Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

A czy nie orientuje się ktos, co może być przyczyną że podnośnik w moim MF 3080 podnosi kiedy chce, to znów opuszcza.... Ledwo go kupiłem i taki zonk ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie orientuje się ktos, co może być przyczyną że podnośnik w moim MF 3080 podnosi kiedy chce, to znów opuszcza.... Ledwo go kupiłem i taki zonk ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały 85 taka jest prawda, bo też mnie krew zalewa jak widzę 20 letni ciągnik i przebieg niecałe 4 tys. mth Jeszcze sprowadzony świeżo z zachodu, przecież tam się robi a nie stoi. Ja nic nie chcę cofać,ani grzebać tylko tak przy wymianie żarówki mnie to zaciekawiło co to może być, orientuje się może ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodaje zdjęcie.

d41d8a13b58b020c1e0c1b2bcd347ae6.jpg

w jeżyku elektronika to są shitche i słóżą do programowania jak słusznie ktoś zauważył nie ruszaj tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Miron. Powiedz mi jeszcze co to za pompa ? Bo jestem zmuszony wymienic pompe hydrauliczną w MF http://www.sklep.korbanek.pl/p/pl/mf3716370m5/pompa-hydrauliczna.html

 

Sprawdzałem w katalogu od 6180 i tam nie ma takiej pompy, jest jedynie taka : http://www.sklep.korbanek.pl/p/pl/mf3382280m1/pompa-hydrauliczna.html o numerze 3382280M1. Licze że mi pomożecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obroty wałka zmieniasz wałkiem jeżeli masz orginalny wałek to na nim bity numer 1000 lub 540 miałem ten sam problem MF 8110 dokupiłem wałek i po problemie zmień ószczelniacz powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem tą stronę, niedawno Pan podesłał mi link do katalogu części do MF 6180 i tam nie ma tej droższej pompy, na allegro również jej nie ma, dziwna sprawa, dwie pompy hydrauliczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że w zależności od numeru seryjnego ciągnika,były różne montowane.Z tego katalogu http://www.hjallerupmaskinforretning.dk/UserFiles/File/kataloger/Massey%20Ferguson/Traktor/6180.pdf zrobiłem zrzut ekranu gdzie występuje pompa o numerze 3716370M2(być może zamiast2 ma być5,nie wiem str.470 katalogu http://i41.tinypic.com/30wkndg.jpg najlepiej wymontować starą i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to, jutro jadę ciągnikiem na serwis, okaże się co tam siedzi, dziękuję Panu za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pyutanko, czy próbował ktos rozebrać elektrozawór do 30xx, pnieważ ten ruchomy trzpień w srodku zachowuje się tak jakby się zacięła lub złamała sprężynka, a nie mam koncepcji jak to rozebrac (użyc siły i wyciągać zewnętrzną walcową część, odkręcać, czy moze wogóle tego się nie da rozebrać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie w MF 6120 przy pokrętłach od ehr swieci mi sie kontrolka czerwona z wykrzyknikiem, do czego to? jakąś awarie sygnalizuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nastepujący problem z mf 6180.Otóz w czasie orki wydawalo mi sie ze jakby tracil moc,trwalo to troche czasu aż w pewnym momęcie stracil na tyle moc ze ledwo dojechalem do domu,bardzo wolno pod obciązeniem.Natomiast na jalowym biegu silnik normalnie wkręcal sie na obroty.Po wymianie filtrów paliwa jest jeszcze gorzej,otóz na jalowym biegu nie może wkręcić sie na obroty tzn, dochodzi do 1400 i momentalnie spada ,czasem az gasnie po takiej próbie.uklad paliwowy odpowietrzony.Na niskich obrotach chodzi normalnie,no może troche jakby nie równo.ktoś może mial taki problem?dodam że musialem dolać 5 l pynu do chlodnicy bo nie wiem gdzie on zginol,moze silnik sie przegrzal ?prosze o jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same filtry to nie wszystko, wyczyść odstojnik, odkręć dekielek z pompki tam też jest sitko. Ogólnie wyczyść cały układ paliwowy i dokładni odpowietrz, bo oznaki które opisałeś wyraźnie wskazują na brak paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie zna ktoś jakiegoś dobrego eloktronika do mf 6150 z okolic radomia. A mam jeszcze jedno pytanie do Tekmie, masz może taki katalog do mf 6150 jak do tego 6180. Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem potrzebuje cewki do mf 6150 do skrzyni do elektrozaworów wie ktoś gdzie to mogę kupić i potrzebuję elektryka do tego modelu może mi ktoś w tym pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ! co taka cisza? Wszystkim traktory jeżdżą i ni e psują się? A może tak nam wszystkim dolało, że ciągniki odpoczywają? Tak nam wszystkim na pocieszenie: znajomy (prawie po sąsiedzku) kupił Clasa axiona coś koło 140 KM, -3 letniego, z pokazów (190 patoli dał tzn. złp.. Na trzeci dzień padł podnośnik . Sprzedający przywiózł speca, ale ten nic na placu nie potrafił stwierdzić, 2 razy podobno był, aż wreszcie zabrali ciągnik do naprawy I ten mój znajomy nie wie co zrobić. Na traktor wziął krechę i zapłacił. traktor sie zepsuł i może sprzedający go naprawi, ale jak? Może to duperela, a jak nie? Pozdrawiam wszystkich. Aak na marginesie: forum o naszych traktorach liczy (ho, ho) ponad 200 stron! O Claasie tylko 4. O czym to może świadczyć? Czy ich tak mało w kraju? Może właściciele leniwi i nie udzielają się na forach, a może ....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawełku! , że też się Boga nie boisz wypowiadając taką opinie. Nie na taką odpowiedź czekałem od właściciela MFa . Sądziłem, że może ktoś powie, że Ci od Claasa nie maja komputerów, albo je mają, tylko nie mają internetu, albo tak awaryjne, że tylko leżą pod ciągnikiem i naprawiają i naprawiają, że czasu pisać nie mają , ... a Ty tak walisz prosto z mostu całą prawdzę Też pozdrawiam. Temu mojemu sąsiadowi od claasa pompa ponoć padła, coś w środku uleciało i dostało sie w tryby, ale to tylko z drugiej ręki i może nie do końca cała prawda. A tak przy okazji, słyszałem , że claasy mają silniki john deera a skrzynie Masseya? ( niektóre wersje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mf 6150 i chyba zwalił mi się komputer od hydrauliki ile on kosztuje wie może ktoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ! (mówimy o tym pod kabiną) Mam taki sam ciągnik 6150 (ale komputer do większosci MF jest ten sam) Mam też świeżutką jak ciepłe bułeczki fakturę za komputer i programowanie (regionalny serwis Korbanków) i dojazd. Komputer 3300, 200 programowanie i dojazd po 1 zł/km i 1 rok gwarancji). Ogólnie było trochę drożej bo spec jeździł kilka razy próbując go naprawić ale mu nie wyszło , więc firma skasowała mnie dość "po chrzescijańsku". Ale nim zaczniesz od wymiany kompa (czyli od końca) napisz co sie dzieje - są tu na Forum tacy (jak go prześledzisz), ze może coś poradzą (i to za darmo)!![/b] Poza tym (tak na marginesie - kompy najczęściej można naprawić za trochę mniejsze pieniądze, ale to oczywiście temat na później jak rozpoznasz rzeczywiste przyczyny awarii. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do tego żeby go sprawdzić to muszę chyba wezwac serwis z komputerem żeby się podpioł i się okaże czy jest dobry czy popsuty ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...