Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

witam Panowie co mozecie mi powiedziec o mf 3060? ogolnie wady i zalety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
franad86 jakim olejem zalałeś skrzynie jakiej firmy

 

ja słyszałem że do skrzym w mf jest olej fuchs'a i takim tez zalałem swoją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH SZCZĘSLIWYCH POSIADACZY MF 3080 PRZYMIERZAM SIE DO KUPNA MF 3080 ROCZNIK 92. MOZE KTOS Z WAS ZNA WADY TEGO TYPU MASZYNY. BARDZO MI ZALEŻY NA OPINII.

MACIE MOŻE KONTAKT Z OSOBA KTÓRA ŚCIAGA MASZYNY Z ZAGRANICY LUB MA NA STANIE ŚCIĄGNIETE CIEKAWE OKAZY CIĄGNIKÓW POW 100KM DO 115KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam gdzie jest pompa hydrauliczna w mf 3085.

DO grzesiekkk ja mam mf 3085 już prawie 2 lata i na razie jedynie co mi się stało to wałek odbioru mocy mi się dwa razy złamał to pospawałem i jest dobrze, i jeszcze mi się przedni napęd rozwalił. a po za tym to jak będziesz kupował to spójrz czy jest przełączanie WOM na 1000 obr. i czy ma swiece żarową, mój ciężko zimą zapala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompe masz pod pokrywą na której jest przykręcony duży filtr hydrauliki koło prawej zwolnicy

a swiece jest w standardzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pompe masz pod pokrywą na której jest przykręcony duży filtr hydrauliki koło prawej zwolnicy

a swiece jest w standardzie

dzięki pawlo36. Tak się składa że ja akurat nie mam świec. A jeżeli są to powiedz gdzie jest kontrolka od tych świec w ciągniku najlepiej jakbyś wstawił zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pompe masz pod pokrywą na której jest przykręcony duży filtr hydrauliki koło prawej zwolnicy

a swiece jest w standardzie

dzięki pawlo36. Tak się składa że ja akurat nie mam świec. A jeżeli są to powiedz gdzie jest kontrolka od tych świec w ciągniku najlepiej jakbyś wstawił zdjęcie

 

Świeca żarowa jest w standardziie w każdym mf-ie nawet w 235, 255 jest ona w kolektorze ; ) a kontrolek żadnych (chyba) nie ma bo u mnie sie zadna nie swiecie ; ) jak sie myle z tymi kontrolkami to niech mnie ktos poprawi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pompe masz pod pokrywą na której jest przykręcony duży filtr hydrauliki koło prawej zwolnicy

a swiece jest w standardzie

dzięki pawlo36. Tak się składa że ja akurat nie mam świec. A jeżeli są to powiedz gdzie jest kontrolka od tych świec w ciągniku najlepiej jakbyś wstawił zdjęcie

 

kontrolki od swiecy nie ma a swieca jest w kolektorze ssącym na początku niego wkręcona od przodu (widać ja newet bez sciągania osłon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o oleje to kazdy poleca i stosuje inny. ogolnie rzecz ujmujac oleje fuchs'a są olejami ogolnie rekomendowanymi przez danego producenta sprzedu do swoich maszyn ale to nie firma jest tak naprawde wazna, bo przeciez chodzi o to zeby dany olej spełniał wymagania jakie dany producent okreslil tj. lepkosci, gestosci itp. ja juz od kilku lat zalewam swojego mf Orlen'owskim agro utto(320 zł za 20 l.) i wszystko dzila bez zarzutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak mowisz ja mam z orlenu agro STOU

a np fuchs ma te same parametry co castrol agri a jest duzo droższy bo firma robi swoje

na opakowaniu jest jasno napisana specyfikacja jakie marki spełnia dany olej i mając np instrukcje obsługi pisze jaka specyfikacja musi być np do większości MF-ów M1139, M1144,M1143, M1135, M1145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MF 6170 jest płomieniowa w kolektorze tzn.ma doprowadzony przewód z ON ,JA PODGRZEWAM OK1 MIN.i odpalam.Ciekawe masseye są w Skórowie k.Potęgowa k. Słupska.Masseye do 115KM mają silniki PERKINSA ,one niedużo palą,nawet sześcio cylindrowe.Większe modele to są już ciągniki ciężkie i mają silniki SISU.Te mniejsze ważą do 5T.Ale dobrze sobie radzą, są dobrze wykonane, dużo elektryki ,ale jak dobrze sprawdzisz po rozgrzaniu oleju w skrzyni ,że wszystko działa to będziesz zadowolony.Za ok40-60 tyś. można kupić naprawdę dobrą maszynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie tych popularnych serii MF-ów o których tu piszemy mają świece płomieniową

z ta minutą to chyba troche przesadzasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka ja mam 6140 i w moim jest świeca montowana seryjnie tak jak w każdym kontrolki niema tylko przy załączaniu świecy wszystkie inne kontrolki świecące przygasają lekko, i tylko po tym można rozpoznać działającą świece a rozgrzewam ok 20 sek. i odpalam bez problemu ,oczywiście baterie muszą być sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie musi nie być świec bo przekręciłem kontrolkę czekałem ponad minutę i tak nie chciał zapalić. A gdy się rozgrzeje to pali na dotyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma świece grzeją a i tak nie pali więc nie powiedziane ze nie maż świecy (bo prawdopodobnie jedna płomieniowa jest) a jak ciepło to zapali zaraz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy u mnie musi nie być świec bo przekręciłem kontrolkę czekałem ponad minutę i tak nie chciał zapalić. A gdy się rozgrzeje to pali na dotyk.

 

jak masz serie 3xxx to daje głowe ze masz świece

dokładnie sprawdziłeś kolektor ssący?? może poprostu nie dziala albo nie wystarcza juz na dany stan silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wiecie może co znajduje się w tym miejscu zaznaczonym. Mam zamiar kupić ten ciągnik (model MF 3060). Miedzy tym a skrzynia jest połączenie rurka. i jest tam taka śruba jak by do regulacji czegoś taka duża. (podobna jak do spustu oleju.) i właśnie kolo tej sruby wycieka olej. Gdy ciągnik jest na większych obrotach wyciek się zwiększa. Proszę o szybka pomoc. Pozdrawiam

 

http://picasaweb.google.com/102766419837745108657/MF?feat=directlink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłownik biegów A-B tam uszczelniacze są;) (co do zaznaczonego na zdjęciu) o ile dobrze myślę ze to to maż zaznaczone:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi przesłać jakąś instrukcje elektryki i hydrauliki do mojego 3060 bo chyba mnie szlak trafi z tym ciśnieniem i czy ktoś wie gdzie sprawdza się je PROSZE I POZDRAWIAM!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może mi przesłać jakąś instrukcje elektryki i hydrauliki do mojego 3060 bo chyba mnie szlak trafi z tym ciśnieniem i czy ktoś wie gdzie sprawdza się je PROSZE I POZDRAWIAM!!!!!!
mój adres to b1sam@interia.pl DZIĘKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam do odsprzedania polską instrukcję obsługi do Massey Ferguson serii 3000

a także

instrukcje do John Deere i Fendt po polsku

instrukcję napraw do MF serii 6100 -z schematami elektrycznymi EHR autotonic datatronic itp - niemiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce instrukcje do mf serii 3000 albo 3600 to pisać (polska i za darmo mogę podesłać) a do postu niżej sprzedawanie nie swojej pracy skopiowanej (instrukcji np) jest nielegalne z tego co mi wiadomo;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...