Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam Dzień bez tego Forum to dzień stracony (: pytanko: coś mi piszczy w okolicach wentylatora, koła pasowego wentylatora. Tak do 1200 obrotów cisza. Powyżej piszczy jakby jakieś łożysko domagało się smaru albo wymiany. Przystawiam ucho i nic (: może jakieś sugestie? Może ktoś tak miał? Co rozbierać. Dodam, że na pewno nie alternator lub ślizgające się paski(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka,tak bez forum to dzień stracony hehe tyle nowych ciekawych sugestji.Apropo miron tego czujnika to czy nim samym też można wysokość regulować?

 

z tym piszczeniem to umnie tyż zaczeło ,ale na szczęście po zbadaniu okazało si że to boczek maski a już byłem w szoku hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Proszę o pomoc. Mam fergusona 3070 i w przedziale obrotów 1400-1800 z prawej strony ciągnika (patrząc z siedzenia w środku) tak w granicach przodu kabiny slychać brzeczenie. Jest to takie brzeczenie jakby olej miał problemy z przepływem przez jakiś przewód albo coś w ten deseń. Ciężko jest jednoznacznie ustalić źródło tego brzęczenia. dzieje się to zarówno pod obciażeniem jak i w podczas zwykłej jazdy z dwukółką. Ciągnik jest z 87r. jednak miał wymienianą skrzynię (jeszcze u Francuza) i nie ma (bynajmniej nie widzę by był) zamontowany filtr siateczkowy ten na przewodzie metalowym od oleju. Spotkał sie ktoś z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego matimatima weż sobie jakiegoś mechanika niech to posłucha i obejrzy co z tym filtrem bo tak pisemnie to trudono coś napisac, dobry mechanik jedynie , zadzwonić przyjedzie .wpisz sobie w googlach naprawy massey ferguson tam jest jakiś w siedlcach może on coś powie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a może to brzęczenie to ze strony pompy. Czasem zużyty oring, żle dokręcony element lub coś podobnego powoduje, że przepływ oleju jest zaburzony i powstają jakieś dziwne odgłosy (: ...ale może to zupełnie co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim MF255 z dnia na dzień zaczęła się świecić lampka od oleju i to 1000obr to obroty progowe co się dzieje? Może być to czujnik ciśnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie czujnik skoro wcześniej nie było innych objaw.U mnie w 3-p360 często to się zdaża mało kosztuje i gó... ,warty.Jak dobrze wskazuje to cieknie z niego i tak w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załóżcie sobie zegary i święty spokój a przynajmniej bedziecie widzieć jakie jest ciśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

W moim MF255 z dnia na dzień zaczęła się świecić lampka od oleju i to 1000obr to obroty progowe co się dzieje? Może być to czujnik ciśnienia?

U mnie tez kiedys tak bylo tylko bardziej mrugala caly czas byl czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Center - jak poprzednicy pisali- w mf255 to nie może być nic innego tylko czujnik oleju ( z dziesiąkę to Cię będzie kosztował (: ) Jak 25 lat temu zaświeci;a mi się pierwszy raz, to też truchlałem (: Potem co kilka lat go wymieniałem już bez emocji. MF255 to dobra maszyna na kilkuhektarowe gospodarstwo, to maszyna nie do zdarcia - przynajmniej te pierwsze roczniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktoś spotkał się z szarpiącym sprzęgłem podczas ruszania w mf6170 i co zrobić żeby nie szarpało a drugie pytanie co się dzieje że po 2 minutach od włonczenia wałka sam się wyłancza proszę oszybką odpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam pytanko czy wałek w masseyu fergusonie 6150 włącza się bez sprzęgła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do szarpania to spróbować odpowietrzyć a co do wałka to jeśli się wyłącza to jest coś nie tak z czujnikiem obrotów wałka bo jeśli komputer nie wykryje obrotów to sam rozłącza wałek

do poprzednika-wałek włącza sie bez sprzęgła, przełączasz przełącznik i po chwili rusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedz Powiedz mi gdzie znajduje się czujnik obrotówwałka. Ostatnio jeden gość powiedział mi że to pompa olejowa i brakuje ciśnienia oleju na sprzęgle .Co ty nato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik jest przy wałku po lewej stronie przy siłowniku od podnośnika,

ciśnienie może być jak najbardziej jeśli wyłącza ci tylko na wolnych obrotach no i powinna sie przy tym zaswiecic kontrolka

co do czujnika jeszcze to jak włączysz i na liczniku pokazuje ci obroty wałka to z czujnikiem jest ok natomiast jeśli nie pokazuje to to coś nie tak z pomiarem obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak włanczam wałek pokazuje sięna liczniku kontrolka włonczonego wałka.A co do sprzęgła to jak dłóżej popracuje ciągnikiem to zdażyło się że jak włonczyłem sprzęgło apotem puściłem niechcił ruszyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej panowie jak to bylo z wymianą uszczelniacza od walka wom jakoś te kola zębate sie blokowalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak włanczam wałek pokazuje sięna liczniku kontrolka włonczonego wałka.A co do sprzęgła to jak dłóżej popracuje ciągnikiem to zdażyło się że jak włonczyłem sprzęgło apotem puściłem niechcił ruszyć .

 

kontrolka wiadomo ze sie zapala ale czy w okienku od obrotów wałka pokazuje sie jakaś wartość czy jest zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykręcasz śruby po przekątnej i w ich miejsce wkręcasz dłuższe bez łebków. Ja tak zrobiłem w MF 6170 i bezproblemowo było. Ale okazało się że to nie wyciek z pod wałka tylko pod tą blachą od zaczepów taka zaślepka się wbiła do środka i stamtąd się olej lał ale bez większych trudności ją założyłem na swoje miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio lubas musisz ostrożnie ciągnąć za wałek tak co by za mocno razem z nim tryba nie sunąć do siebie.Stań najlepiej z jakięjs górki to też troche sprawe łatwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poniedzialek mi ten uszczelniacz przyśle 40zł to sie wezme zato dzięki ferdki hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiesz(no nie wiem i ja jak w twojm)w mojm jest uszczelniacz w obudowie,a potem w obudowie między wałkiem jest taki ORING przez który napewno tam leciiiiiiiiii.I właśnie jego ni mogłem dopasować od niczego,ąż korbanki 50zł,i spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

mam problemik czy ktoś wie czy wypłukać skrzynie biegów posiadam mf 3065i po wymianie tarcz hamulcowych jest pełno opiłków w skrzyni jak i czym sie tego pozbyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy ktoś spotkał się z szarpiącym sprzęgłem podczas ruszania w mf6170 i co zrobić żeby nie szarpało a drugie pytanie co się dzieje że po 2 minutach od włonczenia wałka sam się wyłancza proszę oszybką odpowiedż

 

Jeżeli dochodzi do tego ciężko pracujące wspomaganie to może być pompa i jeżeli w przypadku szarpania jest różnica przy włączonym przednim napędzie to do wymiany są uszczelniacze i pierścienie z tlejką na sprzęgle przedniego napędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem. w mf 6150 zginęły mi wszystkie światła. bezpieczniki sprawdzałem i nic??? mam tylko kierunki i stop. co to może być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...