Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojecia sztum jak zamontowac wspomaganie silownik i orbitrol masz moze od MTZ-a zastosuj a sam bedziesz robil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłownika ma od dużego ursusa. Orbitrol można by też od ursusa albo bizona. Ale skąd zasilanie olejem Ma ktoś namiary jak to jest w ostrowku lub w c-362 (on ma fabryczne a to ten sam silnik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem wspomaganie kompletne do C360 cena chyba koło 3 tys. Gośc na giełdzie ostatnio miał do sprzedania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompe oleju trzeba by bylo zastosowac dodatkowo bo w 60-ce jest jedno sekcyjna i przy podnoszeniu turem bys nie skrecil olej ze skrzyni poprzez dodatkowy filter oleju lub dodatkowy zbiornik oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się rodzi moje pytanie jaką pompe. Widziałem na zdjęciach c-362 mia pompe wspomagania z przodu sprężarki Nie ma ktoś katalogu od c-362 coby podejrzeć jak ona jest tam zainstalowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyżby wałki do wymiany?
A jak myślisz? Sama wymiana uszczelniacza bez wymiany wałka nieraz nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet mam założone "pokrętło" na kierownicy bo da się nią operować za pomocą jednej ręki

Też zalożylem - z podniesioną talerzówką albo agregatem można kręcić jednym palcem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C-362 ma inny dekiel rozrządu dostępny bez problemu tylko jest dodatkowe koło na wałku rozrządu tym od pompy nie sprawdzałem czy jest inny ten wałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomagamie jokoby już rozpykałem. Mam zamówioną kopie katalogu od c-362 i zimą będe walczył

Ale mam jeszcze jedną sprawę do poruszenia na forum: W Topagrze z dwa lata temu opisywali dwóch braci co do c-360 założyli turbo i wzmocnili podnośnik przez dodatkowy siłownik. Podnośnik to proste ale to turbo to ciekawa sprawa przyznacie Może ma ktoś na nich jakieś namiary a może są na tym forum Turbo o ile pamiętam bło od osobowego volvo ale troche więcej szczególików by się przydało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez to czytalem w top-agrar polska faktycznie turbo bylo od osobowki wzmocniony podnosnik bo niedawal rady z plugiem obrotowym szersze opony tylnie najpierw zrobili remont kapitalny silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo bylo od 2,5 litrowego volvo diesla wentylator chlodnicy od zetora , bracia nazywali sie Marcin i Wladyslaw Perlinscy ze Starej Lubianki (pow. pilski)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugie np do tura, poza tym są np agregaty składane hydraulicznie poprzez siłowniki dwustronnego działania. od przybytku głowa nie boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podłączył byś np. owijarkę do bel ? Jednym wyjściem płynie olej pod ciśnieniem a drugim wraca . Tak samo chwytak do bel z siłownikiem dwustronnego działania. Są ciągniki, które mają nawet 4 wyjścia hydrauliczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy ktoś wie doczego c 360 ma dwa wyjścia hydrauliczne???? jedno np. do wywrotu a drógie???

Są też przyczepy, które muszą być kiprowane przy użyciu dwóch wyjść.

A co do pługa to się da, ale taki 2 skibowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego turbo ja zrobiłem generalny silnika kupiłem nową pompe paliwową (karzda regeneracja morze się schować) no i magnetyzery paliwa i powietrza. efekt? kolosalny. by trzeba wymienić ogumienie na szersze albo jakiś przedni napęd zamontować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swojej stronie Unia Grudziądz, do pługa 2+ podaje moc ok 50KM, ale na jakiej zasadzie ten pług jest obracany to nie mam pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcecie kupic plug obrotowy to najlepiej zachodni polski szybciej sie zedrze i ciezszy w orce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to aż płakać sie chce jak patrze na te dziecinne błędy ortograficzne

po drugie c360 to trochę za słaby sprzęt, żeby męczyć obrotowym pługiem- słaby podnośnik przede wszystkim.

a co do skuteczności magnetyzerów to poszukaj w necie informacji o ich cudownym działaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na swojej stronie Unia Grudziądz, do pługa 2+ podaje moc ok 50KM, ale na jakiej zasadzie ten pług jest obracany to nie mam pojęcia
Zasada jest bardzo prosta. Po dojściu do końca pola, podnosisz, wyskakujesz i obracasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pawełek32 słuchaj jak takiś inteligent to po cholere siedzisz w gospodarstwie idżź gdzieś za prezesa!!!!!!!!!!!!! a podrógie toja dopiero zaczynam i tylko pytałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...