Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest temat o wodzie i pogodzie? ja mam ciężki problem i proszę o pomoc jak sprawdzić krok po kroku ciśnienie w hydraulice u MF 3070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zajrzyj na 11str(posty z marca)tego tematu,to może reszty się domyślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam MF 6120 i przy panelu od EHR świeci mała czerwona kontrolka z wykrzyknikiem, wie ktoś może od czego to? słyszałem że sygnalizuje jakąś awarie ale wszystko działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak mówisz TEKMIE:) sie nie czyta forum tylko zadaje pytania i zaś są tego skutki że nikt nie odp a widzę pytający nie jest nowy więc powinien się najpierw poświecić lekturze:) (w sumie to nie ma co tłumaczyć z tym pomiarem ciśnienia bo to prawie jak sprawdzenie ciśnienia w kołach:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu ciągnika i podniesieniu ramion do samej góry powinna zgasnąć. Cały czas nie powinna świecić, ewentualnie może mrugać krótkimi i długimi błyśnięciami mówiąc o kodzie usterki lub błędu. Niestety kodów nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musi być podniesione do samej góry, wystarczy że sie wdusi podnoszenie a i zaraz zrobi na zero lub w dół to już powinna przestać bo wtedy EHR sie włącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po odpaleniu świeci a pużniej mruga, ale wszystko działa to ona może sobie tam mrugać i nic sie nie stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cały czas mruga i z dużą częstotliwością? np jak kierunkowskaz? mi przy serii 61xx też po uruchomieniu podnośnika co jakiś czas sobie tam mrugnie i znajomemu też i wszystko jest ok. Jakiś tam błąd może ma ale jak nie widać problemów w działaniu to nie musisz sie martwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu aż coś zdechnie lub się zniszczy. Skoro producent zamontował takie coś to chyba jest potrzebne. Mrugająca lampka może podawac kody błedów rewersu lub ehr. Nie wiem jak jest w serii 61xx w 42xx jest coś takiego np długa przerwa 3 mrugnięcia krótka przerwa 6 co daje kod błedu 36. Możesz sobie wtedy znaleźc w instrukcji obok jest napisane jakie kroki nalezy podjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się ale z książki serwisowej 6150 przy pomocy googla przetłumaczyłem: "lamka kontrolna blokady panelu sterowania i do diagostyki niepowodzeń operacyjnych". Tak by to mogło brzmieć po Polsku. Synek który trochę liznął angielskiego próbuje coś jeszcze przetłumaczyć i zdefiniować i tak jak pisze buli - odpowiedni układ mrugnięć mówi o jakiejś usterce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodać, że u mnie (a mam 6150) jak odpalę ciągnik to wykrzyknik się świeci. jak tylko kliknę przyciskiem podnośnika to gaśnie i już później wcale do końca pracy ciągnika nie świeci, a nawet nie mrugnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem że system podaje informacje "mrugniecia" w czasie pracy silnika. W odstępach co jakiś czas po usunieciu przyczyny kontrolka miga cały czas do zgaszenia silnika po ponownym odpaleniu już nie powinna migać. To że zapala się przy odpaleniu na chwile to mysle że to rodzaj testu samej kontrolki, ze działa. W sumie nieźle pomyślane pozwala na wstepną diagnozę bez komputera serwisowego i ewentualne usunięcie drobnych usterek. Z tego co widziałem informuje ona o zwarciach zanikach napięcia uszkodzeniach czujników spadku cisnienia oleju itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYKRZYKNIK the fault code detected by the auto-diagnostic system shown under this icon - kod błędu, wykryty przez auto-diagnostyczny system pokazuje się w tej ikonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a błędów pokazywanych przez ten wykrzyknik który mruga jest kilkanaście w tabeli m.in. wskazuje problem sensora głębokości, spadku itp, "dostawy" prądu o odpowiednim napięciu 10 V, 18 V 9,5 V i wiele innych, nieprawidłowego działania potencjometrów ... ale ile mrugnięć i co oznaczają jeszcze nie doszedłem. Niech mały określi mrugnięcia to może dałoby się coś wyczytać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mój MF 3070 się posypał i pilnie potrzebuję katalogu a dokładniej rysunków jak jest zbudowana cała skrzynia biegów, cały tylny most i przystawka od wałka do napędu przedniego co idzie, bardzo proszę jeśli ktoś ma, z góry dziękuję pawelchr@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długie mrugnięcia to dziesiątki, krótkie to jedności. Pokazuje wszystkie błędy po kolei potem długa przerwa i od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały 85

jeszcze nie udało ci sie sprzedac tego MF-a 6120?? jak sam widziasz kidy mówiłem ze ta kontrola sygnalizuje błedy i może byc potrzebane wizyta serwisu wcale nie kłamałem. gdybys chciał troche bardziej zejśc z ceny juz bym go od ciebie kupił.

PS. wbrew pozorom internet nie jest tak obszerny i nawet tutaj mozna sie dośc łatwo spotkać.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak nie ma jak jeden drugiego dobrem uraczy. A co do serwisu nie koniecznie wystarczy policzyć mrugniecia czasami może byc jakis mały defekt lub zapowiedx duzego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie wie ktos ile kosztuje dzojstik do tura? Chodzi mi o samom wajche bez rozdzielaczy z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupowałem to dałem 450 zł;) za rozdzielacz tez jakoś tak;) a za linki chyba po 60zł od sztuki (150cm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chciałem zapytać jak się ma sprawa z wymianą oleju hydrauliki w MF 3070, czy potem trzeba będzie odpowietrzać układ? jak to zrobić krok po kroku żeby było najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie ile kosztuje regeneracja przedniego zawieszenia w 6160 ? Strasznie jest wyjechane, słychać jakby śrutowało tam coś przy niskich prędkościach i przy hamowaniu przednie koła aż się przechylają do przodu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, chciałem zapytać jak się ma sprawa z wymianą oleju hydrauliki w MF 3070, czy potem trzeba będzie odpowietrzać układ? jak to zrobić krok po kroku żeby było najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...