Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

witam, szukam filtra oleju do MF 3070, słyszałem że jakiś od Mana pasuje, wiecie może jaki to symbol tego manowskiego? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam. Kolega piterq z forum AF miał podobny problem. Oto nr gg do niego 4162012

Napisz, a napewno Ci pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, szukam filtra oleju do MF 3070, słyszałem że jakiś od Mana pasuje, wiecie może jaki to symbol tego manowskiego? proszę o po

moc

Zadzwoń 0 63 244 78 12 orginał MF 250zł + 22zł przesyłka.Dostawa z dnia na dzień.Ten od mana ma zawór,jak się zabrudzi zawór sie otwiera i nie filtruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, szukam filtra oleju do MF 3070, słyszałem że jakiś od Mana pasuje, wiecie może jaki to symbol tego manowskiego? proszę o po

moc

Zadzwoń 0 63 244 78 12 orginał MF 250zł + 22zł przesyłka.Dostawa z dnia na dzień.Ten od mana ma zawór,jak się zabrudzi zawór sie otwiera i nie filtruje.

Niedawno kupowałem w Koninie chyba taki sam jak ten http://www.allegro.pl/item591223075_filtr_hydrauliki_massey_ferguson_okazja.html za 120 zł on jest troche wiekszy i jest do modeli 36.. ale takze pasuje do 30.. oczywiscie te własciwe tez mają ale są drozsze trzeba pytac a najlepiej jechac ze starym filtrem, wazne zeby gwint pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zawór to by pas jest w filtrach ale może byc tez w podstawie filtra przynajmniej w mojm 390 jest w podstawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sklep internetowy http://sklep.rolniczy24.pl/ asortyment dodany na stronie mają niewielki ale w rzeczywistości mają wszystko do Zachodnich maszyn rolniczych . Szybko tanio i solidnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

poszukuje podkladek regulacyjnych roznej grubosci o srednicy wewnetrznej 48mm

oraz to samo tylko ze zewnetrzny ma byc 64mm

wie ktos od czego mozna podpasowac lub kupic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, szukam filtra oleju do MF 3070, słyszałem że jakiś od Mana pasuje, wiecie może jaki to symbol tego manowskiego? proszę o pomoc
zadzwon na ten numer to zamiennik za pare groszy kupisz 0256416729

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można zmienić przednie opony z 420/70R28 na 480/70R28 bez zmiany rozmiaru opon tylnych? Czy grozi to jakąś awarią (skrzynia, sprzęgło)? Pytam bo mam prawie nowe takie oponki Good Year'a które leżą bezużytecznie a te które mam na ciągniku są prawie łyse. Czy może lepiej nie ryzykować i kupić nowe we właściwym rozmiarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o te opony to lepiej za duzo nie kombinowac. Mój kuzyn ma przy 904 przeddni most od 1224 i przednie kola po prosty obracają się szybciej. Jak nie trudno się domyślić szybko się zużywają. W 904 przednia oś jest napędzna hydraulicznie wiec występuje tylko poślizg ale jeśli masz napęd mechaniczny to coś może sie posypać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można zmienić przednie opony z 420/70R28 na 480/70R28 bez zmiany rozmiaru opon tylnych? Czy grozi to jakąś awarią (skrzynia, sprzęgło)? Pytam bo mam prawie nowe takie oponki Good Year'a które leżą bezużytecznie a te które mam na ciągniku są prawie łyse. Czy może lepiej nie ryzykować i kupić nowe we właściwym rozmiarze?
witam-akurat w tym przypadku nic się nie będzie działo ponieważ zmieni się tylko szerokość opony a można spotkać ciągniki o całkiem sporej szerokosci opon lub z kołami bliżniaczymi i nic się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje filtr powietrza od nawiewu tego co znajduje sie w kabinie u góry w 30XX może wiecie od czego by się można założyć zamiennik ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie gdzie jest wlew oleju do skrzyni w ciągniku mf 61**. jeszcez jedno jaki można by było dolać olej do skrzyni o jakimś cudem zrobiło się mniej szkodfa wymieniać na nowy bo jest czysty jak łaza aniewiem jaki był (prawdopodobnioe bp taką mmam anaklejkę na szybie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlew jest z tyłu, taka śruba okragla na klucz, zaraz pod rozdzielaczem. Ja polecam BP terrac. A po czym wnosisz, ze czysty? Spuszczałeś? Nowy olej jest słomkowego koloru, przezroczysty. Ja jak spuszczałem swój to tez mi sie wydawało, że czysty, ale jak wlałem do naczynia troche to nie wyglądał już tak świerzo. Mechanik doradził mi, żeby lać na równo z górną kreską w miarce a nawet ciut więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlew jest z tyłu, taka śruba okragla na klucz, zaraz pod rozdzielaczem. Ja polecam BP terrac. A po czym wnosisz, ze czysty? Spuszczałeś? Nowy olej jest słomkowego koloru, przezroczysty. Ja jak spuszczałem swój to tez mi sie wydawało, że czysty, ale jak wlałem do naczynia troche to nie wyglądał już tak świerzo. Mechanik doradził mi, żeby lać na równo z górną kreską w miarce a nawet ciut więcej.
.Kolor właśnie taki słomkowy i szkoda mi go śpuszczać ale moge dolać ( prawdopodobnie był wymieniany)nic sie nie stanie jak doleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiesz jakim byl zalany, to dolej, czemu nie. A jak nie wiesz, no to musisz zaryzykować. Bylebys nie dolewał Agrolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można zmienić przednie opony z 420/70R28 na 480/70R28 bez zmiany rozmiaru opon tylnych? Czy grozi to jakąś awarią (skrzynia, sprzęgło)? Pytam bo mam prawie nowe takie oponki Good Year'a które leżą bezużytecznie a te które mam na ciągniku są prawie łyse. Czy może lepiej nie ryzykować i kupić nowe we właściwym rozmiarze?
witam-akurat w tym przypadku nic się nie będzie działo ponieważ zmieni się tylko szerokość opony a można spotkać ciągniki o całkiem sporej szerokosci opon lub z kołami bliżniaczymi i nic się nie dzieje

Według mnie wysokosć koła też się zmienia opona bedzie wyższa około 8 do 10 cm od pierwszej. ja bym pokombinował z cisnieniem daj troszke mniej zeby się uginaly bardziej ewentualnie na tył deczko więcej. nowe opony kosztuja sporo więc jakas oszczednośc jest. Róznica w wielkości opon powoduje naprężenia w układzie napędowym w ciągnikach nie ma centralnego dyferencjału więc jakies naprężenia i tak są a naped najczęściej włącza się na luxnych nawierzchniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można zmienić przednie opony z 420/70R28 na 480/70R28 bez zmiany rozmiaru opon tylnych? Czy grozi to jakąś awarią (skrzynia, sprzęgło)? Pytam bo mam prawie nowe takie oponki Good Year'a które leżą bezużytecznie a te które mam na ciągniku są prawie łyse. Czy może lepiej nie ryzykować i kupić nowe we właściwym rozmiarze?
witam-akurat w tym przypadku nic się nie będzie działo ponieważ zmieni się tylko szerokość opony a można spotkać ciągniki o całkiem sporej szerokosci opon lub z kołami bliżniaczymi i nic się nie dzieje

Według mnie wysokosć koła też się zmienia opona bedzie wyższa około 8 do 10 cm od pierwszej. ja bym pokombinował z cisnieniem daj troszke mniej zeby się uginaly bardziej ewentualnie na tył deczko więcej. nowe opony kosztuja sporo więc jakas oszczednośc jest. Róznica w wielkości opon powoduje naprężenia w układzie napędowym w ciągnikach nie ma centralnego dyferencjału więc jakies naprężenia i tak są a naped najczęściej włącza się na luxnych nawierzchniach.

ONE SĄ TYLKO SZERSZE, WYSOKOŚĆ TA SAMA WIĘC NIE MA CO SIĘ ZASTANAWIAĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wysokość opony też się zmieni. Jeśli zwiększa się szerokość a wskażnik profilu nie maleje tak jak w tym przypadku (70) to szersza opona ma wiekszy obwód i kombinowanie z ciśnieniem nic tu nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie nie zmieni. Wysokosc opony to 70% jej szerokosci w tym konkretnym przypadku.Tak wiec 70% z 420 to tyle samo co 70% z 480??? Nie wydaje mi sie. Nie wprowadzajcie ludzi w bład bo tylko szkod mozecie narobic.

 

tak wiec kolego nici z takiej podmianki. Lepiej sprzedaj te 480 , kup 420 i ciesz sie bezawaryjna praca.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie racje wysokosc opony sie zwiekszy, obwód bedzie wiekszy o 13cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...