Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

witam! mam takie skromne pytanko , czy posiada ktos może jakąs ksiażke napraw dla ciągnika mf 3680? dodam tylko ze komp padl i praktycznie hydraulika wariuje poprzedni wlasciciel zrobił obejscie komputera przerobil wszystko na przyciski ale to nie pomoglo nic! bardzo proszę o jakąś literature na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie jaki numer mają przednie opony w Mf 6170 chodzi mi o ten drugi bo pisze na nich 14,9 R 28 a przecież nie są takie same jak w c 360 Jeśli miał by ktoś namiar na używane opony to byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Są takie same jak w sześćdziesiątce. ja tak samo mam w Same Laser z przodu 14,9 R28 i kiedyś się założyłem z sąsiadem o flachę że są takie same jak w C360 a on się upierał no i flaszkę przegrał, podjechałem do sześćdziesiątki i identyczne:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie jaki numer mają przednie opony w Mf 6170 chodzi mi o ten drugi bo pisze na nich 14,9 R 28 a przecież nie są takie same jak w c 360 Jeśli miał by ktoś namiar na używane opony to byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Są takie same jak w sześćdziesiątce. ja tak samo mam w Same Laser z przodu 14,9 R28 i kiedyś się założyłem z sąsiadem o flachę że są takie same jak w C360 a on się upierał no i flaszkę przegrał, podjechałem do sześćdziesiątki i identyczne:))

To są takie opony jak od 360 , Jeżeli będziesz kupywał to kupuj radialki ciągnik ma lepszą przyczepność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapalają się kontrolki po przełączeniu kluczykiem (oprócz ładowania i smarowania). Prąd dochodzi do elektrozaworu a dźwignia nie przełancza na zająca. bezpieczniki dobre. co zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników 6180 i podkrewnych: czy Wasze ciagniki też tak skaczą na nierównej drodze? Bo moim to sie nie da jechać tak nim trzęsie, jak jest droga nierówna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam wymienić końcówki wtryskiwaczy w MF3070 jakie ustawić ciśnienie?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do użytkowników 6180 i podkrewnych: czy Wasze ciagniki też tak skaczą na nierównej drodze? Bo moim to sie nie da jechać tak nim trzęsie, jak jest droga nierówna.

Trochę trzęsie ale nie tak żeby się nie dało jechać. Może masz za duże ciśnienie w oponkach. Przy braku przednich obciążników ciągnik będzie dużo bardziej podskakiwał a przy zaczepionych ciężkich maszynach z tyłu dużo daje włączenie amortyzacji tylnych cięgieł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam obciążników z przodu, ale pracuje nad tym. A wie ktoś, jakie powinno być ciśnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do użytkowników 6180 i podkrewnych: czy Wasze ciagniki też tak skaczą na nierównej drodze? Bo moim to sie nie da jechać tak nim trzęsie, jak jest droga nierówna.

Trochę trzęsie ale nie tak żeby się nie dało jechać. Może masz za duże ciśnienie w oponkach. Przy braku przednich obciążników ciągnik będzie dużo bardziej podskakiwał a przy zaczepionych ciężkich maszynach z tyłu dużo daje włączenie amortyzacji tylnych cięgieł.

czasami i mi tez podskakuje ale musi być całkiem nierówna droga i jak bę eszybko jechał . mam mf6150 z obciążnikami z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kołach było po 2 bary!!!! Poprzedni właściciel zaszalał z kompresorkiem. Teraz o połowe zmniejszyłem ciśnienie i musze go wytestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy zakupiłem MF2625 electronic i potrzebuje aby pomógł mi ktoś w rozwiązaniu od czego są włączniki na panelu podnośnika i poszczególne pokrętła co tam się znajdują jeśli by komuś coś ułatwiło zadanie jakieś zdjęcie to mogę podesłać z góry dzieki za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w kołach było po 2 bary!!!! Poprzedni właściciel zaszalał z kompresorkiem. Teraz o połowe zmniejszyłem ciśnienie i musze go wytestować.

To faktycznie trochę za dużo, ale z kolei 1 bar to na ulicę za mało, zależy jeszcze od opon, czy mogą pracować z takim ciśnieniem. U mnie jest 1,6 bara i jest dobrze. Dawaj 500-600 kg na przód i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chciałbym się dowiedzieć ile wchodzi oleju do silnika do ciągnika Massey ferguson 3070 i jaki olej polecacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki olej byłby najlepszy, bo przecież on ma turbinę i nie wiem jaki się stosuje do takich silników, proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wie jakie oryginalne kody lakieru do MF 6180? Chodzi mi o kolor silnika i dołu ciągnika, bo chce pomalowac to i owo, ale na allegro jest kilka rodzajów szarości do MF. Kupiłem obciążniki, ale trzeba je pomalować, a chce, żeby były w oryginalnym kolorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaki olej byłby najlepszy, bo przecież on ma turbinę i nie wiem jaki się stosuje do takich silników, proszę o pomoc

ja jeżdzę na turdusie . Tylko uważaj jak będziesz odpalał po wymianie abyś nie popsuł turbiny . Po wymianie i 1 odpaleniu nie dodawaj gazu niech ciągnik pochodzi chwilę na wolnych obrotach o wtedy zacznie smarować i turbine . Bo jak dodasz szybko gazy to wtedy może być niedobrze.jeżeli oczywiście pochodzi dłuższy czas na dużych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też używam turdus i jest według fachowców jednym z najlepszysz olej na dzisiejsze czasy wszystkie firmy ciezarowe go używają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem z hamulcami w mf3635 otoz po zimie zniknely hamulce na przedniej osi hamuja tylko tylne ,czy to wina pompki hamulcowej czy jakas inna przyczyna czy to sie jakos odpowietrza?Zaznacze ze przedni naped dziala .Dzieki za wszelkie porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaki olej byłby najlepszy, bo przecież on ma turbinę i nie wiem jaki się stosuje do takich silników, proszę o pomoc
Moj tez pracoje na turdusie jest to dobry olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie mam problem z hamulcami w mf3635 otoz po zimie zniknely hamulce na przedniej osi hamuja tylko tylne ,czy to wina pompki hamulcowej czy jakas inna przyczyna czy to sie jakos odpowietrza?Zaznacze ze przedni naped dziala .Dzieki za wszelkie porady
sprawdz bezpiecznik od swiatla stopu albo zobacz czy czujnik pod (słowo zostało usunięte)m hamulca dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie

 

mam problem z hamulcami w mf 3095, otoz jak rano odpale go to sa zapowietrzone hamulce i zauwazylem ze ta rurka co idzie od rozdzielacza (ten co jest z przodu nad silnikiem) do pompek hamulcowych jest pusta, z czasem gdy olej sie rozgrzeje ta rurka sie napelnia i po naciskaniu na pedal hamulca ida z pąpek hamulcowych pecheze powietrza przez ta rurke i po jakims czasie hamulce sie poprawiaja, co moze byc przyczyna takiej sytuacji????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...