Skocz do zawartości
zbyszek

Rozrzutniki obornika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o poradę.

Planuję w najbliższym czasie zakup rozrzutnika do obornika. Maszyna będzie pracowała na ok. 30 ha z ciągnikiem MTZ lub U-912 i ma wywozić obornik od ok. 2500 szt. świń rocznie.

Z uwagi na to, że produkcja tuczników odbywa się w większości na głębokiej ściółce, rozrzutnik ładowany będzie turem na MF-255 ( czyli niezbyt wysoko )

Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności rozważam zakup rozrzutnika ładowności ok. 6 t czyli Warfama N218 lub Tytan 8 lub Cynkomet N221.

Jeśli ktoś z was użytkuje takowe maszyny, proszę podzielcie się wiedzą jakie są wady i zalety konkretnych modeli.

Najbardziej nurtuje mnie kwestia czy wybrać tandem, czy rozrzutnik jednoosiowy na szerokich kapciach (Tytan 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ciągników które wymieniłeś lepszy będzie tandem ze względu na mniejszy nacisk na zaczep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytan 8 wystepuje w wersji jednoosiowej jak i dwuosiowej

Ceny odpowiednio 32500 i 33500 zł netto z adpaterem pionowym. Ładowność 6,5 T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troszkę mniejszy RT-5 jakby coś interesowało to mogę napisać-w każdym bądź razie jest dosyć "pakowny" i ma solidną ramę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie inaczej jak po szosie jade szybko to przód podrywa i zaczep mi pęka

 

ja jak ładuje do robie to turem z łyżką i jak nawale ponad adapter to łyżką ubijam żeby na tej belce nad adapterem nie blokowało gnoju

 

na wiosne jak jest mokro to są problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam duzo obornika i polecam tandema polskiego 6 tonowego tandem to tandem w sumie jak jest sucho to 360 3p ciagne ale wole 1014 a perkinsa do ladowacza za taki rozrzutnik trzeba dac ok 6tys oczywiscie uzywany ja w tym roku wymienilem troche srub na listwach i listwy podloga jest dobra wiec pare lat jeszcze mi posluzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam poczciwego fortschritta t-088 to wiekowe maszyny ale niemieckie,proste,trwałe i dobre!!!!!!! Ladownosc 10 czy 12 ton

sąsiad kupił10 tonówke tytana nówka ale na jednej osi-totalna kupa tym sie nie da jeżdzic nawet po asfalcie bo tak rzuca ciągnikiem a ten fortschritowski tandem płynie po miedzach, bruzdach... nawet gdy jest wyposażony w nadstawki do zielonki i ma wysokośc pewnie ze 3 metry.

Polecam narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrz na alegro i podobnych tam jest dużo fortschritów!!!

ja kupiłem w zeszłym roku z 1983 r tylko ze z nadstawkami do zielonki a bez adapteru- dałem 7 tys ale stan bdb (nie pracował w oborniku) a w tym roku za 6 tys kupiłem adapter nowy który produkują u nas w kraju!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do sprzedania dwuosiowy jak nowy bo nie uzywany do obornika tylko troche do kiszonki z kukurydzy jeden sezon jeden dzien na resorach stan super idealny ,jak ktos chce to podaje numer 510 483 815 marcin_praca1@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polski tandem z polmotu po dwóch latach sie nadaje do malowania bo nie dali podkladówki i farba platami zlazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile trzeba dac za poczciwego forszaja T-088 ????

na co zwracac uwage przy kupnie ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć bo nie widziałem twojego rozrzutnika, ale mój kumpel w zeszłym roku kupił jednoosiowy 3t za 5000zł (stan idealny). Sądzę, że więcej jak 7-8tys nie dostaniesz z bardzo prostej przyczyny: wielu rolników rezygnuje z hodowli zwierząt a ci co zostają to mają dużo sztuk więc kupują odpowienio duży sprzęt. Zatem takie rozrzutniki do 6t. są coraz mniej popularne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam literature do rozrzutnikow obornika:

-rozrzutnika obornika jednoosiowego 3,5t z adapterem poziomym 1 bębnowymA1H N-219/5 i z adapterem poziomym N-219/6

-roztrząsacza obornika RT-21h

-rozrzutnika obornika dwuosiowego 4t z adepterem poziomym jednobębnowym A1H N-235 oraz z adapterem poziomym dwubębnowym A2H N-235/1

 

Jesli ktos chce to na maila :

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam N 218 i nie narzekam ciągam go jak jest sucho 360

 

@piootr mam pytanie. Ciągasz N218 ursusem 360 bo musisz czy rzeczywiście po równym 360 pracuje bez problemu z tym rozrzutnikiem?

Pytam się bo mam okazje kupić 6 t Warfame w dobrej cenie.

I najprawdopodobniej będę zmuszony ciagać go 360 bo na duzym ciagniku bedę miał ładowacz czołowy.

Mieszkam na równinach i cały obornik wywoże na jesień....

Załużmy ze będę kładł obornik zgodnie z instrukcja to jest 6t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a za ile masz takie cos w kupnie i w jakim stanie jaki rocznik, bo ja tez zastanawaim sie nad wymiana swojego 2 osiowego sipmy z 1995r zaledwie 3,5t przepisowo I tak patrzylem to na allegro nic ciekawego nie ma same stare szroty niby po remontach, a nowy 30tys standard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

widze z tu sami farmerzy o duzych areałach ale mysle ze na 10 ha to wystarczy agromet zwykly maly jednoosiowy i 3,5 t ladownosci a nawet t-25a ciągnie go bez problemu jesienia jak i wiosną dla rolnikow z mniejszym areałem polecam go

pozdrawiam czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item267916066_rozrzutnik_tandem_6ton_polski.html co o tym myślicie, czy lepszy jakiś rzemieślniczy nowy? Ile mogąkosztowac burty do starego 3 t rozrzutnika?

 

Jaki typ łańcuchów jest najlepszy, bo pojedyńcze lisztwy 1,5m mocowane za końce do łańcuchów są zawodne, czy dużo wytrzymalsze są podwujne krótkie lisztwy na 4 łańcuchy?

Czy mniej łapie lisztwy system z długimi lisztwami na 2 łańcuchy ale łąńcuchy nie są na końcach lisztwów tylko ze 25 cm przy końcach.

 

Co myślicie o starych ruskich rozrzutnikach jednoosiowy na 4 łańcuchy z jednym bębnem w adapterze? Ile taki 4 t może być warty ( mało używany ale lekko zardzewiały bo stał pod chmurką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...