Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

witam do pawlo36 ale jak poodłanczałem te przewody z owijarki z gniazd to tez nie chce podnosic nie wiem co jest juz grane prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze miałeś gdzieś wycieki przy owijarce i teraz masz za mały stan oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stan oleju jest dobry dzis rano jak rospalilem to nawet lzej sie kreciło kierownico ale nie na długo jak olej sie rozgrzał to znów cieszko ale podnosnik nawet nie drgnoł wspomaganie to zaczeło tak cieszko chodzic jak nowo pompe załozyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wina leży po stronie elektryki, kontrolki pokazuja czy masz w dół czy w góre?

może tylny rozdzielacz sie zaciął-odkręć z lewej str rozdzielacza te dwa węże i zobacz do którego węża leci olej-jak do grubego to zle bo to przelew-odpływ a jak do cienkiego to dobrze bo nim olej idzie na rozdzielacz podnośnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z mf 3080 . Gdy kosilem trawe i skrecalem nagle zapalila sie kontrolka(zebatka ze strzalkami). Przy skrecie wysiadlo wspomaganie, podnosnik, polbiegi i tur. Co moze byc przyczyna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrolki wskazuja dobrze dół góra a np bedzie lecial olej w ten gróby to trzeba bedzie rozkrecac rozdzielac ten z tyłu tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kontrolki wskazuja dobrze dół góra a np bedzie lecial olej w ten gróby to trzeba bedzie rozkrecac rozdzielac ten z tyłu tak?

 

no jak w ten grubszy to tak jak mówisz bedzie coś zablokowane, oczywiście zakładamy ze masz wszystkie sekcje teraz na zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z mf 3080 . Gdy kosilem trawe i skrecalem nagle zapalila sie kontrolka(zebatka ze strzalkami). Przy skrecie wysiadlo wspomaganie, podnosnik, polbiegi i tur. Co moze byc przyczyna???

 

jest to kontrolka od cisniania w skrzyni

przy skręcie pompa mogła chwycić powietrze jak był ostry skręt a miałeś mało oleju ale pózniej powinno być ok no chyba że tym zbiegiem okoliczności padła ci pompa skoro pózniej juz nic nie było (o tym w sumie nie napisałeś czy to tylko było chwilowo czy juz tak zostało ale napisałem na wszelki wypadek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic teraz nie dziala ani wspomaganie, tur i podnosnik a kontrolka przy kazdym zapaleniu ciagnika sie zapala a potem gasnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie podobnie było(jeszcze sprzęgło nie działało,a kontrolka paliła cały czas)był klin na pompie śćięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o tym klinie miałem tez napisać lu poluźnienie nakrętki trzymającej tryb ale jak po chwili kontrolka gasnie a dalej nic nie ma to ciekawe bo wygląda na to ze ciśnienie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej, co do stukania w silniku w 675 to czy na wolnych obrotach słychać głośniej a jak sie da gazu to brzęczenie zanika? Przyczyną może być luz na pośrednim kole rozrządu albo luz na panewkach wyważników w misce olejowej przy pompie olejowej, wtedy tak dziwnie jarmoli i stuka na wolnych obrotach, pali około 4,5L na moto godzine, do 6L w ciężkiej pracy, bez turba oczywiście.

 

 

po dodaniu gazu brzeczenia zanika. na wyzszych obrotach nic nie słychac. silnik rowno pracuje

 

Raczej obstawiał bym koło rozrządu najbardziej słychać gdy stoi się z przodu ciągnika, na wolnych obrotach na wysokich cichnie. Generalnie hałas ten przypomina dźwięk pracy jakiejś przekładni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj może na allegro, jest paru takich co maja części uzywane do tego bo o korbankach to nie musze chyba pisać:P a wogole to skąd jesteś mniej wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc jak ktos ma katalog do mf 3080 niech sprawdzi kod/symbol walka ktory napedza pompe olejowa prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie działa Wam strona Korbanków? Bo mi od miesiąca nie działa i już mi się dziwne wydaje żeby tak długo mieli awarię. Wyświetla mi się tylko:Not Acceptable

 

An appropriate representation of the requested resource / could not be found on this server.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,nio widzicie jak dobrze zrozumiałem pompa nie działała a kontrolka niby ok.

 

krystjam114 masz tu taki numer do sklepu SUCHOWOLA co prawda daleko od ciebie ale zapytać możesz,a jak będzie pasować to kurierem weżmiesz tam do mf raczej wszystko 857124520,tak nawet dla własnej wiedzy.

 

miłej niedzieli wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim MF 6170 MAM PROBLEM z rewersem co któryś raz zgrzytnie,czy ten synchronizator to poważna naprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam sprawdzalem te weze októrych mowiłes i jest dobrze w ten cienki idzie olej prad dochodzi a podnosnik nawet nie drgnoł prosze opomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim ciągniku wyniknął ostatnio taki problem. Podczas orki pług nie chciał wejść głębiej w ziemie, wygląda to tak jakby podnośnik nie chciał niżej opuścić mimo, że to największe pokrętło na panelu jest na najniższej pozycji. Po odpięciu pługa zauważyłem ze przy opuszczaniu siłowniki pokonują ostatnie 10-20 cm bardzo szybko jakby opuszczane były tylko masą podnośnika. Tak chyba nie powinno być ponieważ podnośnik powinien opuszczać z regularną prędkością a tu jest inaczej. Co należy z tym zrobić? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam sprawdzalem te weze októrych mowiłes i jest dobrze w ten cienki idzie olej prad dochodzi a podnosnik nawet nie drgnoł prosze opomoc

 

jak olej idzi, prąd dochodzi to tylko zostaje sam rozdzielacz lub elektrozawory na nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.rafal88 twój problem nie wynikał czasami z niewłaściwego ustawienia pługa?Być może górny łącznik TUZ był za mało skręcony i nie pozwalał pługowi się zagłębić?Odnośnie tego pokrętła to niech się wypowiedzą właściciele MF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...