Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH

 

mam problem w moim mf3115 wygląda na to że tylne koła są cały czas zblokowane. ktoś może ma jakiś pomysł albo miał w swoim do czynienia z taką usterką i coś by doradził.

jeszcze powiedzcie mi gdzie ten komputer siedzi,wczesniej ktoś tam przysłał fotke jak to wygląda ale nie pisał gdzie to siedzi.

 

z góry dzięki

miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompa masz pod prawym progiem od kabiny-od dołu masz pokrywe

a co do kół to wiesz napewno że są zblokowane czy tylko "tak jakby"? bo może ci sie wydaje przy skrętach bo to zawsze ciągnik z przednim a nie bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki że odezwałeś się

 

ciężko jest skręcić widze że aż przud sunie i w ten sposób dużo motogodzin zrobiłem

podwórko zryte a na asfalcie ciężko przy skręcie się wyrobić.

niewiem czy to coś znaczy ale zapierając się ocoś bierze dwoma.

 

hamując na jedne koło przy skręcie(zawrot na kole)on poprostu gaśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze poprostu nie odbił ci elektromagnes włączający blokade, tez tak kiedys miałem i to własnie w 3115 jak jeszcze miałem:) nie pamiętam który to elektromagnes ale jak masz miernik to sprawdz po kolei włączając i wyłączając blokade i dojdziesz który to, następnie go wykręc i zobacz czy ładnie chodzi tłoczek w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te elektro magnesy licząc od góry masz tak:

1-hamulec wom

2-włączanie wom

3-BLOKADA

4-przedni napęd

5-żółw-zając

to jest co prawda układ z serii 61xx bo akurat mam taki katalog pod ręka ale to to samo, jeszcze sprawdz miernikiem czy ten 3 to blokada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki piękne i wam za pomoc

3 elektrozawór, ten tam tłoczek był zacięty

narazie dobrze

skręca nie rwie i wszystko działa

 

 

 

czy Półbiegi mocno wyczuwa się w szybkośći?

 

miłego dnai życze wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały problem a ty męczyłeś sie tyle czasu i mogłeś narobic niepotrzebnego bałaganu przy skręcaniu

a co do półbiegów to o co dokładnie ci chodzi, o szarpanie przy przełączaniu? troche czuć zawsze skoro przyspiesza ale powinno to być w miare płynne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ta czerwona od skrzyni to od filtra czy od cisnienia bo to wyglada na brak cisnienia i wtedy załącza sie przedni i jeszcze czy na wiekszych obrotach tez swieci ta czerwona?

 

nie zależnie od obrotów to te kontrolki tak szaleją, no i nie da się jechać traktorem bo go dusi jak włączę bieg i zgrzyt jest

 

to jest tak kontrolka http://szumi123.wrzuta.pl/obraz/aTypVZTw3XR/kontrolka_mf miga i napęd wariuje załancza i się wyłancza, ostatnio się uspokoiło ale jak włączę biega i puszczę sprzęgło to jeden zgrzyt i silnik dusi, pomocy, co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz pisaliśmy brak ciśnienia

a pytałem jeszcze czy podnośnik podnosi płynnie i jeszcze dopisz czy wspomagania działa dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak juz pisaliśmy brak ciśnienia

a pytałem jeszcze czy podnośnik podnosi płynnie i jeszcze dopisz czy wspomagania działa dobrze

 

podnośnik działa normalnie, bardzo płynnie, wspomaganie też dobrze, już nie migają te kontrolki, napęd da się wyłączyć ale jak włączę bieg i ruszę to gdzieś co metr jeden wielki huk i zgrzyt i silnik dusi, co to może być? pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do pałlo

 

Półbiegi czy jak włączy się półbiegi to szybkość ciągnika jest czy widoczna

 

(szybko,wolno),czy do tego jest też elektro zawór czy jakiś czujnik?

 

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no musi być widoczna bo co bym miały za sens te półbiegi i do nich też masz elektrozawór tylko juz nie tam na tej pokrywie gdzie wszystkie tylko bliżej silnika na skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak juz pisaliśmy brak ciśnienia

a pytałem jeszcze czy podnośnik podnosi płynnie i jeszcze dopisz czy wspomagania działa dobrze

 

podnośnik działa normalnie, bardzo płynnie, wspomaganie też dobrze, już nie migają te kontrolki, napęd da się wyłączyć ale jak włączę bieg i ruszę to gdzieś co metr jeden wielki huk i zgrzyt i silnik dusi, co to może być? pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez odp masz w tym co skopiowałeś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

poza cisnieniem mogło sie coś rozsypac ale to trudno napisac w ciemno co dokładnie bez rozbierania i po tym co piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przerywam tą ciszę i pozdrawiam wszystkich "niepiszących" Czyżby woda Was dopadła ? Powiem tak: 16.05 napisałem w poście przy okazji "ale leje - kiedy to się skończy?" a, że mieszkam nad Olzą (dopływem Odry i nieopodal płynie Wisła i widziałem co się dzieje - to nie było takie sobie ble,ble, ble. Proponuję w przyszłości dla Wszystkich mieszkających w środkowej i północnej Polsce gdzieś nad rzekami --- jak u nas leje na potęgę -to sypcie worki i okopujcie się Wprawdzie to jest Forum o MFach, ale zgodzicie się chyba, że nasze problemy z tym ciągnikami to bajka w prównaniu z tym co niektórych (może nawet wielu) spotkało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pewnie przypuszczacie - mieszkam w Cieszynie. U mnie górki i doliny: dolinki zalalo, górki sie ostały. Produkuję głównie masę zieloną - z koniczyny czerwonej. Jakby Któremuś Powodzianowi potrzebna była masa zielona, albo siano - to oddam w calości II pokos z ok. 6 ha - oczywiście za darmo. Szczególy na jan.gardas@interia.pl albo na prywatnej poczcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie FORUM jest o Massey Fergusona zapytam głównych naszych odpowiadających: Pawlo36, Tekmie, Mirona, buli1979-ego ,Toniego i wszytkich innych życzliwych niewymienionych - macie wodę w pobliżu! A tak na marginesie ---- trzymajcie tak dalej, bo bez Was to Forum zostało by zalane pytaniami bez odpowiedzi, samymi eco-rolami,emilionami i innymi (bez obrazy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy MasseyFergusonawicze !- może jakieś inne deklaracje POMOCY? Może ktoś np. zaproponuje i wyśle olej lub jego równowartość dla zatopionego MF-fa? ... albo filtra... "Zalany" niech napisze... Może któryś "suchy" odpowie i pomoże!!! Ja dla Jednego - albo dwóch deklaruję!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej wody eco-rol to u mnie akurat nie ma, coprawda jest jakiś rowek i nawet wylał ale u mnie ten problem to jak igła w stogu w porównaniu z tymi ludzmi którzy stracili wszystko lub prawie wszystko:( i to jest wogóle bez porównania

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na podlasiu więc takich problemów nie mam. Co do pomocy kiedys zbierali u nas zborze dla powodzian 97 r > Teraz raczej był by problem ludzie praktycznie wszystko sprzedali trzeba do żniw czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak polska długa i szeroka wszyscy mamy problemy mniejsze lub większe ale co tam się dzieje wzdłuż Wisły i Odry to naprawdę nam wyżej mieszkającym trudno to sobie wyobrazić ,ja ze swojej strony mogę zrobić remont silnika w jakimś zalanym ciągniku w ramach pomocy dla powodzian; pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...