Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie jest pompa hydrauliki w mf3060? i na co uważać przy wykręcaniu?

Z PRAWEJ STRONY POD DEKLEM CO SIE WKRECA FILTR HYDRAULIKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moje namiary gg-4651535, ja wczoraj złożyłem wszystko i byłem na prubie w polu i wszystko w porządku. Nowy oryginalny wałek kosztuje 5800zł. A z tym zapalaniem to nikt się nie spotkał, jeśli tak to proszę pisać.
z tym zapalaniem to chyba i w moim mf tak jest. czasami jak przekręce kluczyk to tylko tak jakby stuknie, bądz kliknie w rozruszniku, a nie kreci, ale jak do tej pory zawsze po którymś próbie zawsze zaskoczy. to chyba wina elektrowłącznika , też tam muszę pomaistrować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moje namiary gg-4651535, ja wczoraj złożyłem wszystko i byłem na prubie w polu i wszystko w porządku. Nowy oryginalny wałek kosztuje 5800zł. A z tym zapalaniem to nikt się nie spotkał, jeśli tak to proszę pisać.
z tym zapalaniem to chyba i w moim mf tak jest. czasami jak przekręce kluczyk to tylko tak jakby stuknie, bądz kliknie w rozruszniku, a nie kreci, ale jak do tej pory zawsze po którymś próbie zawsze zaskoczy. to chyba wina elektrowłącznika , też tam muszę pomaistrować

 

Proponuje sprawdzić przewód masowy od akumulatora. U mnie też stukał ale za 2,3 razem łapał aż w końcu nie chciał w ogóle odpalić. wymieniłem stary (taka plecionka) na nowy i już nie mam takich problemów. A co tyczy się napawania wałka i frezowania to do napawania nie można użyć pierwszych lepszych elektrod, ja już mam zrobiony w ten sposób wałek i jeżdżę już 3 lata i ani śladu zużycia a kosztowało mnie to 700 stówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi kip. Nie kiedy zapali za pierwszym razem a nie kiedy za 10, i rozrusznik wcale nie kręci tylko coś tak pyka jak się przekręca stacyjkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kip - a jakie to muszą być elektrody?
Witam.Tu na tej stronie jak klikniesz w rodzaj elektrody to wyświetli ci się charakterystyka elektrody.Ale najlepiej najpierw skontaktować się z tym kto będzie to obrabiał.http://www.roboprojekt.pl/katalog.phtml?cat_category_id=1113

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym zapalaniem to może być problem z zawieszającymi się szczotkami. jak sie pojawi spróbujcie postukac w rozrusznik czyms drewnianym. to oczywiscie doraźny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące skrzyni w MF6180, po rozgrzaniu biegi zgrzytają i nie wchodzą ;( Co może być powodem? Zauważyłem ze w skrzyni biegów olej jest już bardzo zużyty i ma pęcherze powietrza, jak go zlewałem to się pienił, czy to może być tego przyczyną? czuję jakby nie wysprzęglał... pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja na wiosnę robiłem wałek atakujący w swoim 3080. Rozebrany został cały most, wyciągnięty wałek. Następnie napawana cała końcówka, wyfrezowana. Wszystko poskładane na nowych łożyskach. Robione w porządnym zakładzie w mojej okolicy. Niestety wytrzymało to zaledwie 5 miesięcy. Zęby starły się ponownie. I cała robota na nic.

W weekend biorę się za ponowną rozbiórkę. Czytałem gdzieś na forum o firmie, która zajmuje się naprawą wałków. Odcinają starą końcówkę, nawiercają dziurę w wałku i wprasowywują nową końcówkę. Koszt 600zł i robi się to wysyłkowo. Muszę tylko odszukać namiary na tą firmę. Wydaje mi się to najlepszym rozwiązaniem problemy nie pakując się w duże koszta.

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wie ktos moze jak jest rozwiazana sprawa licznika motogodzin w mf 6180,chodzi mi o to ze nie pokazuje mi predkosc na tym wyswietlaczu na konsoli ani motogodzin.Nie wiem czy jest tam jakas linka czy to sprawa jakiegos czujnika.prosze o porade jak sie z tym uporac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piterq1991

Jak będziesz rozbierał i skladał ten przód (i jak masz jakiś aparat) - to "cyknij" jakieś zdjęcia. Mnie i pewnie wiele osób z tego forum czeka ta robota, a Ty to robisz już II raz i pewnie zdjęcia ulatwiłyby nam robotę. Jeśli nie na Forum to może zwykłym e-mailem potem (kiedyś) przesłał? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam rozebrałem dzisiaj zwolnice w MF255 bo muszę wymienic uszczelniacz piasty koła i mam problem bo nie umiem sciągnąc samej zwolnicy z ośi piasty koła .W ktalogu nie ma narysunku żadnych zabezpieczeń ,czy to jest wciskane na gorąco może ktoś to już ściągał i mi podpowie jak do tego się zabrac!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! - rytmiczne stuku (klepanie) słyszane jakby w tylnej części skrzyni biegów lub w okolicach tylnego mostu to...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piterq1991

Jak będziesz rozbierał i skladał ten przód (i jak masz jakiś aparat) - to "cyknij" jakieś zdjęcia. Mnie i pewnie wiele osób z tego forum czeka ta robota, a Ty to robisz już II raz i pewnie zdjęcia ulatwiłyby nam robotę. Jeśli nie na Forum to może zwykłym e-mailem potem (kiedyś) przesłał? Pozdrawiam

Na chwilę obecną jednak nie będę rozbierał. Traktor mi potrzebny i raczej dopiero w zimę się tym zajmę.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co będzie jeśli w skrzyni MF6180Dynashift ( z elektrohydraulicznym rewersem ) będzie stary i jakby z wodą olej? czy to może być przyczyna tego że jak się rozgrzeje (po 5/10 minutach) nie idzie wrzucić biegu?A jak go zgaszę i postoi z minutę to idzie już wrzucić, ale to się powtarza i nie da się nim robić Pomocy! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej Damian 9871 ??? Dawaj ... bo jak się zezłoszczę na MF (a mam powody - głównie finasowe) - to "suchej nitki nie pozostawię" i w tym miejscu pozostawiam akapit dla obrony wszystkim HANDLARZOM MF - niech się obronią!!! Nawet obciążniki zdejmują, aby ich DRUGI raz sprzedać!!! OCHYDA! Młodzi (nowi użytkownicy MF - zażyczcie sobie (żądajcie!) od "handlarzy" nawet tych zwykłych "ciężarków" - bo one (oprócz kilku tysięcy złotych przy zakupie MFa) - też trochę kosztują!!! A ci - (umyślnie pisani z małej litery) za oszukaństwo w mth ( dla niezorientowanych - motogodziny) winni dawać obciążniki za darmo!!! i konia z rzędem dla tego, kto na allegro znajdzie MF-a z obciążnikami!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Damian 9871 - jak coś wiesz więcej to podaj nr gg lub info na jan.gardas@interia.pl

..... i czy juz rozbierać czy poczekać aż się wszystko rozleci - zesypie?)

zawsze jest lepiej zapobiegać jak leczyć ;a to że tryb zgubił ząb to jest bardzo mało prawdopodobne aczkolwiek mozliwe.

eco-ro swój problem zbyt ogulnie opisujesz cytuje [rytmiczne stuku (klepanie) słyszane jakby w tylnej części skrzyni biegów lub w okolicach tylnego mostu to...?]dopisz jeszcze jak jest pod obciążeniem czy na każdym biegu czy na stukanie ma wpływ predkość jazdy obroty czasami byle drobnostka może dac do muślenia o pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dalej Damian 9871 ??? Dawaj ... bo jak się zezłoszczę na MF (a mam powody - głównie finasowe) - to "suchej nitki nie pozostawię" i w tym miejscu pozostawiam akapit dla obrony wszystkim HANDLARZOM MF - niech się obronią!!! Nawet obciążniki zdejmują, aby ich DRUGI raz sprzedać!!! OCHYDA! Młodzi (nowi użytkownicy MF - zażyczcie sobie (żądajcie!) od "handlarzy" nawet tych zwykłych "ciężarków" - bo one (oprócz kilku tysięcy złotych przy zakupie MFa) - też trochę kosztują!!! A ci - (umyślnie pisani z małej litery) za oszukaństwo w mth ( dla niezorientowanych - motogodziny) winni dawać obciążniki za darmo!!! i konia z rzędem dla tego, kto na allegro znajdzie MF-a z obciążnikami!!!

eco-ro . bez urazy nie mam nic do ciebie zazyj neospasminę na uspokojenie ale widze że jestes wkuzony na handlaży bo kupiłeś ciagnik bez obciazników ale to był twój wybór nie musiałeś . ja też sie wkużam jak widzę HANDLARZY CIĄGNIKÓW ALBO JESZCZE GOŻEJ JAK JEST TO HANDLARZ I ZARAZEM MECHANIK ci sa najgorsi i odrazu ich tylko wieszać za ....i nasuchej gałęzi .rozumiem sprowadzic ciadnik i go sprzedac z zyskiem mniejszym lub wiekszym narmalna żecz kazdy chce żyć ale sprowadzic złom i do skrzyni biegó nalac oleju z trocinami żeby to cicho chodziło i sprzedac jako dobry ciągnik chłopu który sie niezna a wieżcie mi takie żeczy sie zdazaja to juz niemam słów na tych CHANDLAZY PSEŁDO MECHANIKÓW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takich jest najwięcej niestety ;/ Najlepsze jest to że oni celowo nie dają obciążników/zaczepów/błotników bo później sprzedają to za grube pieniądze!

Ostatnio oglądałem kilka MFów to nie miały nawet siłowników przy drzwiach i przy szybie, na dodatek miały powykręcane mechanizmy zamykania szyby, w moim np: było niby radio, ale co się okazało że to tylko była atrapa, radio w środku było puste... ale nie kupuje się ciągnika dla radia tylko radio dla ciągnika, to tylko taki przykład. A płacąc za ciągnik kilkadziesiąt tysięcy złotych, jesteśmy fair dla sprzedającego i oczekujemy tego od niego, jednak oni są bez skrupułów, i jeszcze nie dadzą obciązników czy zaczepów, i na dodatek wciskają ciągniki odmłodzone! Przecież jak widzę MF'a moc ok.+/- 120KM z 92roku z przebiegiem 6000mth to mnie krew zalewa,na dodatek każda opona inna! Sąsiad kupił dwuletniego John Deere'a 120KM z przebiegiem 3200mth! Te ciągniki na zachodzie nie stoją tylko robią... Bądźcie czujni przy zakupie ciągników, zwracajcie na WSZYSTKO uwagę.

 

Mam jeszcze pytanko odnośnie MF 6180, czy stary olej (jakby wymieszany z wodą, kolor kawa z mlekiem) może być przyczyną tego że po rozgrzaniu biegi nie wchodzą (jak go zgaszę to po minucie/ dwóch wchodzą normalnie i za chwile znów nie wchodzą tylko zgrzytają... Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalna sprawa przy takim kursie euro żeby cos zarobić ludzie kupuja ciągniki powiedzmy zużyte lub niedomagające i potem jakos tam tanim kosztem to kleca aby za brame wyjechało. to jest tak jak z samochodami żeby kupić cos dobrego trzeba więcej zapłacic i wtedy nie ma zysku. licznik jesli jest na cyferki bez problemu do się przestawić. co do obciązników trzeba bylo lepiej się targowac jest duzo ofert i można coś wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...