Skocz do zawartości
Felipe

Zaliczanie w koszty dziłalności

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest w końcu z wrzuceniem czegoś w koszty? Rozumiem, że wydatek musi być związany bezpośrednio z uzyskaniem przychodu, ale w orzecznictwach organów skarbowych jest to bardzo różnie rozumiane, raz szerzej, raz węziej.. Chodzi mi o to, że prowadzę trzyosobową działąlność geodezyjną. Siłą rzeczy nasza praca jest wykonywana na dworze. Czy jeżeli będę chciał chciał kupić trzy sztuki odzieży, dokładnie kurtek zimowych, to mogę wrzucić to w koszty? W końcu kurtki mają za zadanie zabezpieczenie przed chłodem, a że praca jest wykonywana na zewnątrz, więc wydaje się to uzasadnione, ale wolę się jeszcze upewnić tutaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt jest zdefiniowany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Mówi ona, że kosztem może być taki wydatek, który jest powiązany z uzyskaniem przychodu lub utrzymaniem (zabezpieczeniem) jego źródła. Zarazem nie może on być odgórnie wykluczony przez ustawę, czyli nie może znajdować się na liście w art. 23 tej ustawy. A zatem cokolwiek wpiszesz w koszty, musisz być gotowy, by w razie pytań urzędników udowodnić powiązanie danego wydatku z prowadzoną działalnością.

 

W związku z tym wydaje się, że takie kurtki powinieneś móc zaliczyć w koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...