Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr oleju do silnika pewnie tez z filtrona dobierzesz paliwa tak samo. Ja tam mam filtrona i nienazekam myśle że jakość obu firm porównywalna. Co do filtrów powietrza i oleju hydrauliki jest sporo firm. Nie pamietam jaki u siebie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka strona internetowa MANN-HUMELL POLSKA a na niej katalog on line.

Wybrać tylko rodzaj pojazdu, producenta i model a pokaże wszystkie filtry i ich wymiary, łącznie z kabinowymi. W sklepie czy hurtowni można również podać tę stronę a oni mając wymiary zaproponują rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na donaldsona tez nie mogę narzekać a jezdze juz na nich od kilku lat i w tym czasie miałem je przy kilku modelach MF, silnik to można powiedziec ze kazdy da rade ale do skrzyni to musi być dobry bo inaczej zaraz sie zapcha albo nie bedzie miał odpowiedniej wydajności i potem dzieją sie cuda

co do ilosci oleju w skrzyni to 68l (ja tak mam w 6180 a to to samo tylko silnik 6) a do silnika to w 15 sie zmieści-dokładnie nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 4 perkinsa wchodzi około 6 - 6,5. Ja jeżdże na pół syntetyku shela, plus jaki zauwazyłem to łatwiejszy rozruch zimą. Co do filtrów nie wiem jak jest w serii 61xx ale w 3xx czy 42xx filtr pompy podnosnika ten na dole w skrzyni jest metalowy, ja gdy wyjołem swój popatrzyłem na niego był zupełnie czysty. Co do filtra hydrauliki zgadzam się musi byc dobrze dobrany jednak wiele katalogów online nie zawiera tych filtrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna 6150. Oleju do skrzyni (z Castrola - Agri MP+) kupiłem 4 bańki po 20l. Weszło na dzień dobry - ciut ponad 60 l Reszta przydała się do uzupełnienia hydrauliki maszyn wspólpracujących. Do silinika kupiłem dwie piątki Turdusa - weszło ok 7,5 l. Reszta na ewentualną dolewkę też się przyda (ja po ok 100 mth dolałem niecały "literek" (trochę mi przez odmę paruje A do przedniego mostu wlałem ten lepszy Hipol - ok 8 litrów weszło - po otwór kontrolny. Przy okazji Pawełku36 - pozdrawiam - TAK TRZYMAJ. Dzięki za rady korzystamy z nich, bo lektura ciekawa. Dodam coś - jeżeli chodzi o olej do skrzyni. Poprzedni użytkownik mojego ciągnika mówił że wlał AGROL i rzeczywiście olej był czysty , ale co rusz jakaś kontrolka czerwona zabłysnęła Jak wymieniłem na Agri (13 zł/l) to ... (żeby żeby nie zapeszać ) - dopowiedźcie sobie sami. Filtry - pomijając powietrzne - kupiłem u Korbanków, niby droższe ale mam przynajmniej czyste sumienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i jeszcze jedno. Wszystkim "młodym" proponuję: wyjąć element (filtr lub jakąś inną część) dobrze pomierzyć, następnie (Tekmie podawał kiedyś - chyba nawet wielokrotnie) - strony katalogów części do wielu Fergusonów - poczytać dopasować nr katalogowy - potwierdzić ze sprzedawcą i wtedy kupować, a że można w ciągu 2-3 dni otrzymać praktycznie każdą część - jak dobrze poszukać i unika się wtedy niepotrzebnych zwrotów. A wszystko dlatego, że nasze ciągniki (nawet te same modele ale rocznikowo różne) różnią się szczegółami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sa orginalne filtry sa na nich numery katalogowe i logo mf mmiałem tak w swojm po zakupie. podobnie jest z cześciami na wielu jest numer katakogowy. Jesli kupujesz u korbanka po numerze seryjnym ciagnika powinni dojść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seria 61xx ma metalowy filtr pompy hydrauliki i wkład do hydrauliki (podałem numery donaldsona)

poniżej podaje link do katologu 6150 bo o takim mowa dla porównania z numerami katalogowymi

http://www.hjallerupmaskinforretning.dk/UserFiles/File/kataloger/Massey%20Ferguson/Traktor/6150.pdf

dla Ciebie eco-rol również pozdrowienia jak i dla innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki panowie, powymieniam to i napisze jak sie sprzet sprawuje, chodz mam nadzieje ze bedzie wszsytko git. A jeszcze jakby mi ktos powiedzial do czego tak w zasadzie sluzy te wieksze pokretlo przed guzikiem od podnosnika ?? Ma ono zakres od 1 do 9, ale nie mam zielonega pojecia do czego w sumie sluzy, jedynie jak przekrece do 5 to tylko podnosi podnosnik, nie opuszcza, a powyzej 6 juz jest normalnie, opuszcza i podnosi. z goryt dzieki i pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie regulacja podnośnika. Klawiszem tylko podnosisz i opuszczasz a pokrętłem regulujesz głębokość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokrętło działa tylko jak przełącznik od podnoszenia jest w pozycji opuszczania i wtedy tym pokrętłem ustawiasz położenie ramion podnośnika-do jakiego poziomu ma opuścić (np przy oraniu opuszczasz i potem regulujesz tym pokrętłem głębokość) na tej samej zasadzie działa jedno z małych pokręteł tylko że małym regulujesz wysokośc podnoszenia-do jakiego pozomu ma podnieść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie

mam problem bo zepsuł mi sie joystick od tura w moim mf-ie . Nie wiecie ile kosztuje joystick do tura 3 sekyjnego samopoziomującego. A i jeszcze czy można kupic same linki z takimi końcówkami łepkowymi...

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj niżej (na ostanich 3-4str) bo ktos tam pisał ile to wszystko kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, dzięki pawlo za info Do eco-rol, czy mógłbyś zrobić zdjęcie w swoim mf'ie jak wygląda zbiorniczek do spryskiwaczy i wstawić bądź wysłać mi na maila ?? Bo akurat u mnie tego elementu brakuje a bym założył. A co do reversu jeszcze, nie będzie żadnego problemu jeżeli najpierw przełączam na wsteczny a dopiero po jakimś czasie wyciskam sprzęgło i jade do tyłu a niżeli bym na początku wciskał sprzęgło a potem przełączał ?? Dodam że revers jest elektro-hydrauliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramzessik też nie mam spryskiwacza tylko wycieraczki - jakieś resztki rurek od spryskiwacza kończą się w okolicy kompa pod prawymi drzwiami. Może inni szczęśliwi posiadacze kompletnych ciągników coś Ci podeślą. Jeżeli chodzi o rewers, to chyba nie ma większego znaczenia z jakim wyprzedzeniem wciśniesz dzwigienkę rewersu - po prostu jak dużo za wcześnie - dłużej Ci będzie piszczało w kabinie -aż do wciśnięcia sprzęgła i zmiany kierunku jazdy. Tak to działa u mnie i potwierdził to "fachura" od komputerów. Podejrzewam nawet, że lepiej przełaczyć nieco szybciej dzwignię, bo wtedy zapoczątkowana komenda zmiany kierunku - zatwierdzona zostaje wciśnięciem sprzęgła. Poza tym zdazało mi się już po wymianie kompa na nowy , że przełączenie dzwigni z jednoczesnym wcisnięciem sprzegła, albo ciut - po powodowało, że komp nie do końca zareagował i musiałem ponownie wdepnąć sprzęgło. Ale zakończę tradycyjnie - bezpiecznym zdaniem - "może się mylę". Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinno byc problemu bo rewers i tak sie przełączy dopiero jak ciegnik sie zatrzyma lub prawie zatrzyma jednak według mnie napewno dłuzej pochodzi jak bedzie sie przełączać po wduszeniu sprzęgła i zatrzymaniu ciągnika bo wtedy nie czuć przełączania (nie ma specyficznego dzwieku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach acha A jeszcze do tego oleju w skrzyni, Eco-rol jaki masz zalany ?? Bo ja myślę żeby wlać Agrol 10W30, nie jest to chyba zły olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Agrol STOU 10w30;) Jest na nim nawet norma masseya do tych ciągników się stosująca;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo widzisz To dobrze Ale zastanawiam się też nad Agrolem ale 10W40, bo ma nieco lepsze parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Agrol STOU 10w30;) Jest na nim nawet norma masseya do tych ciągników się stosująca;)

 

Gustlik a ty napewno masz AgroL STOU czy może Agro STOU bez "L" na końcu bo to jest roznica bo ja mam własnie STOU ale Agro i to jest Orlenowski olej i jest to olej silnikowo-przekładnowo-hydrauliczny i on właśnie ma specyfikacje do MFa, jest też jeszcze UTTO ale to juz tylko hydrauliczno-przekładniowy

 

bo co do typowego Agrolu to ja bym nie polecał lać a juz tym bardziej do serii 61xx, stac na dobry ciągnik to musi i być stać na dobry olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaa i jeszcze co do tego spryskiwacza to ja mam wszystko kompletne i działające:) wieć podaj adres i napisz co chcesz mieć dokładnie na zdjęciu to zrobie i wyśle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aaaaa i jeszcze co do tego spryskiwacza to ja mam wszystko kompletne i działające:) wieć podaj adres i napisz co chcesz mieć dokładnie na zdjęciu to zrobie i wyśle

 

To zrób zdjęcie mocowania tego zbiorniczka, jak on tam jest zaczepiony, oto głownie mi chodzi I wyślij mi na mati.j3@wp.pl ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zrobi sie, przyczepiany jest do stopnia od wchodzenia do kabiny z prawej str, zdjęcia ci wyśle ale jak masz kombinowac to wez sobie jakikolwiek zbiornik samochodowy i zamontuj gdzie ci bedzie odpowiadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agrol STOU jest z Lotosu;) Na pewno z L;) Kiedyś się kopnąłem i 5l Agrolu zwykłego wlałem xD tez z lotosu:P tzn zwykłego tego UTTO chyba:P bynajmniej inny był ale jak narzazie wszystko działa:) a na nowy olej do całej skrzyni kasy nie ma poza tym szkoda by wymieniać;) Agro STOU z orlenu tez chyba 5 tam mam Przegląd pełny tam jest :]

 

Ps. Sąsiadowi koło odpadło w ferdku przednie widowiskowe wydarzenie:D (3050)

 

Jeszcze tak BTW to podziękowania dla mirra;) On wie za co;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomieszałeś ale praktycznie bardzo podobne oleje wiec nie powinno sie nic dziać:) jakbyś dał z 5 hipolu to mogłyby sie cuda robić:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...