Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

też mysle że od filtra powietrza.mam taką w swoim tylko strzałka u mnie idzie z boku, no ale to inna marka ciagnika.przy filtrze powietrza powinien byc czujnik, ja bym ci proponował zdjąć z niego kabelki i połaczyc, kontrolka wtedy powinna się zaświecić, przynajmniej u mnie tak było.wtedy bedziesz wiedział na 100% czy to ta no i czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś posiada katalog lub książke do mf 698 ?

Jak przełączyć wałek (wom) z 1000 na 540 ?

 

Nie ma przełącznika, przy 1600 obr./min chyba jest 540, a dalej to już więcej przy 2200 pewnie 1000, tylko, ze oznaczenie jest właśnie tylko tych 540 obr a o 1000 nie ma śladu, więc może nie być takich obrotów w tym modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby włączyc wałek na 1000 obrotóow musisz kupic drugą koncówke wałka bo są 2 jedna na 540 a druga na 1000,wyjmujesz tą coo masz i wkładasz drugą i masz 1000, bo 1000 ciągnie z innego tryba, pasują od urrrsusa 5314, 6014, jak chcesz to moge napisac numery katalogowe orginalne MF,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zeby włączyc wałek na 1000 obrotóow musisz kupic drugą koncówke wałka bo są 2 jedna na 540 a druga na 1000,wyjmujesz tą coo masz i wkładasz drugą i masz 1000, bo 1000 ciągnie z innego tryba, pasują od urrrsusa 5314, 6014, jak chcesz to moge napisac numery katalogowe orginalne MF,

 

Tzn, że w U5314 tak samo nie ma przełącznika?? Podaj jeśli możesz te numery to ja też sobie zakupię, tylko, żeby to było tak jak mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MF czasami stosuje się przełącznik, a czasami wymienia się końcówkę, tak jak pisał kolega. Zalezy od wyposażenia ciagnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W MF czasami stosuje się przełącznik, a czasami wymienia się końcówkę, tak jak pisał kolega. Zalezy od wyposażenia ciagnika.

 

Trochę to niepraktyczne rzekłbym. Bo przecież to trzeba parę śrubek odkręcić, co dalej to nie wiem, ale zachodu to nie brakuje.Dajcie jakiś namiar gdzie kupic taki wałek do MF 698

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mf 595 zaraz po kupnie wszystko działało po roku użytkowania przestalo działac wszystko ;przedni naped,podnosnik,wyjscia zewnetrzne,wzmacniacz momentu, no i do tego kręci sie caly czas WOM.Wiec postanowiłem załozyc nowe pompy 2szt. troche mnie to kosztowało noi dalej nic jak nie działalo tak nie dziala i co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!! Posiadam MF 3655 i mam problem z podłączeniem hydraulicznym tzn. przyczepę wywraca i wszystkie maszyny z jedno sekcyjne, a z maszynami gdzie wchodzą dwa węże hydrauliczne jest problem z opuszczeniem maszyny. MF 3655 zachowuje się tak jakby rozdzielacz był jedno sekcyjny. Raczej wydaje mi się to nie możliwe MF z 92 roku z 8 złączami. A może ktos podpowie jak się włącza przedni TUZ bo nie potrafię tego znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak się zmienia biegi z żółwia na zająca w mf 3080?

trzeba mocno pociągnąć wajchę od biegów w lewo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orjentuje się ktoś czym sie różni skrzynia biegów w 235 od 255 {łącznik czy co to jest}?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orjentuje się ktoś czym sie różni skrzynia biegów w 235 od 255 {łącznik czy co to jest}?

Po co Ci 255, skoro zrobisz to samo 235 i spali litr paliwa mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam załączony cały czas żółw, dźwignia przesówa się w lewo a nie załącza się zając

i nie świecą się kontrolki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam załączony cały czas żółw, dźwignia przesówa się w lewo a nie załącza się zając

i nie świecą się kontrolki co należy zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie zakupiłem MF 3060, mam w nim 4 biegi i przełączanie żółw/ zając w tej dzwigni od kierowcy, a w tej drugiej od dzwi jest tylko funkcja tył i przód, nie ma zadnyh grup biegów A, B, mam jeszcze przełącznik od zwalniacza hydrulicznego + - przytej tablicy od sterowania podnosnika i tyle. Jaka to jest skrzynia 16-16 czy cos innego??? Od czego jest pokretło na tej tblicy od sterowania podnosnika jest ono u dołu na przodzie tablicy sterującej podnosnika??? reszte juz rozgryzłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że 235 pali mniej od 255 ,pytam o skrzynie biegów ,jakiś łącznik co to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam takie pytanie zakupiłem MF 3060, mam w nim 4 biegi i przełączanie żółw/ zając w tej dzwigni od kierowcy, a w tej drugiej od dzwi jest tylko funkcja tył i przód, nie ma zadnyh grup biegów A, B, mam jeszcze przełącznik od zwalniacza hydrulicznego + - przytej tablicy od sterowania podnosnika i tyle. Jaka to jest skrzynia 16-16 czy cos innego??? Od czego jest pokretło na tej tblicy od sterowania podnosnika jest ono u dołu na przodzie tablicy sterującej podnosnika??? reszte juz rozgryzłem.

masz taką samą przekładnie jak ja 4*2 powershift, i niema tam tych grup biegów, i masz pewnie 30km/h,z tego co sie dowiedziałem to najprostsze rozwiazanie skrzyni a zarazem najtrwalsze, niech mnie ktos poprawi jak sie myle a o pokretło jak pewnie chodzi Ci o to ze znakami pługa,po jednej stronie jest ze strzałkami w gore i w doł a z drugiej strony strzałki sa na boki?? jesli o to chodzi to jest id regulucji orki, recznej pozycyjnej, lub wtedy gdy głekoscia orki steruje komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam takie pytanie zakupiłem MF 3060, mam w nim 4 biegi i przełączanie żółw/ zając w tej dzwigni od kierowcy, a w tej drugiej od dzwi jest tylko funkcja tył i przód, nie ma zadnyh grup biegów A, B, mam jeszcze przełącznik od zwalniacza hydrulicznego + - przytej tablicy od sterowania podnosnika i tyle. Jaka to jest skrzynia 16-16 czy cos innego??? Od czego jest pokretło na tej tblicy od sterowania podnosnika jest ono u dołu na przodzie tablicy sterującej podnosnika??? reszte juz rozgryzłem.

masz taką samą przekładnie jak ja 4*2 powershift, i niema tam tych grup biegów, i masz pewnie 30km/h,z tego co sie dowiedziałem to najprostsze rozwiazanie skrzyni a zarazem najtrwalsze, niech mnie ktos poprawi jak sie myle a o pokretło jak pewnie chodzi Ci o to ze znakami pługa,po jednej stronie jest ze strzałkami w gore i w doł a z drugiej strony strzałki sa na boki?? jesli o to chodzi to jest id regulucji orki, recznej pozycyjnej, lub wtedy gdy głekoscia orki steruje komputer

Wytłumacze łateiej To pokrętło jest od ustawiania głębokości orki a taki przełącznik metalowy mały jest od opuszczania i podnoszenia podnośnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze takie pytanie. Ile pali MF 3060 ten mój jest bez turba. patrzałem na www.konedata.net to ten sprzet ma 80 koni.

ciągniki mf palą powiem tak mam mf z turbo ale powiem że przy ugniataniu kuku spalił mi 4 l a prz orce na ciężkiej ziemi pali ok. 10 l. jest to ciągnik mf 6150 ma 95km i w pługu 4*40 rozstawionym na 4*45 tak mi pali ale i bez turbo będzie palił tak samo może ciut mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam załączony cały czas żółw, dźwignia przesówa się w lewo a nie załącza się zając

i nie świecą się kontrolki co należy zrobić

A oleju w skrzyni czasem nie masz za mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...