Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli jest na żółwiu czyli brak napięcia na elektrozaworze mógł paść sprawdz wszystkie kostki które za to odpowiadają moze gdzies przewód przerwany , mógł tez pasc sterownik (komputer)podłącz napięcie z innego źródła do elektrozaworu i powinno przeskoczyć

a jeszcze się zapytam który i gdzie się znajduje? Bo jak się nie mylę to tam ich jest 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś z was zakładał do masseya 3080 filtr oleju hydraulicznego z wkładem papierowym?? jeśli tak to możecie podać jaki będzie pasował?? z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ci to? nie rób sobie problemu, po kilku dniach pracy bedziesz mial go do wymiany bo juz bedzie swiecic kontrolka

ja kiedys miałem to był od jakiegoś samochodu taki duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wiem że on długo nie wytrzyma ale potrzebuje go zeby mi oczyściło olej bo mi sie jakiegoś osadu na zbierało później juz założe właściwy z wkładem z siatki.

myśle że trochę mi to rozwiąze problemyze wspomaganiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiada ktos MF 294 s? potrzebuje o cos zapytac urzytkownika prosze o kontakt na gg 7060293

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z Masseyem fergusonem 6150. Zapala się trójkąt i kontrolka chyba od oleju(kropelka w kole zębatym) i na półbiegach przeskakuje na D. I później nie da się przełączać. Co to może być?? Pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu któryś z kolegów miał wcześniej problem z odpowietrzeniem sprzęgła ,w końcu właśnie doszedł że pompka do du.... .

Kris ja miałem taki przypadek tłoczek w pompce sprzęgłowej się prawdopodobnie wyrobił wymieniłem cały środek pompki i odpowietrzyłem i wszystko gra. Mógł tez nawalić wysprzeęglik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym myślimy zależy ile to kosztuje. Robiłem kiedyś coś podobnego znajomemu (ten filmik) ale nie aż tyle opcji bo mu nie było potrzeba. Sama zabawka fajna i stosunkowo dobry wynalazek do liczenia o ile chcemy liczyć faktyczny obszar przerobiony. A nie powierzchnię pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaświeca sie na duzych obrotach czy na małych, zimny czy ciepły

powody mogą być różne, jesli np dopiero kupiles ten ciagnik i po rozgrzaniu zaswieca to niewiadomo co tam sa za oleje i co sie z nimi dzieje, może siadać pompa, filtr oleju też prawdopodobny, ciekawe tylko ze jest wspomaganie-ale nic nie szarpie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z MF 4270

Witam, problem polega na tym, że po chwil gdy jest uruchomiony silnik, zapala się kontrolka "błąd przekładni nawrotnej" i kontrolka "ciśnienia hydraulicznego" oraz zapala się duży trójkąt. Postanowiłem wymienić filtry i olej ale to nic nie dało.

Po wymianie oleju ciągnik nie ma siły jeśli chodzi o jazdę do przodu (bardzo wolno uzyskuje prędkość) jeśli chodzi o jazdę do tyłu to jest wszystko w porządku. Te kontrolki zapalają się gdy rewers jest włączony do przodu, lub jest wyłączony (w pozycji neutralnej) Gdy rewers jest włączony do tyłu, żadna kontrolka się nie włącza. Co jest grane?? Co muszę zrobić?? Proszę o pomoc, z góry serdecznie dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam; czy ktoś regenerował naprawiał przewijał czujnik EHR położenia wysokości tylnych belek właśnie się za to zabieram ,relacje z naprawy niebawem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porób jakieś zdjęcie tego czujnika wewnątrz ale słabo widzę to że tam coś ci się uda zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam jeszcze mogła paść elektronika nie uzwojenie bo w końcu musiał by tam być jakiś wzmacniacz i coś co daje zmienne impulsy na cewkę. O ile tam jest cewka. Tzn czujnik indukcyjny - cewka, czujnik magnetyczny będzie sensor halla (taki malutki układ scalony wykrywający pole magnetyczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam4511u.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

oto relacja z naprawy ,ten czujnik jest prosty jak budowa cepa po prostu nawinięte dwie cewki w moim jedna miała przerwa przepalił się drucik a jest cieki jak włos na (cipce)

środku przesuwający się metalowy trzpień . zasada działania jak spawarka transformatorowa niema tam żadnej elektroniki układy scalone i tp .Z powodzeniem przewinie go każdy sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam w tym modelu może i niema ale serie 61xx mają czujniki EHR z elektroniką jest taka okrągła płytka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy że nie da się ich też zregenerować takich z elektroniką. Swoją droga dziwne że tutaj nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o szybką podpowiedź potrzebuję kulkę z łożyska o wymiarze 11 mm albo 11.5 mm z jakiego numeru łożyska uzyskać taką kulkę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...