Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Panowie mam problem Po mpodłączeniu swiateł z przyczepi do mf-ka 6150 wyrzuciła bezpiecznik , wstawiłem a światła w ciągniku nadal niedziałają. Co sie mogło stać pomórzcie bo bez świateł niema jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miron na wodziku od A/B mam spore luzy jak je można tam zlikwidować? Wczoraj straciłem i biegi w przód i rozebrałem skrzynię wyciągnełem rewers i nic tam nie widać jak by było coś uszkodzone na tych trybach od A/B może to jest wina tego tłoczka co jest w deklu. Tam musi być jeszcze jeden tłoczek czy coś bo jak się przesuwa wajchę w bok to tłok powiinien przepychać albo na a albo na b a może tam coś się zjebało.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Miron na wodziku od A/B mam spore luzy jak je można tam zlikwidować? Wczoraj straciłem i biegi w przód i rozebrałem skrzynię wyciągnełem rewers i nic tam nie widać jak by było coś uszkodzone na tych trybach od A/B może to jest wina tego tłoczka co jest w deklu. Tam musi być jeszcze jeden tłoczek czy coś bo jak się przesuwa wajchę w bok to tłok powiinien przepychać albo na a albo na b a może tam coś się zjebało.Pozdrawiam.
tłoczek działa nz zasadzie siłownika a włancza do taki mini rozdzielacz jest to ta sróba na dekli u gury dokładnie nad ta wajchąco wchodzi w dekiel jak masz rozebraną skrzynie przyjżyj sie dokładnie trybom A i B tym małym zombkom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno do łask wrócił MF

Tym razem po MF 3080 i Same Laser 110 jest MF 3120 z 1993 roku

Jedyny mankament co mnie interesuje to jak odpalam mam zawsze załączony napęd przedni i mogę go dopiero wyłączyć jak ruszę ok 2 metry stane i wcisnę przycisk, jeżeli wciskam zaraz po odpaleniu to nic się nie dzieje, nie chce się wyłączyć.

Acha jeszcze jedno, ciągniczek ma Dynaschift, jak wiadomo na wyzszych obrotach zrzuca z D na C czyli tzw. kaganiec, wie ktoś moze jak go usunąć i czy w tym momenice mogą być jakieś negatywne konsekwencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikruss z tym napedem to jest tak ze po odpaleniu trzeba wcisnąc i puscic chamulec i dopiero mozna naped wyłonczyc a dynaschift u mnie tez zrzuca z d na c tylko na 4-tym biegu gdy ciągnik przekracza chyba 40 km\h umnie to jest prawie 2000 obrotów kiedys miałem odłonczony czujnik od predkosci jazdyi wtedy nie zrzucał pułbiegów ale znowu przedni naped cały czas działał choc kontrolka gasła i trzeba było kombinowac obejscia i jeszcze przy chamowaniu przód sie nie załonczał i nie chamował, tak ze zrobiłem tak jak było i staram sie nie przekraczac tych 2000 obrotów, od tych pułbiegów jest sterownik taka mała puszka zaraz pod bezpiecznikami w kabinie pod kierownicą ale tam jest sama elektronika procesory itp. nie na moją głowe, chyba tylko serwis, ale bede jeszcze szukał moze ktos potrafi zdiąc tą blokade???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Panowie co to może być, że w mf 3080 jak jest rozgrzany silnik, żeby go odpalić muszę dodać gazu bo inaczej bardzo długo kręci? Jak dodam gazu burzy od razu.

Zaczeło mi się to dziać ze 3 dni temu do tej pory burzył bez dodania gazu. Poza tym nic się nie dzieje chodzi jak zawsze. Czyżby kończyła się pompa wtryskowa a może wtryski???

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile na hektar spali MF 6180 z talerzówką na kołach X 32 talerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś wiadomości na temat tego modelu ,konkretnie skrzynia biegów mnie intresuje,bo mi biegi wyskakują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś wiadomości na temat tego modelu MF 1114 ,konkretnie skrzynia biegów mnie intresuje,bo mi biegi wyskakują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś dojście aby sprowadzić komplet naprawczy - całą skrzynkę biegów do serii 8100 i jak to cenowo by wyszło z zachodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ma ktoś dojście aby sprowadzić komplet naprawczy - całą skrzynkę biegów do serii 8100 i jak to cenowo by wyszło z zachodu

zadzwoń pod (91)5703801 tam prowadzą części. Jest też gdzieś koło Mirosławca ( zachodniopomorskie) firma która ściąga części do MF z Danii. Niestety nie mam numeru ale w którymś tygodniku Izb rolniczych powinieneś znaleść. masz do niej linka http://www.sjoruptraktor.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem- gdy zapinam zakres A bieg niby wchodzi a po puszczeniu sprzęgła jest krótki zgrzyt i traktor dopiero rusza, ze sprzęgłem coś mi się dzieje, jak trzymam długo nogę na pół sprzęgle przy pracy z turem lub przy cofaniu np z przyczepą przy wciśnięciu pedała do końca sprzęgło lekko ciągnie i co za tym idzie nie można wyrzucić na luz :/dodam ze jest to mf3070 z góry dzięki za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie MF 6270 i solidnego przewodu płóciennego zbrojonego łaczącego wnętrze obudowy filtru powietrza z wydechem w miejscu tuż pod tłumikiem. Jaką ma funkcje to połaczenie czy jest to recyrkulacja spalin może? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie myle jest to tzw. eżektor który ma za zadanie odsysać z wnętrza obudowy filtra czasteczki pyłu i wydmuchiwac je ze spalinami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z mf 3080 mam juz go kilka sporych latek i chodził ok postanowiłem wymienic olej w skrzyni bo juz nadszedł jego czas no i kupiłem filtr zgodny z nr katalogowym i olej orlen agro stou 10w40 na którym jezdzi mój znajomy mf 3085. Po wymianie oleju jak jest ciagnik zimny wszystko gra jak w zegarku a gdy sie nagrzeje gdy naciskam sprzegło zapala sie kontrolka od cisnienia puszcze sprzegło to gasnie ale wtedy wajcha z 1234 ciezko chodzi i nie mam womu i blokady. Wsadziłem wiec stary filtr myslac ze moze ten nowy ma za małą przepustowość ale i na tym starym jest to samo z ty cisnieniem. prosze was o rady

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. mam problem- gdy zapinam zakres A bieg niby wchodzi a po puszczeniu sprzęgła jest krótki zgrzyt i traktor dopiero rusza, ze sprzęgłem coś mi się dzieje, jak trzymam długo nogę na pół sprzęgle przy pracy z turem lub przy cofaniu np z przyczepą przy wciśnięciu pedała do końca sprzęgło lekko ciągnie i co za tym idzie nie można wyrzucić na luz :/dodam ze jest to mf3070 z góry dzięki za wszelką pomoc

 

hmm tez mam 3070 i troche podobnie mialem nie wiem czy to ta sama przyczyna ale mozesz sprawdzic ...pedal sprzegla powinien byc dosyc wysoko dlatego musisz to ustawic idz po sprzegle do gory az tam wyzej dlatego odegnij ta oslone z materialu tam znajdziesz takanakretke i gdy nia krecisz w jedna to peda opada a w druga sie podnosi wiec zrob wyzej jesli to tego przyczyna to bedzie lepiej u mnie tak bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos moze dlaczego w mf3070 przestal dzialac podnosnik? mianowicie bylo to tak ladowalem sobie bele igla na przyczepe i przestal mi dzialac podnosnik nie wiem czemu reszta byla ok...zgasilem odpalilem ponownie i zadzialal ale nie na dlugo:( jedna zaladowalem...a potem to i ponowne odpalanie nie pomaglo wiec odpialem go za jakies 3h zapalilem go bo byl mi potrzebny sprawdziem czy dziala ale niestety nie:( ujechalem 50 m patrze i dziala:) rano znowu byl mi porzebny do ladowania i podnosnik dzialal tylko jak krecilem pokretlem to takie dlugie ruchy byly jakby nie reagowal odrazu...czy ktos wie moze co moze sie z tym podnosnikiem dziac??? z gory dzieki za odpowiedz mam nadzieje ze ktos mi pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wie ktos moze dlaczego w mf3070 przestal dzialac podnosnik? mianowicie bylo to tak ladowalem sobie bele igla na przyczepe i przestal mi dzialac podnosnik nie wiem czemu reszta byla ok...zgasilem odpalilem ponownie i zadzialal ale nie na dlugo:( jedna zaladowalem...a potem to i ponowne odpalanie nie pomaglo wiec odpialem go za jakies 3h zapalilem go bo byl mi potrzebny sprawdziem czy dziala ale niestety nie:( ujechalem 50 m patrze i dziala:) rano znowu byl mi porzebny do ladowania i podnosnik dzialal tylko jak krecilem pokretlem to takie dlugie ruchy byly jakby nie reagowal odrazu...czy ktos wie moze co moze sie z tym podnosnikiem dziac??? z gory dzieki za odpowiedz mam nadzieje ze ktos mi pomoze.
sprawdz go ręcznie wciskając elrktrozawór jakdziało to chdraulika jest okej zostale elektryka przyczyn może byc wieke mogły zaśniedzieć gdzieś styki przewody zacznij oprzeglondac od akumlatora ten czerwony przewód główną kostke na przyłączu EHR a czy z błotników podnosi mógł tez paśc czujnik wysikości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem idento w 3080

Wykreciłem cały panel, ściągłem wszystkie pokrętła (jest tam malutki imbus)odkręciłem pokrywke (górę) i dostałem się do głownego włącznika EHR (ten pstryczek po lewej stronie u góry) i go rozebrałem. W środku było pełno syfu, wymyłem wszystko, styki przeczyściłem i zalałem preparatem w sprayu do regeneracji potencjometrów,rówież do każdego pokrętła od góry napsikałem tego specyfiku i nigdy więcej problemów z podnośnikiem nie było, a do tego pracował pięknie (pokrętło od podnoszenia było dużo czulsze i nie miało jakby martwych pól a podnośnik nie szarpał juz nigdy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy po uruchomieniu ciagnika mignął ci przez chwile obie kontrolki na panelu od EHR??? Podejrzewam ze padł ci przekaźnik w panelu sterującym EHR i dlatego zanika zasilanie. Objawy na to wskazują zwłaszcza fakt iż czasami po odpaleniu przez chwile wszystko działa chociaz nie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw przeczysc wszystko i zobaczysz co sie bedzie dzialo

Mi to zajęło 2 godzinki

PS. Jak by gubił zasilanie EHR gdzieś po drodze od Aku to nie miał by raczej też półbiegów i przedniego napędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , mam mały problem z odpalaniem w mf 3125 , mianowicie gdy przekręce kluczyk silnik kręci ale nie może odpalić ,metodą prób i błędów doszedłem do tego że jak przyczymię przekręcony kluczyk w stacyjce jednocześnie wciskając gaz a nie wciskając sprzęgła (podgrzewanie świecą płomieniową -jak dobrze kojarze ?)i przytrzymam go tak z 20 sekund to pali za pierwszym razem , więc może ktoś wie co nawala - świeca płomieniowa ? ,- pompa ? czy wtryski ? z góry dziękuje za pomoc !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli się nie myle jest to tzw. eżektor który ma za zadanie odsysać z wnętrza obudowy filtra czasteczki pyłu i wydmuchiwac je ze spalinami.
Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam problem z mf 3080 mam juz go kilka sporych latek i chodził ok postanowiłem wymienic olej w skrzyni bo juz nadszedł jego czas no i kupiłem filtr zgodny z nr katalogowym i olej orlen agro stou 10w40 na którym jezdzi mój znajomy mf 3085. Po wymianie oleju jak jest ciagnik zimny wszystko gra jak w zegarku a gdy sie nagrzeje gdy naciskam sprzegło zapala sie kontrolka od cisnienia puszcze sprzegło to gasnie ale wtedy wajcha z 1234 ciezko chodzi i nie mam womu i blokady. Wsadziłem wiec stary filtr myslac ze moze ten nowy ma za małą przepustowość ale i na tym starym jest to samo z ty cisnieniem. prosze was o rady

pozdrawiam

Witam! W jakim stanie był olej i filtr bo coś mi się zdaje że dłuuugo to te dwie rzeczy nie były wymieniane. Zwiększenie lepkości oleju mogłoby pomóc ale najlepiej dowiedzieć się jaką dokładnie lepkość miał olej który spuściłeś. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...