Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie uszczelek www.tedel.com.pl od jakiegoś czasu zdarza mi się używać ich wyrobów tak do perkinsa jak i MWM. Powiem Wam że są przyzwoite a cena w porównaniu z BEPCO znikoma. Wysyłka z dnia na dzień.

A przy okazji, z turbosprężarką jest ten problem że gdy urwie się oś uklad smarowania pompuje duze ilości oleju które silnik zaczyna traktować ja paliwo. Dośc szybko może dojść do zużycia całego oleju i zatarcia silnika a zatrzymać go kiedy użytkownik wpadnie w panikę to też sztuka.

 

 

Tedel wcale nie jest dobry. Ja tam wolę więcej zapłacić za Bepco (tam masz Glasera, Elringa, Reinza) nie ma przecieków uszczelki wyglądają jak uszczelki tak samo z uszczelniaczami tylko Bepco produkty jakościowo to samo co oryginał. Robocizna więcej kosztuje. A jak Klient nie chce płacić za Bepco to zamiast Tedela wolę kupić importowane tańsze znacznie a jakość taka sama jak i nie lepsza czasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wskazuję człowiekowi lepszą alternatywe niż stukanie młotkiem uszczelki pod wydech.

Na razie z uszczelkami Tedela problemów nie było. A chyba nie będzie przesadą zauważyć że dużą rolę odgrywa i sama staranność montażu.

Choć oringi na tuleje w MWM kupuję zawsze z oryginału.

Odnośnie samych części Bepco powiem szczerze że ostatnio troszkę przeginają z jakością. Przyszły zestawy tłok i sworzeń, okazało się że te ostatnie byly tak miękkie że rysowały się o tłok podczas składania tłoka z korbowodem.

Po pomiarach i zapolerowaniu zostały zamontowane stare sworznie, czyli gdzieś ta produkcja i jakość kuleje.

Można więc powiedzieć że nic nigdy nie jest do końca takie na jakie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gustlik wredny małpiszonie hehe nastraszyłeś mnie z tą turbiną tera sam jusz spanikowałem troche bieda na wiosne a koszt regeneracji z tysia dać trzeba jednej szpilki wykręcić niemoge wredna menda przewierciłem ale wykretakiem ni cholery uparła sie podgrzeje ją palnikiem troche głupio w święta ale co robota jeszcze czeka hehe troche mnie wkurza ten ciągnik lubie djabła ale swoje lata ma a tu co chwilke coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEN OD SEGERA! nie maż przypadkiem luzu na kole? tzn nie lata ci na tych 6 śrubach? i temu ci tego nie zrywa? Bo ten luz w pewnych warunkach rozwala cała zwolnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko co do 3060 czy w skrzyni biegów lub tylnym moście jest jakiś magnez który przyciąga opiłki metalu z góry dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ni jestem pewny ale pewno prócz korka spustowego który cos może przyciąga to pewno wsio.

Co do uszczelek w kolektorze wydechowym to nie przyszło by mi do głowy że przez ich szczelność ciągnik traci moć(nawet bez turbiny?)

raffelo(warmińsko-mazurskie)

jesteś może gdzie blisko suwałk?

 

 

Nio a teraz poza tematem WESOŁYCH ŚWIĄT i zdrowych dla wszystkich was i rodzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kris niemam pojęcia czy przez to czy nie ktoś mówil że niema wtedy podciśnienia na ssacym była małanieszczelność i na wydechowym oprócz tego na złączu gumowym turbiny z kolektorem ssacym jest pęknięcie spadek mocy objawia sie tym że wcześniej przy orce czwórką obrotową spokojnie na czwartym biegu mogłem zapi....a tera na trójce i to jak gdzieś sie trafi kawałek cięższej ziemi jakby troche sie męczył to samo z bronami ciężkimi no chyba że sama turbina szie wykończyła ale z tego co widać to ma tylko luz na wałku a lopatki czyste ładne olejem niewali to co wtedy silnik sie niegrzeje ladnie chodzi niewydaje sie by był do remontu troche pompa wtryskowa jest na wykończeniu ale czyżby przez to był slabszy czarna magja dlamnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak masz pompe "na wykonczeniu" to nie spodziewaj sie ze bedzie nie wiadomo jak mocny, zależy co masz na myśli z tą pompą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz niewiem dokładnie ale jak sie rozgrzeje niechce zapalić ktoś tu kiedyś powiedział żeby ją polać wodą to będzie wiadomo że to pompa polałem i zapala odrazu pewnie ma gdzieś luzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za filtr?

http://allegro.pl/filtr-hydrauliki-massey-ferguson-claas-renault-i2219923325.html

Każdy MF 6170 ma taki czy tylko niektóre bo ja nigdzie nie moge znalęźc u siebie.

 

Z której firmy filtr będzie lepszy? 1.Donaldson:

http://allegro.pl/filtr-oleju-hydrauliki-massey-ferguson-mf-niski-i2253434495.html

 

czy 2.WIX:

http://allegro.pl/filtr-hydrauliczny-massey-ferguson-wix-92074e-i2211920226.html

Jakiej firmy filtry stosujecie do swoich MFów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz niewiem dokładnie ale jak sie rozgrzeje niechce zapalić ktoś tu kiedyś powiedział żeby ją polać wodą to będzie wiadomo że to pompa polałem i zapala odrazu pewnie ma gdzieś luzy

 

to juz jest koniec głowicy, drogi wydatek ale mozna zregenerowac, bedzie coraz gorzej zapalał

moze tez przez to byc słabszy bo nie osiaga danego cisnienia na tłoczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to za filtr?

http://allegro.pl/filtr-hydrauliki-massey-ferguson-claas-renault-i2219923325.html

Każdy MF 6170 ma taki czy tylko niektóre bo ja nigdzie nie moge znalęźc u siebie.

 

Z której firmy filtr będzie lepszy? 1.Donaldson:

http://allegro.pl/filtr-oleju-hydrauliki-massey-ferguson-mf-niski-i2253434495.html

 

czy 2.WIX:

http://allegro.pl/filtr-hydrauliczny-massey-ferguson-wix-92074e-i2211920226.html

Jakiej firmy filtry stosujecie do swoich MFów?

 

 

ja stosuje juz kilka lat donaldsona przy kliku seriach MF-ów i nie moge narzekac

 

co do tego pierwszego pytania to filtr taki jest podobny tylko dłuższy http://allegro.pl/filtr-hydrauliki-massey-ferguson-i2219923364.html i znajduje sie on w takim kielichu po prawej str skrzyni przy tej całej hydraulice tam ale tan krótki ze zdjecia trudno powiedziec chyba ze są rózne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest turbo, faktycznie nieszczelności na wydechu przed sprężarką mogą wpływać na jej pracę. Bez turbo nie ma to większego znaczenia, chyba że pożarowe.

W suwie ssania zawór wydechowy jest zamknięty, więc nieszczelności za nim nie mogą wpływać na podciśnienie tym bardziej że przy turbo w kolektorze dolotowym panuje nadciśnienie.

Z tym polaniem pompy wodą biorę na siebie pelną odpowiedzialnoć , bo to najprostszy sposób polowego zdiagnozowaia pompy, wtedy wiadomo że nie ma co szukac po przewodach tylko wyciągać pompę i do warsztatu.

LUBAS Ty już nie masz na co czekać te objawy i spadek mocy to juz ostatni dzwonek. Radziłbym nie skupiać się na samym uszczelnieniu i czyszczeniu pompy a raczej wymienić pomporozdzielacz bo tu szwankuje sekcja wysokiego ciśnienia, czasami po tej naprawie ludzie mówią że ciagnik nigdy wcześniej tak nie chodzil, a czuć to np. w orce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirro słuchaj a biały dym przy zapalaniu tylko na zimnym silniku to tesz by była sprawka pompy na zimno pali bez zarzutu a powiiem ci że na ciepłym raz go niemogłem zgasić stacyjka rozłączała a on dalej pyrkał hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

według mnie to może pompa,bo jak pompa ok to nawet zarżnięty silnik to idzie jak burza ciągnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zapalaniu gdy zimny to każdy trochę zadymi na biało, chyba że bardzo mocno to wtryski leją albo kompresja mała, a pompe wykręcaj i zawiez do zakładu, wtryski też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam podobny problem z pompą wtryskową. U mnie pompa jest firmy stanadyne, do której chyba są bardzo drogie części. Zastanawiam się czy regenerować pompo rozdzielacz czy kupić nowy. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie na ten temat, to proszę o pomoc we wskazaniu firmy, która dobrze naprawia pompy tego typu. Na forum lub na mój mail: glabrysz@wp.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz jakie masz objawy przy swoim z tą pompą

mam gościa który robi takie regeneracje i jemu nawet mozesz wysłać pompe i po naprawie ci odsyła

ja akurat byłem u niego osobiście i robił mi ja przy mnie ( tylko czyszczenie i regulacja ale z 3 godz to trwało) przez co miałem okazje z nim troche porozmawiać i wypytać o wiele rzeczy i gościu jest naprawde ok, nie było nic co by nie chciał wytłumaczyc, rozmawialismy miedzy innymi o regeneracji tych głowic i mowil ze jest to zrobione bardzo dobrze i nie jest to jakieś rozwiązanie na krótko, stanadyne ogolnie jest drogie ale jest bardzo dobrej jakosci i bardzo wytrzymałe

pomp miał tam dużo nie tylko od MFa ale inne zachodnie też, w tym czasie jak tam byłem kurier przywiózł kilka następnych a zrobione zabierał spowrotem

aha jeszcze co do tej regeneracji to koszuje połowe nowej głowicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawlo kolego daj namiary do tego specpompki chyba wyśle i tak stoi roazebrany za jednym machem to sie zrobi i bedzie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłałem ci linka z ogłoszeniem na pocztę, masz tam wszystkie namiary, dzwoń, pytaj...

jakbyś nie doszło daj znać to wyśle jeszcze raz jutro rano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łę kurde wysłałem rycho-wi bo to on podawał adres poczty

to tobie wysyłam na prywatną wiadomość tez tego linka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Pawlo36: dzięki za podanie mi namiarów.

Odnośnie pompy, nie wchodzi na obroty, nie ma mocy, dymi jak parowóz przy wchodzeniu na wyższe obroty, oprócz tego jak się rozgrzeje to nie można odpalić ponownie. Słyszałem, że w Świebodzinie jest facet który dobrze naprawia takie pompy, tylko że nie mam do niego namiarów. Natomiast do mojej pompy nowy pompo-rozdzielacz kosztuje 3100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Pawlo36: dzięki za podanie mi namiarów.

Odnośnie pompy, nie wchodzi na obroty, nie ma mocy, dymi jak parowóz przy wchodzeniu na wyższe obroty, oprócz tego jak się rozgrzeje to nie można odpalić ponownie. Słyszałem, że w Świebodzinie jest facet który dobrze naprawia takie pompy, tylko że nie mam do niego namiarów. Natomiast do mojej pompy nowy pompo-rozdzielacz kosztuje 3100 zł.

 

co do zapalania jak sie rozgrzeje to najprawdopodobniej ta glowica pompy ale co do kiepskiego wchodzenia na obroty to bedzie to regulator konta-wyprzedzenia konta wtrysku, to cholerstwo sie przycina i on ci to wyczysci i uszczelni pompe i to jest koszt 300-400 zl no chyba ze dojdzie do tego ta glowica to wiadomo

mozesz powiedziec ze masz namiar od goscia co mu tez czyscil i sprawdzal ten regulator, własnie z tym regulatorem to w tamtym roku mówił ze było dużo pomp

pochwalcie sie jak bedzie po wszystkim:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...