Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchaj 10 tys to wcale nie jest dużo. Ja nie miałem zamiaru wcale wyrzucać takiej kasy, ale jak trzeba, to trzeba.

 

To zalezy dla kogo, w serwisie to pewnie mozna kupic za to pare drobnych czesci a rolnik ile musi sprzedac np. zboza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wie gdzie kupic mozna albo dopasowac od czegos ten siłownik od otwierania dachu do MF3085 ? czy tylko u korbanków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Ursus 16xx wcale nie jest takim niezawodnym sprżetem, jak Ci się wydaje. Oczywiście nie bronię MF, bo ja sam niedawno kupiłem i już wrzuciłem w niego ponad 10tysięcy, a jeszcze nic prawie w polu nie robił. Mam nadzieję, że teraz wszystko bedzie dobrze.

wiesz co można naprawic za 10 tys.w ursusie a co w MF?! częsci do 16xx nie wmiescisz do samochodu a do MF schowiesz do dwóch kieszeni no niestety tak to już jest ze jak sie kupuje stary ciągnik z zachodu lubi pociągnac po kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety trzeba się liczyć z kosztami, tam nikt nie sprzedaje ciągników, bo im się znudziły, przeważnie jest jakaś przyczyna. Mam nadzieję, że u mnie wszystko będzie teraz ok, bo w moim przypadku większa części tej sumy zostałą wydana zapobiegawczo, bo tak naprawdę nie miałem zamiaru rozbierać skrzyni Ale jak się rozbierze, to się zawsze coś znajdzie. Nie mówie, że 10 tys to dla mnie mało. Ba! To ogromna suma. Miałem na myśli to, że jeśli chodzi o ten ciągnik, to za 10 tys się nie poszaleje z częściami, bo na dobrą sprawę zmieszczą się w niedużym pudełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego z używanych najlepsze są to o prostej budowie a co za tym jdzie tanie w naprawach i eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafna uwaga ale z drugiej strony moj postrzezenie jest takie ze niektórzy wola kupic ciągnik od handlarza niż od rolnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze ktos wie gdzie kupic mozna albo dopasowac od czegos ten siłownik od otwierania dachu do MF3085 ? czy tylko u korbanków

Pasuje od nowych zetorów bo sam wstawiałem a swoim mf 6150 od zetora też do dachu bo miałem tylko jeden i mi opadał dach na dołkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze ktos wie gdzie kupic mozna albo dopasowac od czegos ten siłownik od otwierania dachu do MF3085 ? czy tylko u korbanków

Pasuje od nowych zetorów bo sam wstawiałem a swoim mf 6150 od zetora też do dachu bo miałem tylko jeden i mi opadał dach na dołkach.

 

Racja, w piątek pojade do kalisza moze cos dopasuje w serwisie, kiedys musiałem wymienic czujnik cisnienia oleju w silniku i pasował od ursusów i zetorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, który z modeli MF polecacie jako najmniej awaryjny? Chodzi mi o przediał mocy 100-125 KM. Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie na temat skrzyń 16x16 w MF-ach z lat 90 tzn kupiłem MF3085 z 92r i interesuje mnie jak z awaryjnością tych skrzyń, na jakim biegu najlepiej orać i czy lepiej na włączonym czy wyłączonym przyspieszaczu chce coś więcej o tej skrzyni się dowiedzieć bo wiele słyszałem niedobrego o skrzyniach 32x32 z tych lat no i jeszcze jestem ciekaw czy części z 32x32 pasują do 16x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, który z modeli MF polecacie jako najmniej awaryjny? Chodzi mi o przediał mocy 100-125 KM. Z góry dziękuję

Zalezy za jaką kase co do awaryjności poczytajcie forum a wnioski wyciagniecie sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nic nie wie na temat skrzyń 16x16 w MF-ach z lat 90 tzn kupiłem MF3085 z 92r i interesuje mnie jak z awaryjnością tych skrzyń, na jakim biegu najlepiej orać i czy lepiej na włączonym czy wyłączonym przyspieszaczu chce coś więcej o tej skrzyni się dowiedzieć bo wiele słyszałem niedobrego o skrzyniach 32x32 z tych lat no i jeszcze jestem ciekaw czy części z 32x32 pasują do 16x16
skrzynia jak skrzynia kazda taka sama biegi podstawowe 1234 w serji 30xx są takie same a reszta zależy czy z przyśpieszaczem czy nie bo żółw zając ; A B bez przyspieszacza daje nam 16x16 lub żółw zając ; A i przyśpieszacz też daje nam 16x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, który z modeli MF polecacie jako najmniej awaryjny? Chodzi mi o przediał mocy 100-125 KM. Z góry dziękuję

Zalezy za jaką kase co do awaryjności poczytajcie forum a wnioski wyciagniecie sami.

 

Tak do 65 tyś co proponowałbyś?Interesuje mnie silnik 6ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

Tak do 65 tyś co proponowałbyś?Interesuje mnie silnik 6ka

 

Np to

http://www.allegro.pl/item461593632_ciagnik_massey_ferguson_4270.html

 

Masz prostą skrzynie 12x12 bez półbiegów silnik to goła 6 bez turbo 110 km nie wiem jaki jest stan tego konkretnego ale cena jest rozsądna. były wersje z ehr i elektrohydrauliczną przekładnią nawrotną ale jest też sporo z mechanicznym rewersem i podnośnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem z nimi doczynienia więc nie będe się wypowiadał. Jestem zdania że ehr półbiegi i elektrohydrauliczne przekładnie nawrotne są fajne ale jak kupujesz nowy ciągnik jeśłi maszyna jest używana lepsze jest proste rozwiązanie.Pozatym póki co serwisów w polsce jest mało usługi są drogie części tez więc diagnoza ewentualnej usterki może być kłopotliwa. Jeśli popsuje ci się skrzynia mechanik ją rozbierze i widzi co trzeba wymienić jeśli padnie coś z elektroniką ktoś kto nie zna zasady działania i budowy nie zdiagnozuje przyczyny więc znachora trzeba szukac niewiadomo gdzi i za konkretna kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie nie słyszałem aby komuś padła skrzynia 12x12 montowali je w mf serii 3xx 42xx 43xx. jeśli chodzi o mf 4270 a mf 6170 oba 110 km. 4270 to nowszy model ma większy bak większy wydatek hydraulki jest szybszy zwrotniejszy parametry obu masz na www.konedata.net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedziec, jaki przewód idzie i czym jest zakończony (wtyczka czy wsuwki) do zbiornika na płyn do spryskiwaczy w 6180? Akurat nie mam zbiornika a chciałbym założyć. Drugie pytanie odnośnie prędkościomierza. U mnie prawdopodobnie pokazuje prekość w milach albo po prostu przekłamuje. Jak jadę maks szybko pokazuje 24,4. Wie ktoś, jak to przełączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia 16x16 z przyspieszaczem, bez grup biegów A i B, to mówisz miron, że części będą pasować od skrzyni 32x32 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skrzynia 16x16 z przyspieszaczem, bez grup biegów A i B, to mówisz miron, że części będą pasować od skrzyni 32x32 ?

ale tylko tryby od 1234 biegu i żółw i zajac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś powiedziec, jaki przewód idzie i czym jest zakończony (wtyczka czy wsuwki) do zbiornika na płyn do spryskiwaczy w 6180? Akurat nie mam zbiornika a chciałbym założyć. Drugie pytanie odnośnie prędkościomierza. U mnie prawdopodobnie pokazuje prekość w milach albo po prostu przekłamuje. Jak jadę maks szybko pokazuje 24,4. Wie ktoś, jak to przełączyć?

W 42xx pod kierownicą przy bezpiecznikach są przyciski oznaczone C,M,O i strzałka jeśli tez takie masz daj znać to ci powiem co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skrzynia 16x16 z przyspieszaczem, bez grup biegów A i B, to mówisz miron, że części będą pasować od skrzyni 32x32 ?

ale tylko tryby od 1234 biegu i żółw i zajac

Wielkie dzięki za odpowiedz, ale może wiesz jak z awaryjnością tych skrzyń bo troche się boje że mnie czeka jakiś niespodziewany remont a kasy brak a na forum sporo się pisze, że skrzynie w MF-ach z tych lat są do du..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, który z modeli MF polecacie jako najmniej awaryjny? Chodzi mi o przediał mocy 100-125 KM. Z góry dziękuję

 

 

polecam ci MF 399 , ja mam 390 a ostatnio znajomy kupil se 399 praktycznie niczym nie rozni sie od mojego procz klimy, pneumatyki oraz tego ze jest to 6 ,a skrzynie jesli nawet posadzisz(a to niemozliwe) to polowa czesci pasuje od ursusa 5314 mi ostatnio siadla pompa wody (lozyska sie posypaly) i nie bylo sensu jej regenerowac tylko kupilem za 140 zl oryginalna pompe -nowa -od ursusa i jade dalej , jak narazie to byla od zakupu najpowazniejsza usterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie 6180. Czy po godzinie pracy w polu skrzynia w tym ciągniku powinna być bardzo ciepła? Czy to norma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciepła robi się we wszystkich w wyniku tarcia te o wiekszej mocy mają nawet chłodnice oleju przekładniowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...