Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Do john1

tak koło pompy

 

Do Kris01

tak z lewej strony musisz odkręcić dekiel z zaworami od podnosnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też nie było ręcznego to se linkę podciągnołem tam przy deklu z lewej a po 1,5 roku to tez tarcza sie rozleciała i trzeba było wymieniać. tylko przez dekiel z lewej można to zrobić. a ten dekiel to nie tak dużo roboty jak już zdjąć koło.

jak jest wyjęta pompa to pewnie można tam się dopatrzyć w tych zaciskach od ręcznego czy siedzą dwie tarcze. PS. jeszcze raz podkreślam ze tak jest w 6180 z 97r. nie wiem jakie maszyny Wy macie i czy tam jest podobnie.

pozdro.

ja doła łapie bo pewnie nawet do rozebrania skrzyni będzie musiał fachman przyjechać i zabierze mi dopłaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chcialem sie zapytac ta tarczka od recznego jedna czesc tarczy mi wyleciala czy to mozna jezdzic ciagnikem bo recznego wogle nie uzywam???Moze mi jeszcze kos powiedzic ile ona kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie wypadli Ci wszystkie kawałki to może Ci sie stać tak jak u mnie ze cześć tej połamanej tarczy sie wciela pod tą całą i tarło i robiło opiłki. pół roku temu od korbanków kupiłem to za dwie zapłaciłem 612zł brutto po rabacie. zajeb... drogie. ta drugą mam i w porównaniu do nowej nie jest w całkiem dobrym stanie.jej nr kat. 3385987M1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrecilem ten dekel z lewej strony i jest ten zacisk i chcialem sie dowiedzic czy to sie osobno sie odkreca czy tylko te te trzy sruby zeby wyciagnac te tarcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kriz01 do johna. ja już to rozkręciłem a więc;pokrywe masz śćiągniętą,ten krutki wałek przynajmniej mnie wyjąć trzeba,odkęćiłem te 3 śr€by i jedną na śrubokręt.Potem z tej wajchy od linki zdjołem to coś z frezów i sprężyne troche pociągniesz w dobrym kierunku i wyjdzie jedna część obudowy za nią tarcza i reszta i składać. ja dziś zamówiłem je szt.260zł w Dąbrowie Białostockiej na jutro mają być. składać to chyba ze sprężyną będzie cieżko coś czuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam na tym wałku któ ry wymiesz(ten kawałek środkowy wałek)jest w nim koszyk z igiełkami w środku wałka od strony skrzyni.U mnie kawałek tarczy już z tyłu przy smoku tryb mielił ,powyciągałem te kawałki oczywiśćie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mój MF8110 stał tydzień i po odpaleniu zaczeły mrugać kontrolki A i D od dynaszyftu ale to normalne bo był mróz a wczoraj przestały mrugać działały tylko połówki A i D a B C jak zmieniałem to kontrolki się zapalały i nie było żadnej reakcji co mogło się stać pomószcje morze ktoś z was miał kiedyś podobnom awarje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moze mi ktos powiedzic od czego jest ten czujnik za filtrem oleju od hydrałliki w strone mostu tylnego w mf 3060 ten czujnik jest z taka obudowa plastykowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie bo czekam na to tarcze dopiero bedzie w ponidzialek ale nie chcaca ulamałem ten czujnik taki plastykowy zólty co jest na tym deklu zaworami a mozy ty wiesz od czego on jest a ty juz złozyles wszystko i co letko weszla ta sprezyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie już lada moment ma przywieść kurier.ten czujnik jak dobrze rozumie umnie inny kolor z dwoma kablami to chyba czujnik ciśnienia w skrzyni,odniego chyba zależy czy jak jest ciśnienie to działają kontrolki możesz to sprawdzić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeeszcze taki drugi koło filtra jest tam tylko jeden kapelek idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie w moim mf nie działa przod poniewaz jest zeszlifowany walek napedu ten ktory wystaje z przedniego mostu(taki krotki) nowy jest drogi wiec tak mysle czy by nie uciac tej koncowki i dospawac od np. kosiarki rotacyjnej ale nie wuem czy wytrzyma i sie nie ukreci jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przednim miałem podobny problem tylko nie zjechał sie wałek wychodzący z mostu tylko wałek dochodzący do niego i wlasnie był dospawany do niego od rotacyjnej i jezdzilem na tym rok i nic sie nie dzialo a dalej co bylo to nie wiem bo ciągnik sprzedałem a był to 3115

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do oleju w skrzyni w mf 6180-jaki polecacie, lejecie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeeszcze taki drugi koło filtra jest tam tylko jeden kapelek idzie

 

Czujnik zapchania filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie ile moze kosztowac ten czujnik zapchania filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej masz numer

 

do agromy Dąbrowa Białostocka

085712 45 20

085 712 45 70zadzwoń chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez tak bylo ze frezow nie bylo na tym malym walku i tez myslalem zeby dopasowac od czegos innego ale odradzali mi no i kazali zeby nadspawac te frezy to bedzie lepiej zaplacilem zato 500zl tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie co do oleju w skrzyni w mf 6180-jaki polecacie, lejecie???

ja leje fusch titan 10w/40

taki chyba zalecają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.W moim Mf-ie 3070 po tych -30stopniowych mrozach pedal sprzegla byl bardzo miekki i na poczatku po odpaleniu nie wchodzily biegi ale po chwili gdy dalem gazu i pare razy je nacisnalem to pedal stal sie normalny i bylo ok.Powie mi ktos czemu tak sie stalo i czemu teraz sprzeglo jest miekkie przed kazdym odpaleniem kiedy postoi pare godzin?Z gory dzieki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...