Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie mam pytanko ponieważ mój 3p zaczął dziwnie pracować na wyższych obrotach. Mechanik stwierdził że to wtryski i pompa. Wszystko zostało zrobione(uszkodzona była jedna końcówka wtrysku i pompa wymagała regulacji) ale jest jeszcze gorzej. Zaczął trudnniej palic i po odkręceniu rurki z 3 wtrysku nie ma zadnej reakcji ze strony silnika. Czy mógł przestawić rozrząd i stąd takie objawy??? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Jesli pompa została dobrze zrobiona to raczej moze byc brak cisnienia w cylindrze skoro 3 nie pali, np wypalony zawór lub tuleja lub uszczelka pod głowicą rozumiem ze jak ta rurkę odkręcisz to paliwo leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma taki problem . Oddałem turbinę do regeneracji już mi ja zrobiono ale w środku był kawałem drutu powiedziano mi że to może być kawałek urwanego zaworu . Jakie są reakcje ciągnika jeżeli taki zawór sie urwie .

p.s Nigdy żadnego zgrzytu niebyło słychać ciągnik pracuje bardzo ładnie i bardzo równo . Pomocy co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie, żeby to był zawór. A tak swoją droga, daj numer do miejsca, gdzie regenrowałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wydaje mi sie, żeby to był zawór. A tak swoją droga, daj numer do miejsca, gdzie regenrowałeś

A co to może być . (0-89) 648 6776 Iława

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co sądzicie o ciągniku massey ferguson 3115 z grudnia 1990r. , ile waszym zdaniem jest wart. A i najważniejsze czy da się w nim zamontować przedni wał odbioru mocy, jak to się robi (co trzeba dołożyć lub wymienić) i ile to kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kawałek drutu to może byc gniazdo zaworowe. Radziłbym zajrzec do głowicy co sie dzieje z zaworami i gniazdami, moze wymiana sie szykuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kawałek drutu to również moze byc kawałek pierścienia. Spotkałem sie z takim przypadkiem że gościo tyle czasu jeździł z popękanym pierścieniem ze zrobiły sie z niego takie wałeczki całkiem przypominajace kawałek druta czy gwoździa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten kawałek drutu to również moze byc kawałek pierścienia. Spotkałem sie z takim przypadkiem że gościo tyle czasu jeździł z popękanym pierścieniem ze zrobiły sie z niego takie wałeczki całkiem przypominajace kawałek druta czy gwoździa.

ten kawałek jest takiej grubości jak zawór niecałe 10mn .Ale ciągnik chodzi dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nikt z was nie spotkał się z opinią na temat tego modelu (MF 3115) że nic nie piszecie,proszę o jakąś opinię i odpowiedź na moje pytania bo nie wiem czy go kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! moj problem moze nie jest az tak powazny ale jest denerwujący a mianowicie od jakiegos czasu zaczynał mi szwankowac obrotomierz i licznik motogodzin, tzn czasami działał a czasami nie. teraz juz wogole nie dziala. co moze byc przyczyna?? czy to moze jakis kabelej jest luzny czy co?? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim mf też nie działał obrotomież. Winne były zdarte szczotki w alternatorze, kontrolka od ladowania gasła ale po pewnym czasie traktor nie zapałił. Po wymianie wzystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też miałem problem z obrotomierzem,wystarczyło naciągnąć paski i wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
faktycznie ten kawałek wygląda jak zawór a długo masz ten ciągnik

mam go rok .Mechanik był i stwierdził ,że ten kawałęk to moze być zawór ale w tym silniku jest wszystko i ki i może ten zawór się urwał ale u poprzedniego własciciela i wpadł i niemogli go znaleźć . Pasuje na to że ciągnik miał robiony remont silnika co mogło być przyczyną tego urwanego zaworu ten remont. ale to tylko przypuszczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie potrzebny mi jest numer zimeringa wałka odbiory mocy w MF 6170. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś moze mi powiedzieć jakie długie powinny być szczotki z alternatora po wyjęciu, u mnie mają 2,5 mm ,chyba troche mało nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada katalog lub książke do mf 698 ?

Jak przełączyć wałek (wom) z 1000 na 540 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś moze mi powiedzieć jakie długie powinny być szczotki z alternatora po wyjęciu, u mnie mają 2,5 mm ,chyba troche mało nie ?
nie wiem dokładnie ale napewno dłuzsze niz pół cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mogę znależć filtra oleju przy pompie podnośnika
podaj model ciągnika bo bez tego raczej nikt Ci nie jest w stanie tego wskazać-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w planach kupić mf 3625 (69 kM), czy już ktoś użytkuje ten ciągnik jaka ocena ? jak chodzi z nim ładowacz czołowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem bo nie mam katalogu a podlaczam instalacje do MF 465 (jest na bazie 575 roznia sie kabinami) i mam problem do oznaczenia kontrolek:/ tzn jaka kontrolka od czego jest na "desce rozdzielczej" ...

 

pierwszy to swiatla, drugi to od akumulatora a nastepne??

 

najbardziej nie pokoi mnie kontrolka przedzielona na pol przerywana linia ze strzalka w dol... od czego to jest?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...