Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, niedawno kupiłem ciagnik, 6180. Pojeździłem nim trochę i po kilku kilometrach zaczęła się słabiutko, a potem coraz mocniej świecić kontrolka od stanu oleju w skrzyni (jechałem z długiej górki). Teraz jak go odpalę na podwórku jest spoko. Zaznaczam, że oleju faktycznie jest maławo, bo na bagnecie ledwo nad dolną kreskę.

Druga sprawa to prędkość. Skrzynia jest dynashift, ale 40km/h to w życiu nie wyciągnie. Najszybeciej leciałem jakieś 25km/h.

 

Co jest???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, niedawno kupiłem ciagnik, 6180. Pojeździłem nim trochę i po kilku kilometrach zaczęła się słabiutko, a potem coraz mocniej świecić kontrolka od stanu oleju w skrzyni (jechałem z długiej górki). Teraz jak go odpalę na podwórku jest spoko. Zaznaczam, że oleju faktycznie jest maławo, bo na bagnecie ledwo nad dolną kreskę.

Druga sprawa to prędkość. Skrzynia jest dynashift, ale 40km/h to w życiu nie wyciągnie. Najszybeciej leciałem jakieś 25km/h.

 

Co jest???

 

rurę ssącą olej masz z tyłu skrzyni prawie przy mechanizmie różnicowym umieszczoną dość wysoko a cała skrzynia jest długa. Jak jechałeś z górki to faktycznie mogło zassać powietrze do pompy. Nie ryzykuj i dolej oleju a jeżeli nie wiesz jakiego to wymień cały nie mieszaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, niedawno kupiłem ciagnik, 6180. Pojeździłem nim trochę i po kilku kilometrach zaczęła się słabiutko, a potem coraz mocniej świecić kontrolka od stanu oleju w skrzyni (jechałem z długiej górki). Teraz jak go odpalę na podwórku jest spoko. Zaznaczam, że oleju faktycznie jest maławo, bo na bagnecie ledwo nad dolną kreskę.

Druga sprawa to prędkość. Skrzynia jest dynashift, ale 40km/h to w życiu nie wyciągnie. Najszybeciej leciałem jakieś 25km/h.

A przełącza żółw -zając oraz ABCD przy kierownicy i czy przy zmianie półbiegów na wyższe czuć przyspieszenie-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się przełącza, tylko kontrolka od żółwia mi nie świeci. ABCD wszystko działa. No własnie, jaki ten olej. Moze AGROL U? Niektórzy chwalą, niektórzy ganią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko się przełącza, tylko kontrolka od żółwia mi nie świeci. ABCD wszystko działa. No własnie, jaki ten olej. Moze AGROL U? Niektórzy chwalą, niektórzy ganią...

brońborze ten olej . Wlej AGRO STUO z orlenu tram nawet śą parametyry że się nadaje do mf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie planuje remont silnika w MF255 i zastanawiam sie czy kupić te angielskie THM czy jakoś tak gdzie jest jeden pierścień więcej czy kupić standardowe polskie ? co Wy na to ? Pompe paliwowe oddać do regeneracji czy w Milejowie podobno mozna za pól kasy wziąść na wymiane ? ile taki remont u was kosztuje w zaprzyjaźnionych warsztatach? jaki patent macie odnośnie dobrego uszczelnienia pomiędzy sprzegłem a silnikiem bo mi cały czas tam kapie:/ blee a tam sa jakieś korkowe uszcelniacze czy coś ? Może jakieś porady?

 

Jaki masz przebieg bo może stryknie zrobic głowice , pompe i wtryski

Pompe rób tam gdzie do zetra robiłeś

 

Ja w swoim jak robiłem remont to woziłem wszystko do Dziaka 3km odemnie i na jakość nie narzekam ciągnik ciągnie nie gorzej jak był nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakąś receptę na szarpanie podczas ruszania w 6180?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Katalogi części do:

-większości modeli ciągników Massey Ferguson (np. seria 3xx, 10xx, całej serii 30 __ ,np. 3060,3080, seria 80xx itd.)- jak potrzebujesz-zapytaj a ja zobacze czy mam. (Są niestety po angielsku)]

-instrukcja obslugi ciagnikow MF seria 30xx (niestety po francusku)

 

-instrukcja napraw MF 30xx i 31xx

-instrukcja obsługi i katalog czesci do ciagnika oraz instrukcja napraw Ursus MF255 (po polsku)

-inst napraw i katalog MF235

 

Massey Ferguson Katalog cześci przyczepa.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci pług zagonowy 794.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci pług obracany 745.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 90 wersja USA.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 865.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 825.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 65 A4.192 .. AD4.203.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 35X FR.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 35X A3.152.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 20.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 188.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 185.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 175 S.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 175 178.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 168MARK3 168 S.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 168MARK3 168 F.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 168.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 165MARK3 175.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 165.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 165 EN.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 165 168 185 188.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 155.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 155 158.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 152MARK3 152.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 152.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 152 MARK3 152F.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 148 Perkins AD3.152.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 145MARK3 145V.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 145.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 135.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 135 148MARK3 135 145.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 135 140 145 Perkins AD3.152.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 133.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 133 135 140.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 122 130.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 1200 EN.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 1155 wersja USA.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 1150 wersja USA.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 1105 1135 wersja USA.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 1100-1130 wersja USA.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 1085 Wersja USA.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 1080 wersja USA.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 1080 FR.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 100 200A.pdf

Massey Ferguson Katalog cześci 100 200A FR.pdf

Massey Ferguson Instrukcja obsługi hydrauliki 130-180.pdf

Massey Ferguson Instrukcja obsługi 130.pdf

Massey Ferguson Instrukcja naprawcza 35.pdf

Perkins Katalog cześci AD 4.203.pdf

Perkins Katalog cześci A4.99 A4.107.pdf

Perkins Katalog cześci A4.99 A4.107 Wersja II.pdf

Perkins Katalog cześci A4.236.pdf

Perkins Katalog cześci A3.144.pdf

Perkins Katalog cześci A3.144 A3.152.pdf

Perkins Katalog cześci A4.318.pdf

Perkins Instrukcja obsługi silników serii 100.pdf

Perkins Instrukcja obsługi silnikow L4.pdf

Perkins Instrukcja obsługi Seria P.pdf

Perkins Instrukcja obsługi katalog cześci 4.108.pdf

Perkins Instrukcja obsługi katalog czesci 4.212 4.236 4.248.pdf

Perkins Instrukcja obsługi 4.107 4.108.pdf

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie można dokupić uszcelkę międzi turbiną a tłumnikien do mf 6150 lub ewentualnie z czego można dorobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój sąsiad ma problem ze swoim MFem. Narzeka,biadoli, jest załąmany, nie mogę na to patrzeć:)Może ktoś jest w stanei pomóc. Problem jest taki: świeci się lampka service. Stało się to nagle, bez wcześniejszych objawó. Nie można przełączyć półbiegów, nie działa też podnośnik. Co może być przyczyną? Ma ktoś może jakąś instrukcję obsługi do tego ciągnika i schemat elektryczny?

pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może niech spróbuje zdjąć kleme plusową na pare sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mój sąsiad ma problem ze swoim MFem. Narzeka,biadoli, jest załąmany, nie mogę na to patrzeć:)Może ktoś jest w stanei pomóc. Problem jest taki: świeci się lampka service. Stało się to nagle, bez wcześniejszych objawó. Nie można przełączyć półbiegów, nie działa też podnośnik. Co może być przyczyną? Ma ktoś może jakąś instrukcję obsługi do tego ciągnika i schemat elektryczny?

pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

witam najpierw napisz jaki to jest model tego MFa bo schemat elektryczny nic ci nie pomoże i więcej szczegółów bo może siadł ci komputer lub jakaś drobnostka.

koledzy pisząc na forum piszczie jak najwięcej nawet o drobnostkach wtedy będzie można jakoś pomóc; pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi szarpie sprzęgło w 6180, nie da się praktycznie spokojnie ruszyć, bo sprzęgło bierze nagle pod końcem. No i co robić? Czy wina pompy czy tarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi szarpie sprzęgło w 6180, nie da się praktycznie spokojnie ruszyć, bo sprzęgło bierze nagle pod końcem. No i co robić? Czy wina pompy czy tarczy?
Albo siadł docisk sprzęgła lub tarcza ( te wytrzymują sporo)-ewentualnie możesz podkręcić pedał sprzęgła aby na siłownik wyciskający docisk szło więcej oleju czyli odłącz pedał sprzęgła od dzwigni siłownika i wykręć 2 obroty żeby pedał stał wyżej i odpowietrz siłownik sprzęgła -może to coś pomoże-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co zrobić jak w mf3690 siadł komputer w kabinie, znaczy się podświetla normalnie tylko nie ma cyferek i pozycji nie można wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałęm w temacie postu, przepraszam,ze nie pisalem w tresci jaki to model. To massey 3655. Sąsiad już go dzisiaj naprawił:)okazało się ,że spalił się jakiś bezpiecznik pod kabiną i już jest wszystko ok:)dzięki za wszelkie próby pomocy!pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka sprawa mam tego MF255 i przod mi nie za bardzo pasuje w rzadki na 45:/ jak wezme na maxa to za szeroko jak na minimum to za wasko:/ chce wywiercic otwory powiedzy tymi dziurami:/. co wy na to ? czy w drazkach faske taka zrobic pomiedzy nimi ? czy prubowac skrucic drazki kapke ? moze sie tyle da ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi szarpie sprzęgło w 6180, nie da się praktycznie spokojnie ruszyć, bo sprzęgło bierze nagle pod końcem. No i co robić? Czy wina pompy czy tarczy?
Albo siadł docisk sprzęgła lub tarcza ( te wytrzymują sporo)-ewentualnie możesz podkręcić pedał sprzęgła aby na siłownik wyciskający docisk szło więcej oleju czyli odłącz pedał sprzęgła od dzwigni siłownika i wykręć 2 obroty żeby pedał stał wyżej i odpowietrz siłownik sprzęgła -może to coś pomoże-pozdrawiam

 

ja ma podobny problem w mf 3655 tyle ze spzregla nie mam w ogole. po ostatniej pracy postawilem ciagnik stal jakis miesiac neiodpalany. wczoraj wchodze odpalam a tu spzregla nie ma. moglo sie zapowietrzyc tak samo z siebie? do konca dzialalo bez zarzutu. gdzie jest odpowietrznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz sprzęgła to znaczy ciągnik nie chce jechac po właczeniu biegu czy nie mozesz włączyc biegu bo sprzęgło nie rozłącza napedu. Mój brat mial w jd przypadek że tarcza przylkejła sie do docisku i sprzęgło sie nie włączało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spzreglo odpowietrzylem i dziala. pozostaje pytanie dlaczego samo sie zapowietrzylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrza sie identycznie jak hamulce. Nic skomplikowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...