Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

witam ; myślę że w sprawie spedshifta wszystko zostało już powiedziane i dołożenie go tam gdzie go niema [oczywiście odpowiedniego ] zwiększy nam prędkość.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grupa biegów A B przełączana jest hydraulicznie przez przekładanie wajchy z prawej do lewej lub odwrotnie co powoduje otwieranie lub zamykanie zaworu

myślalem nadtym żeby pżerobić to na przycisk taki jak od włańczania napendu oczywiście po doozeniu odpowiednich cześci . a nawet powiem wiecej widziałem taki egzemplaz chociaż niemiałem okazji go przetestowac

prosze o wypowiedzi w tej kwestji to może byc ciekawy temat

pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy MFów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie jak otworzyć ten plik??? trzeba jakiś program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Mam pytanie, czy ktoś wie jaka może być przyczyna, że przestały działać hamulce na przednie koła w traktorze MF3635? Czy można je odpowietrzyć? Czy może to być pompa hamulcowa? Czym to może być spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zwracam się z ogromną prośbą do osoby która posiada katalog lub ciagnik mf 6150 i mogła by mi podać numer seryjny turbiny bo ja muszę wymienić i okazało się żę w moim siedzi jakaś dziwna . niemożna odnaleźć takiej turbiny po tym numerze .Do regenelacji już się nienadaję . A za orginalbną chcą spore pieniądze . Zgóry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prośbę czy posiada ktoś opis kostek z przełącznika wielofunkcyjnego który znajduje się przy kierownicy??? Proszę o pomoc

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
beztytuuas7.th.png

KOlego tak ale jaki ona ma numer bo niemogę dojść

 

1 - to nr kat turbiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
beztytuuas7.th.png

KOlego tak ale jaki ona ma numer bo niemogę dojść

 

1 - to nr kat turbiny

dzięki zapytam o tą turbine po tym numerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam fegusona 3075 z Dynashift świetny ciągnik,kupiłem go 2 lata temu,jakiś już czas tak jakoś mi na jedynce troche zgrzytnie,musze troche dłuzej przytrzymać sprzęgło i normalnie sie włończy,na biegach pozołych jest ok,czy to wina jest synchronizatora?czy wymieniać wszystkie synchronizatory czy tylko jeden.Srzęgło wymieniłem rok temu bo ciągneło.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie jeszcze jedno pytanie odnośnie czujnika od zapchania filtra hydraulicznego,czy można go zastąpić jakimś innym?Bo mój jest pęknięty i został tylko kawałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grupa biegów A B przełączana jest hydraulicznie przez przekładanie wajchy z prawej do lewej lub odwrotnie co powoduje otwieranie lub zamykanie zaworu

myślalem nadtym żeby pżerobić to na przycisk taki jak od włańczania napendu oczywiście po doozeniu odpowiednich cześci . a nawet powiem wiecej widziałem taki egzemplaz chociaż niemiałem okazji go przetestowac

prosze o wypowiedzi w tej kwestji to może byc ciekawy temat

pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy MFów

Idea ciekawa ,o ile pamiętam w tym sworzniu grupy A-B w deklu jest wycięcie które pozwala na zagłębienie się i otwarcie zaworu a po przesunięciu dzwigni wypchnięcie zaworu i zamknięcie(lub odwrotnie) ,wystarczyłoby chyba wykręcic zawór ,wyciągnąc spod niego ten grzybek ustalający położenie zaworu w to miejsce wkręcić elektrozawór -odpowiednio podłączyć napięcie i powinno zagrać ale moim zdaniem jest to przeróbka niebezpieczna dla skrzyni ponieważ gdyby doszło do niekontrolowanego załączenia elektrozaworu w czasie jazdy na A hydraulika przeżuciłaby na B (bądz odwrotnie ) i mógłby być niezły ambaras w skrzyni ,po to właśnie jest ten grzybek ustalający który umożliwia zmianę z A na B bądz z B na A tylko po przesunięciu wajchy świadomie (swego rodzaju zabezpieczenie) -chyba że ciągnikiem nie jężdziłby nikt postronny a ty byś o tym pamiętał -jeżeli opisałem coś nie tak prosze znawców tego forum o wypowiedz--pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.mam fegusona 3075 z Dynashift świetny ciągnik,kupiłem go 2 lata temu,jakiś już czas tak jakoś mi na jedynce troche zgrzytnie,musze troche dłuzej przytrzymać sprzęgło i normalnie sie włończy,na biegach pozołych jest ok,czy to wina jest synchronizatora?czy wymieniać wszystkie synchronizatory czy tylko jeden.Srzęgło wymieniłem rok temu bo ciągneło.

Pozdrawiam.

to z pewnością synchronizator a kwestia wymiany zależy od zasobnosci kasy(1 sztuka chyba 400zł) i chęci na prucie traktoru bo to troszkę zabawy jak już się nauczyłeś włączać bez zgrzytu to sobie daj luz( ale to tylko moje zdanie)-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.mam fegusona 3075 z Dynashift świetny ciągnik,kupiłem go 2 lata temu,jakiś już czas tak jakoś mi na jedynce troche zgrzytnie,musze troche dłuzej przytrzymać sprzęgło i normalnie sie włończy,na biegach pozołych jest ok,czy to wina jest synchronizatora?czy wymieniać wszystkie synchronizatory czy tylko jeden.Srzęgło wymieniłem rok temu bo ciągneło.

Pozdrawiam.

to z pewnością synchronizator a kwestia wymiany zależy od zasobnosci kasy(1 sztuka chyba 400zł) i chęci na prucie traktoru bo to troszkę zabawy jak już się nauczyłeś włączać bez zgrzytu to sobie daj luz( ale to tylko moje zdanie)-pozdrawiam

 

wielkie dzięiki,taka sie zastanawiałem czy wymienić ten synchronizator,jak dużo roboty i koszty duże to sie wstrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam MF 3060 i następujący problem. Wymieniłem sprzęgło i niestety nie chcę mi wysprzęglać (cały czas miękki pedał sprzęgła) co może być przyczyną? Czy może być zapowietrzony układ hydrauliki sprzęgła? A jeśli tak to jak go odpowietrzyć? proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam MF 3060 i następujący problem. Wymieniłem sprzęgło i niestety nie chcę mi wysprzęglać (cały czas miękki pedał sprzęgła) co może być przyczyną? Czy może być zapowietrzony układ hydrauliki sprzęgła? A jeśli tak to jak go odpowietrzyć? proszę o pomoc.

beztytuussstc4.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem wymieniłem olej w skrzyni w mf 3080 i po tej wymianie wspomaganie kierownicy dobrze nie działa , tzn. na wolnych obrotach nie można ukręcić kierownicą doppiero koł 1500 obr .min tak jakoś jak by przerywało , czym większe obr. tym lepiej działa, przed wymianą oleju było wszystko ok. , poza tym wszystko działa normalnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może za gęsty olej. albo może się przypowietrzyło gdzieś. jak tak kierownica przeskakuje to tak jak by było zapowietrzone, mi tak przeskakiwało no ale ja to rozkręcałem układ kierowniczy i to było w innym ciągniku więc miało prawo się zapowietrzyć. a nie zaświeciła się żadna kontrolka od filtrów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam pytanko ponieważ mój 3p zaczął dziwnie pracować na wyższych obrotach. Mechanik stwierdził że to wtryski i pompa. Wszystko zostało zrobione(uszkodzona była jedna końcówka wtrysku i pompa wymagała regulacji) ale jest jeszcze gorzej. Zaczął trudnniej palic i po odkręceniu rurki z 3 wtrysku nie ma zadnej reakcji ze strony silnika. Czy mógł przestawić rozrząd i stąd takie objawy??? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...