Skocz do zawartości
Debra

W co inwestować?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zainwestowania, lecz niestety nie wiem w co Znalazłem ciekawy artykuł o funduszach inwestycyjnych. Myślicie, że to wciąż dobry pomysł? A jeśli nie to co innego mogę wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokaty bankowe odpadają, zresztą to nawet nie jest inwestycja, tylko zamrożenie pieniędzy na określony czas, z niewielkim zyskiem. Nawet w skali roku nie ma na co i co liczyć.

 

Produkty strukturyzowane są pewnego rodzaju alternatywą. Na tym warto skupić swoją uwagę. W tym celu warto skontaktować się np. z expanderem, a to z tego powodu, że pomogą przy wyborze odpowiedniego funduszu opierając się na analizie twoich oczekiwań, między innymi biorąc pod uwagę skłonność do ryzyka.

 

Ułatwia to podjęcie decyzji, bo nie trzeba samemu przeglądać ofert i analizowania ich pod względem rentowności, zwłaszcza jeżeli masz niewielkie doświadczenie w tym temacie. Po prostu jest łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję inwestowanie w kruszec szlachetny, który od lat jest idealną formą lokowania pieniędzy. Złote monety i sztabki złota lub srebro co kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny problem z wyborem metody inwestowania istnieje u wielu ludzi. Myślę, że dobrą pomocą będzie odwiedzenie strony o funduszach inwestycyjnych, a nawet kilku takich stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej inwestować w coś na czym się dobrze znasz. Funduszom inwestycyjnym czasami trzeba zaufać ale tylko wtedy gdy nie czujesz się na siłach inwestować samodzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Przez pewien czas sam się zastanawiałem w co inwestować, mimo iż byłem doradcą finansowym swego czasu to nie przekonują mnie fundusze inwestycyjnego, podstawowe ich minusy:

1.Opłaty- nie ważne czy uda Ci się zarobić czy nie, fundusz i tak swoje bierze(więc nawet jak jestem w plecy to i tak fundusz mi zabiera te kilka % dodatkowo)

2.Obowiązek wpłat przez długi czas, póki co mam kase ale może się okazać że za 3-4 lata będzie inaczej więc bez sensu siędeklarować na tak długi okres

3.Opłaty likwidacyjne, jakbym chciał wyciągnąć kasę to płacę chore kwoty za to żeby odzyskać swoją kasę przed upływem 10 lat.

 

Gwarancji zysków oczywiście nie ma.

 

Lokata bankowa zwraca mniej niż inflacja, więc też odpada.

 

Jednakże spotkałem się z pewnym człowiekiem ostatnio, który pokazał mi moim zdaniem uczciwe rozwiązanie, które dopiero jest wprowadzane na rynek.

 

Rozwiązanie opierające się na rynku pieniężnym

Minusy:

1.Gwarancji zysku nie ma(jak z resztą wszędzie)

2. Jest to coś nowego więc nie wiadomo czy będzie tak jak obiecują

3. Zabierają część zysku

Plusy:

1.Brak jakichkolwiek opłat za założenie bądź prowadzenie

2.Firma zarabia tylko wtedy kiedy ja zarabiam, więc motywuje to ich do tego żebym ja zarobił

3.Niski wkład minimalny, 600$

4.Pełny dostep do kapitału wpłacam i wypłacam kiedy chce

5.Pieniądze są na MOIM koncie, nie wpłacam ich nikomu innemu więc nie boje się że mi je ktoś ukradnie.

6.Zakładane zyski(!) między 2 a 4%... miesięcznie!, wynik za sam grudzień zeszłego roku 3,75%, za cały zeszły rok niecałe 43%

7.Nad rozwiązaniem czuwa bardzo szanowany polski doradca inwestycyjny.

 

Analizując wszystkie za i przeciw wpłacam 1000$ żeby sprawdzić i planuje nawiązać poważniejszą współpracę z nimi.

Wydaję mi się że jest to interesująca oferta, przede wszystkim uczciwa, bo jak ja zarobie to oni też, jak ja nie zarabiam to złotówki ode mnie nie biorą.

 

Doradca przekazał mi to bardzo profesjonalnie, zastrzegł że nie wpłaca sięna takie inwestycje całego kapitału i zaproponował na początek 1 000$, a jak mi sięspodoba to dopłacę do 20% wartości kapitału inwestycyjnego, jak mi się nie spodoba to po prostu wypłacę wszystko i zapomnę o temacie.

 

Jesli ktoś będzie zainteresowany to mogę przekazać kontakt do doradcy który mi to zaproponował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do jakiegoś sposobu, aby nie tracić na oszczędnościach, które posiadam. Obecnie mam jedynie konto oszczędnościowe, ale procent coraz mniej korzystny. Myślę obecnie nad tym jak lokować pieniądze. Na początek w ogóle zainteresował mnie temat ubezpieczeń na życie i IKE - czy ktoś z was korzysta z takich form odkładania pieniędzy?

IKE to ostatnio popularny temat. Mnie interesuje także ta część inwestycyjna - czy ktoś wie w jaki sposób inwestowane są środki w tego typu ofertach? Jakich zysków można się spodziewać. Jeżeli korzystaliście już z takiej formy inwestowania czy ubezpieczenia to zapraszam do odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił nad giełdą. Zasadniczo być może i ryzykowne, ale z drugiej strony na pewno też opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak wejść w ofertę funduszy inwestycyjnych? Wydaje mi się, że można znaleźć coś ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm sadze, ze szybka pozyczka nie jest dobrym rozwiazaniem, jesli chodzi o pozyskanie funduszy na jakas inwestycje:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...