Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

witam pawlo36 ty pewnie będziesz wiedział a mianowicie opada mi przedni tuz wcześniej opadał mi bardzo powoli ale ruszyłem ten taki motylek z tyłu przy rozdzielaczu czy on coś ma do tego , czy może to jest wina całego rozdzielacza .

 

motylek o góry rozdzielacza wykręca sie jeżeli podłacza sie jeden wąż pod sekcje aby przy opuszczaniu np przyczepy ciśnienie nie było dawane na drugie gniazdo sekcji tylko olej spływał spowrotem do skrzyni

natomiast pokrętło na rozdzielaczu ma zadanie regulacji wydajności pierwszej sekcji (nie wiem czy czodziło ci o to czy o to ale masz wyjaśnione obydwa:))

 

co do opadania to może być winny siłownik jak masz np dwu sekcyjny to nie będzie widać wycieku lub sam rozdzielacz jest winny-tu byś mógł przełożyć węże na inną sekcje i zobaczyć czy sie coś zmieni-jeśli tak to rozdzielacz, jeśli nie to siłowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie udało mi sie znaleźć troche wolnego czasu i sprawdziłem nawiewy. Na każdym przewodzie podłączonym do włącznika nawiewu jest prąd. Czyli zepsuty jest włacznik czy coś jeszcze może być? Gdzie można kupić taki włącznik.

 

z włącznikiem może być problem, jedynie jakieś allegro lub używka albo zastosować od jakiegoś samochodu

spróbuj może najpierw doprowadzić prąd do silnika omijając włącznik, bedzie pewne czy on wogóle chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze korbanek troche weźmie no ale oryginał to oryginał. Czy klima się powinna włączyc bez nawiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam pawlo36 ty pewnie będziesz wiedział a mianowicie opada mi przedni tuz wcześniej opadał mi bardzo powoli ale ruszyłem ten taki motylek z tyłu przy rozdzielaczu czy on coś ma do tego , czy może to jest wina całego rozdzielacza .

 

motylek o góry rozdzielacza wykręca sie jeżeli podłacza sie jeden wąż pod sekcje aby przy opuszczaniu np przyczepy ciśnienie nie było dawane na drugie gniazdo sekcji tylko olej spływał spowrotem do skrzyni

natomiast pokrętło na rozdzielaczu ma zadanie regulacji wydajności pierwszej sekcji (nie wiem czy czodziło ci o to czy o to ale masz wyjaśnione obydwa:))

 

co do opadania to może być winny siłownik jak masz np dwu sekcyjny to nie będzie widać wycieku lub sam rozdzielacz jest winny-tu byś mógł przełożyć węże na inną sekcje i zobaczyć czy sie coś zmieni-jeśli tak to rozdzielacz, jeśli nie to siłowniki

.Siłownik jest jedno sekcyjny i niema wycieków, tylko przed odkręceniem tego motylka to opadał mi bardzo powoli ,a jak odkręciłem i zakręciłem ten motylek to mi zaczoł opadać szybciej i tak zostało teraz muszę zamykać zaworem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam pawlo36 ty pewnie będziesz wiedział a mianowicie opada mi przedni tuz wcześniej opadał mi bardzo powoli ale ruszyłem ten taki motylek z tyłu przy rozdzielaczu czy on coś ma do tego , czy może to jest wina całego rozdzielacza .

 

motylek o góry rozdzielacza wykręca sie jeżeli podłacza sie jeden wąż pod sekcje aby przy opuszczaniu np przyczepy ciśnienie nie było dawane na drugie gniazdo sekcji tylko olej spływał spowrotem do skrzyni

natomiast pokrętło na rozdzielaczu ma zadanie regulacji wydajności pierwszej sekcji (nie wiem czy czodziło ci o to czy o to ale masz wyjaśnione obydwa:))

 

co do opadania to może być winny siłownik jak masz np dwu sekcyjny to nie będzie widać wycieku lub sam rozdzielacz jest winny-tu byś mógł przełożyć węże na inną sekcje i zobaczyć czy sie coś zmieni-jeśli tak to rozdzielacz, jeśli nie to siłowniki

.Siłownik jest jedno sekcyjny i niema wycieków, tylko przed odkręceniem tego motylka to opadał mi bardzo powoli ,a jak odkręciłem i zakręciłem ten motylek to mi zaczoł opadać szybciej i tak zostało teraz muszę zamykać zaworem .

 

to przełóż wąż na inną sekcje

motylek góryny odpowiada zawsze tylko za górne gniazdo danej sekcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko ze korbanek troche weźmie no ale oryginał to oryginał. Czy klima się powinna włączyc bez nawiewu.

 

jeśli wyłączysz wentylator (nawiew) klima sie też wyłącza, po włączeniu nawiewy słychać załączanie klimy-nawet na zgaszonym silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawlo36 nie bardzo się da zamienić bo mam na stałe wpięte między złącze a rozdzielacz ,ale teraz opada mi jakieś 0,5cm na godzinę mierząc na siłowniku to chyba sobie dam spokój z tym co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz sam musisz ocenić czy mało czy dużo i czy cie to denerwuje czy nie:P no i czy taki ważny jest ten tuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Fendzie pomyśleli i zamontowali na przewodach od TUZ zawory odcinające. Można odciąć TUZ a używać do innych potrzeb gniazd hydrauliki i tego samego rozdzielacza. Taki zawór nie jest drogi a ile szczęścia. No chyba że założysz zamek hydrauliczny ale to tylko do siłowników dwustronnego działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no to ja mam zawór odcinający zamknę tym zaworem i spokój ,ale jak na przykład przypnę pług do śniegu to mi wtedy opadał , a teraz to jest jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z MF255 pokazała sie woda w oleju czy to tylko uszczelką z pod głowicy mogło sie tam dostać czy zdażają sie inne przyczyny? Jeszcze jedno jakim momętem sie dokręcas głowoce przy takim ciągniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

tego niewiem ale kiedyś miałem przypadek w pompie paliwowej odkręciła się sruba która łączy tryb z wałkiem pompy paliwowej(tam co rozrżąd)i cała zawartość baku poszła w mise olejowo,dobrze ze wtedy była tania hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka wymieniona woda dalej leje sie do silnika, ktoś mi podpowiedział że zgniła pokrywa rozżądu czy to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Według mnie to w takich sytuacjach najlepiej odkręcić miskę olejową i od spodu powinno być widać przynajmniej przybliżone miejsce przecieku.Bo inaczej to tylko można gdybać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no teraz to już niema chyba zabardzo gdzie ciec z tulei podobno nawet gdyby pękła to woda by sie tam niedostała bo w ich pobliżu niema wody uszczelka jest nowa to może ta pokrywa chciałbym żeby ktoś to potwierdził na własnym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem z MF255 pokazała sie woda w oleju czy to tylko uszczelką z pod głowicy mogło sie tam dostać czy zdażają sie inne przyczyny? Jeszcze jedno jakim momętem sie dokręcas głowoce przy takim ciągniku?

mi tez tak sie stało.przegniła pokrywa pod pompą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze uszczelka nowa pokrywa pod pompą terz niewygląda na dziurawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciele,jak sobie poradziliście z górnym zaczepem,a raczej z jego brakiem.Mój go nie ma,więc chcę kupić od URSUSA 912 i dać do przeróbki aby sworznie poprzeczne dopasować do dwóch otworów, w które zakłada się łącznik[cięgło]. W instrukcji widzę,że jest taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A było mocno widać tą dziure?

Może to komus sie przyda zgniła mi zaślepka z przodu bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...