Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

pawlo,ja 3lata temu miałem też tak ale w 3p. na pole zajechałem ok. i bronowałem po jakimś czasie strata mocy i czarny dym jak wszedł na obroty plus nierówna praca na cylindrach(taki jakby stuk) dojechałem ledwie do domu choć blisko było.Zaczełem od filtra paliwa i to było trafne był okrutnie brudny(jakiś muł i żwirek). filtr zmieniam raz w roku i leje przez lejek z sitkiem widzimy więc jakie jest paliwo.Wtedy byłem wszoku myślałem że to wał pękł(te stukanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynam od wtryskiwaczy, jakie ciśnienie powinno być na nich ustawione, chodzi oczywiście o mf 3070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtryski sprawdzone i są ok, uszczelka pod głowicą też wykluczona bo nie dmucha do oleju ani w chlodnicy bąbli nie ma, podejrzewam głowicę-zawory, co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że możliwy jest przedmuch między cylindrami. Sprawdź ciśnienie na poszczególnych cylindrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam takie zapytanie, sprawa dotyczy przekładni półbiegu w Mf 3115, bo objaw jest taki że, jak półbieg jest nie załączony (tarcza dociskana siłą sprężyny) to słychać ze skrzyni straszne wycie, im ciężej ciągnik ma tym głośniej, natomiast na załączonym półbiegu, pracuje to cicho, chyba normalnie.

Może ktoś ma tak samo i/albo wie jak temu zaradzić

(dodam że tarcza wpożądku , mało żużyta)

proszę o jakieś sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. pytanie odnośnie pompy wtryskowej mam:)

otórz w moim MF wygląda to tak. orze sobie spokojnie wiadomo obroty 2000 i nawet wiecej:) Massey przydymia leciutko bo strasznie sucho jest a ja sie z nim nie patyczkuje:D ale problem widze w tym ze jak ma juz bardzo ciężko to z obrotów schodzi i przestaje dymic. nic a nic nie widac z wydechu a on słabnie. czyżby pompa mówiła ,,zegnaj,,?? czy to tylko wina tego ze jest mocno przykręcony na tej pompie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

nesho niedoradze bo niewiem,ale ja (może niedziała ale i niebrzęczy)do tej pory niewyczówam w swojm mf różnicy z wlaczonym półbiegiem czy bez. jak ponad rok temu co robiłem ten wysprzęglik to ze skrzyni obudowy te reby wyjołem (tam właśnie była ta sprężyna tależowa,taka tarczka i tarcza metalowa gruba .To oto chodzi czy tak?)Ta tarcza była gruba nie zniszczona,czyli dobrze,a różnicy przy włączeniu niewidze.Więc niech ktos napisze jak to wyczóć.

Kynioo,a ile to km?jaki pług?i jakim biegiem?moje zdanie to chyba jest ok.,tak pewno jak w każdym masz ,tylko to czy nie od szybkośći biegu jakiego urzywasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 KM bo 8160 pług UNIA IBIS XXL CORN wychylony na maxa jakies 34-36cm głeboko. Jedynka szosowa półbieg A jak lzejsza ziemia półbieg B. tego MF kupiłem jakis czas temu i wolniej nie moge orac bo mam rozwalone biegi terenowe. cały ten mechanizm jest rozerwany a całej skrzyni póki co rozbierałnie będe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kynioo,o to już masz potężny sprzęd. niewiem jak to jest z A i B no ale szosówko 1 ,5 siby to chyba za ostro. koło mnie ciągają fenty 6skiby,pólzawiwszane ale to 280km idzie moment orka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris komp na desce rozdzielczej pokazuje mi mniej wiecej 10,2km/h na jedynce na A no i jakby na maxa depnąć to moze by 13,5km/h wycisnął na B. jak ładny kawałek to 2ha na godzine idą tym pługiem. tylko wkurza mnie troche to ze jak słabnie to tak jakby siły nie miał ale nie dymi. Dymi czarno przy ruszaniu no ale praktycznie kazdy to ma. a potem nic. jakby nie jechac to i tak dymił nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

no ja myślę że chyba za duży bieg,i dlatego tak jest sadząc jak u siebie. odwal narazie 5korpus i beż problem zaorzesz póki naprawisz skrzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukam pomocy, mam Fergusona 3065 i problem z podnośnikiem

 

Sprawa wygląda tak:

 

Jade w pole do orki, robie 2 kółeczka po polu i podnośnik nie reaguje.. Muszę zgasić ciągnik i kilka razy odpalić aby załapał podnośnik. Nieraz musze odczekać np 5 minut aby podnośnik zareagował

 

Wracam do domu podnośnik normalnie chodzi. A teraz przestał całkowicie reagować na przycisk góra dół na panelu i na błotnikach Gdzie szukać przyczyny ? POMOCY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

pierwszą przyczyną prostą może być złe działanie alternatora,pod EHR jest jeszcze bezpiecznik.kiedyś ktoś pisał przy akumulatorze jakiś bezpiecznik(pod masko)niełączył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wie ktoś może jakie ciśnienie powinna dawać turbina?

kiedys cos tu chyba było pisane ale nie pamiętam ile to było

 

Co do EHR to może też nawalać stycznik który jest w panelu i jak sie troche zagrzeje to rozłącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Szukam pomocy, mam Fergusona 3065 i problem z podnośnikiem

 

Sprawa wygląda tak:

 

Jade w pole do orki, robie 2 kółeczka po polu i podnośnik nie reaguje.. Muszę zgasić ciągnik i kilka razy odpalić aby załapał podnośnik. Nieraz musze odczekać np 5 minut aby podnośnik zareagował

 

Wracam do domu podnośnik normalnie chodzi. A teraz przestał całkowicie reagować na przycisk góra dół na panelu i na błotnikach Gdzie szukać przyczyny ? POMOCY.

tez tak mialem,u mnie caly panel ehr byl wyjety i go przegladal kolega elektronik , ale zacznij od klem na akumulatorze,sprzodu pod maska sa trzy bezpieczniki sprawdz je i wyczysc styki ktorys jest od ehr zmierz ladowanie alternatora bo zamale ladowanie i tez nie zadziala jesli to nie pomoze to znajdz dobrego elektronika i niech przejzy panel ehr sa tam styki ktore sie wypalaja i trzeba go wymienic lub cos innego znajdzie .a strzalki na panelu mrugna kiedy przekrecasz kluczyk.sprawdz kostki czy nie zasniedziale bo te typy to lubiom miec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem masseya 2640 sprzedający przy sprzedaży mówił ze wymienił sprzęgło, docisk tez był robiony i kolo zamachowe tez, jednak zauważyłem ze sprzęgło niby się ślizga, jednak dzieje się tak tylko na zającu, a na żółwiu jest wszystko ok. gdy ruszam np z żółwia z największego biegu wszystko jest ok zrywa od razu i rusza gwałtownie, gdy ruszam z zająca z największego dochodzi jak by do uślizgu sprzęgła, i słychać jak by gwizd, czy ktoś może mi pomoc to mój pierwszy ciągnik i jestem zielony w tych sprawach, podaje także numer gg: gdyby ktoś chciał porozmawia na ten temat.Proszę bardzo o pomoc bo nie wiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

gibon,no może żle napisałeś?chyba nie RUSZASZ NA ZAJĄCU z 4-biegu?

 

U mnie tarcza była zdarta,to na żówiu no jakoś tam ciągnoł,,ale na zającu przy obciążeniu wogóle koła nie zakręcił(nawet z jedynki)

 

 

miłej niedzieli wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zajacu rusza z kazdego biegu i czuc ze jest zrywny przy naisnieciu pedalu gazu takze nie ma zadnycho bjaow slizgania sie, dzieje sie tak kiedy wrzuce na zajaca, moj model to 2640 mam tam dwie wajchy od biegow jedna z numerami biegow a druga przelazenie z zolwia na zajaca. i wlasnie jest kaszana na zajacu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...