Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli ubywa płynu to jest to prawdopodobne mozliwosci jest wiele uszczelka pod głowica peknieta głowica bądz tuleja, Jednak olej wtedy na ogół zmienia barwe robi sie biały. Jesli paliwo to dwie mozliwosci pompka zasilająca przez nieszczelna membrane lub wtryskowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki. olej jest czysty, płynu nie ubywa wiec jutro zaczne od pompki zasilającej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym kupić dobry znaczy mało awaryjny ciągnik z mocą około 110-130 KM. Myślę o jakimś mf (może coś z Seri 36?? ),ale nie mam pojęcia o ich awaryjności i kosztach części. Jak ktoś ma coś podobnego proszę pisać. Oczywiście chodzi mi o sprzęt używany. Co byście mi poradzili do niego podpiąć, jaka obrotówka i agregat aktywny? Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj MF niigdy w zyciu, ja mam 2 i wiem dobrze co to MF!!!mam 3650 i 3095 ten drugi tylko z opryskiwaczem na kolach 1700litrow, a 150km do orki na 4skiby khun i agregat z siewnikiem 3m - w ostatnim sezonie wlozylem jakies 25tys w ten traktor- jest po prostu do dupy!!! ma tak czułe elektrozawory ze byle opilek blokuje traktor i nie ma np polbiegow albo nic nie poidnosi!!! kup zwyklego ursusa jak nie masz kasy albo normalengo ursusa albo zetora!! MF to skarbonka vez dna, yrtaz od ponad 5 mies sprzedahe traktor za ktory dalem w 2005t 69tys netto i nie ma zadnego zainteresowania!!!! Vo sa beznadziejne dlatego jest ich tak doozo u handlarzy

Ka po tych doswiadczeniach marze o 2letnim 1634ZU- kazdy go poytafi robic

jak cos jeshcze potrzebujesz to wal na prib albo daj swoj nr tel to oddzwonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup mf 399 ( około 110 km) jest prosty w budowie i obsłudze. Co do mf serii 36xx czy 31xx a takze 30xx są już mocno wyeksplatowane. Więc łatwo się psuja. O tym była mowa na tym forum juz wielokrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich! interesuje mnie na co mam zwrócic uwage kupujac massey 274s czy to wogóle dobra maszyna czy moze lepiej mf 675 proszę o pomoc w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z podnośnikiem w ciągniku MF 284 po zbiorach kukurydzy podnośnik zaczął się "trząść" nie wiem co z tym zrobić. Ramiona podnośnika trzęsą się tak, że można zgubić załadunek .

Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pewien problem z podnośnikiem w ciągniku MF 284 po zbiorach kukurydzy podnośnik zaczął się "trząść" nie wiem co z tym zrobić. Ramiona podnośnika trzęsą się tak, że można zgubić załadunek .

Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny

Sprawdź czy masz stan oleju w skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem MF 3060 muszę wymienić płyn w chłodnicy na zimowy.

Nie wiem jak sie do tego zabrać.

Nie widzę żadnych kraników ani w Chłodnicy ani w w bloku.

Może ktoś pomoże i poda opis jak to zrobić??????????

 

jeden z korków masz obok pompki paliwa.... a drugi na dole chłodnicy od strony alternatora one sa chyba z brązu wykonane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał by ktoś schemat budowy przedniego mostu do mf 6150, a konkretnie chodzi mi o trzymanie przedniej półosi w pochwie czy jest na łożysku czy na panewce ?

Z góry bardzo dziękuję .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie miał by ktoś schemat budowy przedniego mostu do mf 6150, a konkretnie chodzi mi o trzymanie przedniej półosi w pochwie czy jest na łożysku czy na panewce ?

Z góry bardzo dziękuję .

Pozdrawiam.

Kolego niemam schematu ale posiadam też mf 6150 . Mam pytanko czy moiałeś problem z turbina bo mi chyba wysiada bi pobiera mi olej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem MF 3060 muszę wymienić płyn w chłodnicy na zimowy.

Nie wiem jak sie do tego zabrać.

Nie widzę żadnych kraników ani w Chłodnicy ani w w bloku.

Może ktoś pomoże i poda opis jak to zrobić??????????

 

jeden z korków masz obok pompki paliwa.... a drugi na dole chłodnicy od strony alternatora one sa chyba z brązu wykonane

 

 

Dzięki kolego jeszcze jedno pytanie czy z ogrzewania trzeba w jakiś sposób spuszczać wodę i potem zalewać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem MF 3060 muszę wymienić płyn w chłodnicy na zimowy.

Nie wiem jak sie do tego zabrać.

Nie widzę żadnych kraników ani w Chłodnicy ani w w bloku.

Może ktoś pomoże i poda opis jak to zrobić??????????

 

jeden z korków masz obok pompki paliwa.... a drugi na dole chłodnicy od strony alternatora one sa chyba z brązu wykonane

 

 

Dzięki kolego jeszcze jedno pytanie czy z ogrzewania trzeba w jakiś sposób spuszczać wodę i potem zalewać

 

oj kolego nie wiem tego zleciec raczej zleci a czy wejdzie to musisz mirona zapytac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 6150 ma ok 5000 mth , ale dotąd nie miałem żadnych problemów z turbiną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie kupuj MF niigdy w zyciu, ja mam 2 i wiem dobrze co to MF!!!mam 3650 i 3095 ten drugi tylko z opryskiwaczem na kolach 1700litrow, a 150km do orki na 4skiby khun i agregat z siewnikiem 3m - w ostatnim sezonie wlozylem jakies 25tys w ten traktor- jest po prostu do dupy!!! ma tak czułe elektrozawory ze byle opilek blokuje traktor i nie ma np polbiegow albo nic nie poidnosi!!! kup zwyklego ursusa jak nie masz kasy albo normalengo ursusa albo zetora!! MF to skarbonka vez dna, yrtaz od ponad 5 mies sprzedahe traktor za ktory dalem w 2005t 69tys netto i nie ma zadnego zainteresowania!!!! Vo sa beznadziejne dlatego jest ich tak doozo u handlarzy

Ka po tych doswiadczeniach marze o 2letnim 1634ZU- kazdy go poytafi robic

jak cos jeshcze potrzebujesz to wal na prib albo daj swoj nr tel to oddzwonie

widzę żę jest kilka tych złych opinii i chyba zacznę szukać czegoś prostego zawsze to szybciej można naprawić dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie miał by ktoś schemat budowy przedniego mostu do mf 6150, a konkretnie chodzi mi o trzymanie przedniej półosi w pochwie czy jest na łożysku czy na panewce ?

Z góry bardzo dziękuję .

Pozdrawiam.

42678695eu8.th.pngthpix.gif

70283446hj2.th.pngthpix.gif51452037qo6.th.pngthpix.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam prośbę zna może któryś z was firmę która regeneruje turbiny w ciągnikach chodzi mi oturbinę z mf6150. NAjchętniej z mazoweckiego . z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jest dużo firm, które regenerują turbiny. Wystarczy pojechać na giełdę do Słomczyna a na bank na kogoś trafisz, kto się tym zajmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzytkuje 3085 dopiero jeden sezon ale wszystko jest OK bez awari, wygodny ikomfortowy traktor i szybki, zetor czy ursus pod tym względem to wysiada, tak samo mozna porównac polskie samochody do zachodnich niestety nawet nowe mercedesy sie psują i jesli chce sie jezdzic czyms wygodnym, komfortowym, szybkim, itp. to kosztuje słono, zwłaszcza ze ktos kupuje jakis wysłuzony sprzet 20-sto letni i mysli ze wsiądzie i pojedzie, trzeba sie liczyc z awariami i drogimi naprawami i jesli kogos niestac to pewnie ze niech kupuje prosty polski sprzet!!! stare jest dobre wino i skrzypce!!! A tak na marginesie to na same tylko elektrozawory wydałes te 25 tys. skąd tam sie brały te opiłki? filtr nie filtruje oleju, opisz ze szczegułami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ursus 16xx wcale nie jest takim niezawodnym sprżetem, jak Ci się wydaje. Oczywiście nie bronię MF, bo ja sam niedawno kupiłem i już wrzuciłem w niego ponad 10tysięcy, a jeszcze nic prawie w polu nie robił. Mam nadzieję, że teraz wszystko bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos może, jakie numery mają lakiery, którymi pomalowany jest MF 6180?

Na allegro są farby do MF, ale jest kilka odcieni szarości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Ursus 16xx wcale nie jest takim niezawodnym sprżetem, jak Ci się wydaje. Oczywiście nie bronię MF, bo ja sam niedawno kupiłem i już wrzuciłem w niego ponad 10tysięcy, a jeszcze nic prawie w polu nie robił. Mam nadzieję, że teraz wszystko bedzie dobrze.

 

Peron MF 6180 to dosyc młody ciągnik chyba musiał byc troche zuzyty ze na dziendobry włozyłes 10 tys. Co w nim robiłes? Ja tez miałem chec na cos podobnego ale jeszcze są zbyt drogie, ten co mam to niema co robic umnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj 10 tys to wcale nie jest dużo. Ja nie miałem zamiaru wcale wyrzucać takiej kasy, ale jak trzeba, to trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...