Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam mały problem , mianowicie w mf 6150 jak ciągnik się rozgrzeje to mi wskazówka od obrotomierza wariuje i do tego świeci się kontrolka od ładowania i ten trójkąt co może być pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pasek na alternatorze czy dobrze siedzi i się nie ślizga.

Pawlo widzę widzę że jesteś dobrze obeznany ;P Ta kontrolka świeci się na podstawie czujnika tego przy tym filtrze wkładce, po odłączeniu prądu kontrola nie świeciła, czyli to może być już że czujnik fiksuje czy coś z filtrem tym ?? Bo nowy będę miał dopiero jutro, kurier dopiero mi dowiezie. A co do tego to świeci dopiero jak się rozgrzeje, na zimno jest spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym obrotomierzem to raczej będzie problem z alternatorem.Podjedź do jakiegos elektryka niech ci ładowanie sprawdzi. Obrotomierz bieże impulsy z alternatora i w ten sposób pokazuje obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź pasek na alternatorze czy dobrze siedzi i się nie ślizga.

Pawlo widzę widzę że jesteś dobrze obeznany ;P Ta kontrolka świeci się na podstawie czujnika tego przy tym filtrze wkładce, po odłączeniu prądu kontrola nie świeciła, czyli to może być już że czujnik fiksuje czy coś z filtrem tym ?? Bo nowy będę miał dopiero jutro, kurier dopiero mi dowiezie. A co do tego to świeci dopiero jak się rozgrzeje, na zimno jest spokój

kolego chodzi ci o filtr hydrauliki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź pasek na alternatorze czy dobrze siedzi i się nie ślizga.

Pawlo widzę widzę że jesteś dobrze obeznany ;P Ta kontrolka świeci się na podstawie czujnika tego przy tym filtrze wkładce, po odłączeniu prądu kontrola nie świeciła, czyli to może być już że czujnik fiksuje czy coś z filtrem tym ?? Bo nowy będę miał dopiero jutro, kurier dopiero mi dowiezie. A co do tego to świeci dopiero jak się rozgrzeje, na zimno jest spokój

kolego chodzi ci o filtr hydrauliki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o ten wkład mały. I o ten czujnik co jest na nim. Mam nadzieje że po wymianie wkładu będzie wszystko git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, o ten wkład mały. I o ten czujnik co jest na nim. Mam nadzieje że po wymianie wkładu będzie wszystko git

Ale ja już wymieniałem ten wkład a ten trójkąt to mi się świeci jak zapalę ciągnik ale mechanik mi powiedział , że tak powinno być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa czekaj czekaj, nie zrozumieliśmy się Mi chodziło z ta kontrolka o mój problem do innego kolegi A z Twoja kontrolka to najwidoczniej jest coś z alternatorem, lub paskiem że nie masz ładowania i temu się świeci, a ten trójkąt oznacza awarię i zaświeca się równo miernie z inna jakaś poważną kontrolką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramzesik że odłączyłeś ten czujnik to nie znaczy że on jest winny bo one są połaczone ze soba i kontrolka gaśnie bo nie ma obiegu (jak inny z tego obieu odłączysz np ten od temperatury z drugiej str jak go znalazłeś to też zgaśnie) żeby sprawdzić czy to akurat ten czujnik to troche bardziej skomplikowane niż tylko go odłączyć

jak jutro masz mieć ten filtr to go zmien i sie zobaczy co bedzie bo po co gdybać jak może bedzie ok a jakby ewentualnie nie było to ja bym stawiał na ten od temperatury

a co do obeznania to tak wiesz miałem już kilka MFów w swoich rękach przez ostatnie lata to trzeba było sie troche rozeznać w temacie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa widzisz No jeżeli chodzi o większy model MF'a to ten jest moim pierwszym Filtr przyszedł ale z racji święta dzisiejszego wymienię go jutro dziś sąsiad uczepił przewracarkę i zaraz coś ujebał Więc wole poczekać z tym do jutra hehe P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to podwójnie dzisiaj świętuje:P ale mimo wszystko filtr bym założył chociażby z ciekawości czy bedzie ok

a co do MFów to ja same duże akurat miałem:) z serii 30xx 31xx 61xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha To dobrze, jak coś to będzie się kogo radzić ;D No tak, pawlo, to pewnie na imię Paweł i do tego Piotr w rodzinie Impreza jak się patrzy No to najlepszego A co do filtra to jutro założę, choć z ciekawości tak myślałem żeby dziś to zrobić. Ale to nie piekarnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dzięki dzięki a podwojnie to tak ze względu świata i ze względu swojęgo święta:) bo piotra akurat nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Pawlo, to jednak było coś nie tak, bo włożyłem dziś ta wkładkę ale pomyślałem że może przemyje jeszcze ten główny nowy filtr co zmieniałem ostatnio, i okazało się że on był felerny, miał wadę fabryczną, był lekko źle złożony, przemyłem stary oryginalny co był, założyłem i kontrolka się nie świeci, i teraz nie wiem, czy kupić nowy tego donaldsona, czy tego wixa jeszcze raz bo skoro droższy to powinien być lepszy czy oryginał, ale on niby koło 360 pln ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to ja bym wixa juz nie brał (mnie on nigdy nie przekonywał a takie cos nie powinno byc dopuszczone do sprzedazy skoro ma błędy) ja jade na donaldsonach ale kazdy musi sam podjąć decyzje, z drugiej str jak przemyłeś stary i jest ok to bym go zostawił przynajmniej na jakiś czas (zależy co tam w środku było i jak wyglądał bo jak nie było widać w tej siatce dużo syfu którego nie dało sie wymyć to spokojnie możesz zostawić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co do droższego to niby tak nam sie wydaje że powinno być lepsze ale bardzo często tak nie jest a ten wix to jest stosunkowo nowa firma (no może nie firma tylko nazwa która powstała przez połączenie sie firm wieć nie widadomo co oni tam kombinują)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro polecasz tego donaldsona to go wezmę pewnie i już. A mam pytanko właśnie co do spryskiwacza, już tam na wyjściu przy wycieraczce co jest ten wężyk tam jest włożony jakiś plastik łączący wężyk, i nie wiem, on pewnie ogranicza ciśnienie płynu, bo miałem tam mały przeciek i wziąłem to do ręki i się połamało, a teraz ten płyn za mocno sika, bo to co idzie w gore to nie daje mi na szyby tylko na dach I pytanie czy to da się kupić czy co z tym zrobić żeby było dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj to ci nie powiem czy ta złączka obniża ciśnienie ale co do tego pryskania na dach i napewno dolną dyszą prosto w dół (też tak miałem) to weż sie coś małego i przestaw te dysze bo one są na takiej kulce i sie ustawia kąt i wtedy jest ok:) a że bedziesz miał większe cisnienie to nic sie nie stanie, ważne zeby leciało na szybe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

mam przeciek w chłodnicy z góry przy tej rynience,czy moze ktos polecił mi jakiś dobry klej do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacz teraz jak ta lala :D Dobrze że zapytałem a Ty mi powiedziałeś heh A może wiesz gdzie można by kupić szybko złączki na wyjście do hydrauliki, bo mam dwa stare ale to nie takie jak u nas, i nic się na nie nie da nakręcić, więc bym dał szybko złączki i bym miał wtedy 4 wyjścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie ciesze ze ci teraz dobrze spryskuje;p;p;p a co do złączek to juz musisz szukac gdziesz po sklepach najblizej jak sie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko też jest mały problem, bo tam jest calowy gwint widziałem gdzieś na necie takie jak oryginalne ale po 160 pln ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łe to dużo, w sklepach juz mają calowe i nie za tą cene a skąd ty jesteś wogóle??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...