w c360(zwykła) to spróbował bym wymienić tłumnik(koszt ok 60zł) u mnie to poskutkowało i przy wysokich obrotach nie ma nadmiernego hałasu(obroty 1600-2000+ praca z WOM można w kabinie słuchać sobie radia) , natomiast sołtys ma 3p to hałas w kabinie jak jasny gwint a olej to polecam Texaco15w/35 prawie 300mth można przepracować na nim albo Milvus bo superol to nadaje sie jako podpałka do grilla a nie do ciągnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że musi być ale nie ma i to jest zastanawiające. Szukałem z 10 razy i nic.

To w takim razie pozostaje ci sprawne ucho i oko, też można dobrze ustawić kąt początku wtrysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...