Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Wie ktos moze jak w fergusonie 690 włączyć wałek na 1000 obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś przerobił układ hydrauliczny żeby można jednocześnie kożystać z wyjść zewnętrznych i podnośnika.Jeżeli tak to w jaki sposób.
dołuż zawór do kiprowania i gotowe

pozdro

 

Gdzie ten zawór chcesz dołożyc , co Ty wogóle miałes na mysli ??? Akurat ten tym ma tak skonstrowana hydraulike ze nie da sie przerobic aby działała hydraulika i podnosnik jednoczesnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś przerobił układ hydrauliczny żeby można jednocześnie kożystać z wyjść zewnętrznych i podnośnika.Jeżeli tak to w jaki sposób.
dołuż zawór do kiprowania i gotowe

pozdro

 

Gdzie ten zawór chcesz dołożyc , co Ty wogóle miałes na mysli ??? Akurat ten tym ma tak skonstrowana hydraulike ze nie da sie przerobic aby działała hydraulika i podnosnik jednoczesnie

pewny jesteś kolego?biały?

układ hydrauliczny typu open center można dowolnie przekonstruowywać pod warunkiem nie zmieniania pryorytetów

ale może ty myślałeś o białych myszkach? nie o schcemacie?

pozdrawiam

generalnie to wszystko można zrobić tylko to niestety kosztuje rozdzielacz elektryczny jest nawygodniejszy ale 2-3tys trza dać inny np od polskiego stosunkowo szybko się zużyje ale jest tańszy można też dołożyć jeszcsze jeden orginalny do rzędu koszt koło 2 tys w urzywce koło 1tys i po sprawie

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej. Wie ktos moze jak w fergusonie 690 włączyć wałek na 1000 obrotów

zwróć się do sprzedawcy tego ciągnika o wałek może go ma jak nie to kup zmień i już masz 1000 obr

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego czy ty wiesz jak wyglad rozdzielacz w 3512 czy Mf255 ??? Napewno da sie to zrobic tylko czy jest sens wydac kilka tys zł i kombainowac ??? Przeciez on ma zasilanie bezposrednio z dekla podnosnika i musiałby byc rozdzielacz o odentycznym zasilaniu i wogóle z identyczna płaszczyzna któa przylega do dekla podnosnika. NA tym forum raczej nikt nie che tego typu porad wymien rozdizlacz za kilka tys zł Tylko najczesciej chce sie top zrobic jak najtaniej akurat tu sie nie da !!!!!!

 

A białe myszki to może i widzisz Ale TY !!!!!!!!!!! i bez taki tekstów ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze a możliwe że w moim 6180 też sie nie przełącza prędkości na 1000 obotów, tylko wymienia się wałek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nowych MF 255 były dawane wieszaki żeby można było zablokować podnośnik w dowolnym momencie i wtedy dawało się korzystać z hydrauliki. A jeśli ktoś umiałby łatwo przerobić hydraulikę to chyba tylko McGywer.

Ten typ tak ma i nie da się na to nic poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Piotrze a możliwe że w moim 6180 też sie nie przełącza prędkości na 1000 obotów, tylko wymienia się wałek?

wersja bogata nie musisz kupowac wałka masz dżwignię

wersja tania musisz kupić (ale na osłodę jest dużo bardziej mocna)

wersje wałków też są różne wersje wkładane i wkręcane typu kołnierzowego

i tych ostatnich też jest parę typów

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 6180 napewno przełącza się wałek na 1000 obrotów bez wymiany wałka nie które modele miały przesówke z tyłu z lewej strony obok zaczepu górnego a nie która miały z tamtąd poprowadzoną linkę do kabiny która umożliwiała zmianę obrotw bez wysiadania z ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest jednak wkładana, bo na wałku jest wygrawerowane 540, więc jeśli można by było przełączać dowolnie, to po co ktoś by oznaczał wałek, że jest a 540?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że jest jednak wkładana, bo na wałku jest wygrawerowane 540, więc jeśli można by było przełączać dowolnie, to po co ktoś by oznaczał wałek, że jest a 540?

może tak ale może tak być że mimo to masz dżwignie trzeba się przyjrzeć tyłowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ciągnik MF3635 z 94roku. Czy może ktoś wie co może powodować świecenie wszystkich kontrolek na liczniku (nawet na wyłączonej stacyjce) a dokładnie dynashift (od A do D oraz dwóch szybkie - wolne) Ciągnik stał przez jakiś miesiąc był wtedy remontowany lecz żadne kabelki nie były rozpinane. Sprawdziłem wszystkie połączenia oraz przewody które wyglądają ok. Proszę o pomoc. patlamichal@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktos napisać co może być przyczyna że w moim fergusonie 690 gdy rozgrzeje sie olej to słabą wydajnos ma hydraulika, nawet ledwo co podnosi klape od prasy....

I gdzie jest jakis filtr oleju hydraulicznego?

Czy ten model ma jedną pompe do podnosnika i hydrauliki, czy oddzielne??/

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem kapie mi olej w MF 6170 na przednie koło tylko nie z mostu lecz z tego przełożenia przy kole. Obawiam się że chyba poszedł zimering ale nie wiem jak go wymienić mam jeszcze jedno pytanie czy mogę jeździć ciągnikiem z tą awarią bo mi jest teraz bardzo potrzebny. Z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem kapie mi olej w MF 6170 na przednie koło tylko nie z mostu lecz z tego przełożenia przy kole. Obawiam się że chyba poszedł zimering ale nie wiem jak go wymienić mam jeszcze jedno pytanie czy mogę jeździć ciągnikiem z tą awarią bo mi jest teraz bardzo potrzebny. Z góry wielkie dzięki

 

pewnie ze mozesz jezdzic to nic takiego tylko jak znajdziesz chwilke to napraw to. co kilka dni sprawdzaj olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłby mi ktos napisać co może być przyczyna że w moim fergusonie 690 gdy rozgrzeje sie olej to słabą wydajnos ma hydraulika, nawet ledwo co podnosi klape od prasy....

I gdzie jest jakis filtr oleju hydraulicznego?

Czy ten model ma jedną pompe do podnosnika i hydrauliki, czy oddzielne??/

 

pozdro

Masz padniętą pompę albo rozdzielacz, filtr jest dostępny po spuszczeniu oleju od dołu ciągnika przed tylnym mostem. Pompa jest jedna (główna) tłoczkowa i nieraz wspomagająca zębata, obsługuje i podnośnik i hydr. zew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam gdzie i za ile moge dostaac orbitrol do mf 3060 bo mi padł pilne chłopaki pomocy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy opony 18,4r38 będą rozmiarem takie same jak 520/70r38 i czy 14,9r28 będą takie same jak 420/70r28?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy opony 18,4r38 będą rozmiarem takie same jak 520/70r38 i czy 14,9r28 będą takie same jak 420/70r28?

 

Tak ,to te same rozmiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MF 3060 i mam problem z obrotomierzem od czasu do czasu nie działa.

Przy gwałtownym zamknięci drzwi obrotomierz przestał dziłać. Co może być przyczyną takigo stanu rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może do czego służy w 6180 pierwszy przycisk na panelu EHRu, ten przed pokrętłami regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest zamiennki orbitrolu do mf 3060 jakieś numery katalogowe albo producent mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki jest zamiennki orbitrolu do mf 3060 jakieś numery katalogowe albo producent mile widziane

w każdej naszej AGROMIE powinien żeś dostać prawdopodobnie pasuje od 54 14ursusa lub przejży allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam MF 3060 i mam problem z obrotomierzem od czasu do czasu nie działa.

Przy gwałtownym zamknięci drzwi obrotomierz przestał dziłać. Co może być przyczyną takigo stanu rzeczy?

obluzował ci się przewód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...