Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

witam ja myślę że te sześcio cylindrowe lepiej palą ,ja mam cztero cylindrowy to też jak jest na minusie to muszę podgrzać go dobrze no i muszą być sprawne akumulatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mój 3115 szescio cylindrowy pali bez zarzutów ,nawet w duże mrozy odpukać. moze ktoś wie wogóle jaki ma byc luz na zaworach w tym typie.

 

 

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na tej stronie poniżej jest link od gustlika tam jest instrukcja obsługi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...krótko mówiąc: ilość przekręceń rozrusznika rośnie wprost proporcjonalnie do ilości kresek pod zerem na termometrze może nawet do kwadratu! U mnie też tak jest na 4 garach i nawet świecę płomieniową w zimie wymieniłem, ale chyba niepotrzebnie , bo nic się nie poprawiło. Im lepiej ją nagrzalem (dłużej, ale z przerwami - tym lepiej palił, no ale teaz już wiosna, cieplej i teraz 4-cylindrowy MF na dotyk... powinien Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi 6180 nawet przy -10 pali bez problemu bez grzania świecą i może z raz więcej tylko obróci w porównaniu jak jest ciepło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w mf 8120 nie rozłącza przedniego napędu. Wyłączam przyciskiem, kontrolka od napędu gaśnie, a napęd dalej działa. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, w mf 8120 nie rozłącza przedniego napędu. Wyłączam przyciskiem, kontrolka od napędu gaśnie, a napęd dalej działa. Co może być przyczyną?
elektro zawór sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem... dziś chciałem włączyć wom przy Mf 3125 a on tylko lekko się okręcił i zatrzymał sie ..kontrolka zaczyna w tym czasie migać a wałek nie obraca się ..gdy ponownie wyłączę i włączę wałek znów lekko się obróci i znów zatrzymuje się .. Czy to jakiś elektrozawór siadł ( ktoś wie gdzie on jest ? ) czy to coś z mechaniką moze jakaś uszczelka..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marszewo ja jutro mogę sprawdzić czy jak włącze na asfalcie przedni napęd to mi przyhamuje albo coś takiego. Mogę też zmierzyć obwód opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do proMateusz, Ja mam żle dobrane opony,handlarz zapewnia , że oni trybów nie zmieniają, powinienem mieć 14,9/28-przód i 18,4R38 tył.Może nie próbuj, bo uszkodzisz kosz satelitów. Teraz kupię mu na przód 14,9-28, to nawet lepiej ,bo są tańsze .'Podziękował za fatygę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam mały problem... dziś chciałem włączyć wom przy Mf 3125 a on tylko lekko się okręcił i zatrzymał sie ..kontrolka zaczyna w tym czasie migać a wałek nie obraca się ..gdy ponownie wyłączę i włączę wałek znów lekko się obróci i znów zatrzymuje się .. Czy to jakiś elektrozawór siadł ( ktoś wie gdzie on jest ? ) czy to coś z mechaniką moze jakaś uszczelka..?

 

jesli masz komputer na którym pokazuje obroty wom a nie łączy gdzieś czujnik i komputer nie wykrywa obrotów to wtedy automatycznie rozłącza wom

 

moze tez byc słabe ciśnienie-spróbuj włączyć na większych obrotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam problem ze skręcaniem w moim mf 3085, a mianowicie to ciężko jest skrecić na wolnych obr. Czy nie jest to wina orbitrola. Podnośnik i tuz z przodu oraz inne siłowniki jak podnoszę chodzą ok. Jeżeli ktoś coś wie na ten temat to proszę o odp. Filtr wymieniałem 2 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnośnik i inne siłowniki z poza ciągnika chodzą na innej części pompy niż wspomaganie

powodem może być pompa lub też orbitrol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

no u mnie akurat była wina filtra(był tylko rok)

 

 

co do wom to moze wykręć ten elektrozawór i sprawdz czy on działa (nieprzycina sie tak kiedys miałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.. mam problem z wyłączeniem wom w mf3065.Czy ktoś wie jka może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

 

no u mnie akurat była wina filtra(był tylko rok)

 

 

co do wom to moze wykręć ten elektrozawór i sprawdz czy on działa (nieprzycina sie tak kiedys miałem)

 

a gdzie jest ten elektrozawór...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

u mnie w 3115 (pod kabiną z prawej strony i jest ich 5)jest on licząc od dołu to 4,a 5elektrozawór to hamulec wom jeśli się myle ale raczej nie to niech ktoś poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

 

no u mnie akurat była wina filtra(był tylko rok)

 

 

co do wom to moze wykręć ten elektrozawór i sprawdz czy on działa (nieprzycina sie tak kiedys miałem)

Witam Kris powiedz co było z tym filtrem i jakiej marki był ten filtr .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kris01sprawdzałeś czy działa u ciebie ten hamulec wom , ciekawe na jakiej zasadzie on działa wie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

z tym filtrem było tak,po odpaleniu wspomaganie bardzo słabo działałoprzez kilka minut(hydraulika EHR i wszystko inne było ok)więc zaczełem od filtrafirmy nie pamiętam ale środek był papierowy,wstawiłem nowy z siatkiem w środku300zl,SF HYDRAULIC FILTRR PART NO.:SPH9300,i jak odjoł duzy mróz rano odpalam wspomaganie smiga bez buli żadnych.

 

co do hamulca wom niemam pojęcia jak to jest,cos kiedys słyszałem ze w zetorze taka właśnie dzwignia była ze na zakretach ja sie zaciagało ją to stawał na chwile wom.

W mf moze to jak ma przeciązenie to sam si włancza żeby tarczek nie zniszczyc,tak bym se myslał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MF tego hamulca można używać tylko do zatrzymania końcówki jak nie jest podłączona żadna maszyna bo z maszynom można go zepsuć. A może coś z Autortronic bo juk jest za duże obciążenie wałka albo za duże obroty masz to nie włączy ci wałka i zacznie migać kontrolka od WOM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamulec masz po te zeby sie wałek nie obracał wogóle i żeby szybcie sie zatrzymał po wyłączeniu maszyny

w serii 61xx jest przełącznik 3-pozycyjny gdzie jest hamulec-zero-wł wom

na zero wom może sie lekko kręcić szczególnie jak jest rozgrzany np przy rozsiewaczu lub przy czymś podobnym gdzie nie ma wielkiego oporu lub gdy nic nie jest podłączone jednak po przełączeniu w pozycje hamowania po chwili zatrzymuję sie całkowicie

w serii 3xxx masz dwa czujniki które dotyka dzwignia od załączania wom-u i jeżeli wyłączysz wom i pozostawisz dzwignie w połowie wtedy wom ma prawo sie lekko obracać jednak gdy dzwignia załączy czujnik od wyłączania wom powinien sie zatrzymać

 

nieraz potrafi sie tak stać ze nie odbija elektromagnes od hamulca i wtedy po włącznieu wom-u ciągnik ma po prostu ciężej

, można to sprawdzić wyłączając wom i pozostawiając dzwignie po środku i jeśli wom bedzie sie długo zatrzymywał a nawet jeśli sie nie zatrzyma do końca wtedy hamulec odbija ale jeśli wom natychmiast sie zatrzyma oznacza to że jednak elektromagnes jest zacięty i hamulec cały czas chamuje

jest to także widoczne przy ruszaniu wom-u, jeśli rusza w miare płynnie jest ok ale jeśli dosyć gwałtownie wtedy można przypuszczać że hamulec trzyma i wom startuje z hamulca poprzez zerwanie go i dlatego jest gwałtowny start

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...