Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Ten od świateł może coś z stacyjką. A co do wałka ataku mam cięty w zakładzie obok według moich dyrektyw potem na gorąco wprasowany i spawany tylko spaw ładniejszy niż ten z ogłoszenia - nie widać go. 2 rok jeżdżę.300zł wzięli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdziłeś w ogóle włącznik bo lubią się wypalać

bezpieczniki możesz miec dobre ale mogą nie łączyć bo też lubi sie tam wytopić plastik

sprawdz kostki pod maską jeszcze i przekażniki koło bezpieczników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten od świateł może coś z stacyjką. A co do wałka ataku mam cięty w zakładzie obok według moich dyrektyw potem na gorąco wprasowany i spawany tylko spaw ładniejszy niż ten z ogłoszenia - nie widać go. 2 rok jeżdżę.300zł wzięli

Gustlik co masz na myśli ( mam cięty w zakładzie obok . czy obok twojej miejscowości czy obok siebie w Siedlcach są dwa zakłady bo ci z tego linku w Siedlcach życzą sobie 1000 zł za wałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w zakładzie 10km dalej wystarczy tokarka frezarka i jakiś spawacz w miarę dobry;) No i prasa;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja regenerowałem w jarocinie u gościa wałek jak nowy śladu niewidać rok jusz jeżdzi wymień odrazu wszystkie tulejr zawieszenia bo ja miałem luzy i mi sie ukręcił skubaniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 350 wzioł i dorobił mi tulej łączącą ładna z twardego materiału za 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubaś a nie czasem koło jarocina dokładnie w golinie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam następujące pytanie: trafia mi się okazja zakupić MFa 255 ale jest to sprzęt produkowany na Niemcy (w domyśle wersja GB). Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak bardzo różni się on od licencyjnego Masseya produkowanego u nas. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek info.

 

Jak ciekawostkę podam, że sprzęt jest wyposażony we wspomaganie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więcej jeździsz zimą czy latem? maż jakieś problemy z wspomaganiem np? albo podnośnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy żadnych problemów nie było a zimą to nie ma po co jeździć poza tym szkoda go odpalać przy -15 to się czasem robi. A jeszcze czy ten olej się wogóle nadaje do przekładni do MF 6170? Jeździ ktoś z was na takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawlo dokladnie tak jak mowisz .Ja osobiście polecalbym olej 10w30 do skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubas - ja 3 lata jeżdżę na Castrol Agri MP+ Żadnych uwag. Zimą ok, latem niewiele rzadszy. Wszystkie funkcie perfekcyjnie działają, nic nie zaświeci (odpukać). Jak go kupiłem był zalany zwykłym Agrolem ale to inne parametry. Trochę na nim pojeździłem ale masejki na forum powiedziały, że się nie godzi, więc go wymieniłem. Pojeżdże na Agri jeszcze z roczek i wymięnie też na 10W40 ale innej firmy - tak dla porównania. Agri chyba jest obecnie najtańszym odpowiednimiem markowych olejów do tej skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałe na wstępię dopisać, że jeżdzę na tym 10W40 (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Mam pytanie ktoś z Was zaadaptował/zbudował/kupił i może powiedzieć, że ma w posiadaniu urządzenie do diagnostyki komputerowej ciągników MF za przystępną cene. Jeśli tak to pochwalcie się. Chetnie wymienie się doświadczeniami w tym temacie.

 

Zapraszam do dyskusji ogólnej ewentualnie na priv.

 

Pozdrawiam

GM3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!

 

Mam pytanie ktoś z Was zaadaptował/zbudował/kupił i może powiedzieć, że ma w posiadaniu urządzenie do diagnostyki komputerowej ciągników MF za przystępną cene. Jeśli tak to pochwalcie się. Chetnie wymienie się doświadczeniami w tym temacie.

 

Zapraszam do dyskusji ogólnej ewentualnie na priv.

 

Pozdrawiam

GM3

Rozumiem że jesteś w posiadaniu . więc kupiłeś to słono wybuliłeś czy zrobiłeś sam interfejs idzie kupić co z oprogramowaniem . fajny gadżet ale dość rzadko używany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakich ciągnikach chcesz coś sprawdzać w tych starszych nie ma co sprawdzać. Bo co byś tam chciał komputerowo diagnozować a do nowszych jeżeli nie robisz tego zawodowo i nie naprawiasz 3 ciągników na tydzień to się nie opłaca. No chyba że samemu zrobić albo podmienić wtyczkę z samochodowego. Sam interfejs działa na tej samej zasadzie (CAN to jest) tylko że oprogramowanie by było trzeba mieć które rozumie co on do nas gada. nowsze = coś po 2007r wcześniej to raczej tam nie było nic mądrego. jakieś najzwyklejsze sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: przerabiał ktoś z Was temat zmiany rozmieszczenia pedałów hamulca i sprzęgła. Chciałbym zrezygnować z klasycznego ustawienia i zamontować takie jak były zakładane do kabin typu "komfort'. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .jaka jest kolejność dokręcania szpilek głowicy MF3070 jakiś schemacik lub link zgóry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na to pytanie ktoś będzie mi w stanie odpowiedzieć. Szukam nowych opon do MF 255 czy mogę założyć do niego opony 12.4 28. MF pracuje jako ciągnik pomocniczy (opryski, rozsiewacz, sadzarka itp) dlatego zależy mi na wąskich oponach. Obawiam się jednak, że na felgi które posiadam nie są odpowiednie do tak wąskich opon.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie kolega sprzedaje MF255 czy warto go kupić rok produkcji 1986 silnik dwa razy po remoncie zegar już idzie od nowa po drugim remoncie ma 300 godz.Nie widziałem go jeszcze nie wiem jak to wygląda wizualnie.Cztery lata dopiero pomaga mu Zetor Proksima do tego czasu pracował jako jeden w gospodarstwie.cena za niego 15 tysięcy.Warto w to wchodzić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy do czego chcesz go wykorzystywać (czy będzie jedynym ciągnikiem, co będzie robił, na jakich ziemiach itp), jaką widzisz dla niego konkurencję. Z twojego opisu można wyczytać między wierszami sugestię, że ten ciągnik jest Ci niepotrzebny a zamierzasz go kupić tylko dlatego, że się trafił. Sprecyzuj nieco pytanie a pewnie otrzymasz odpowiedź.

 

15 kafli to podejrzanie dobra cena ale cóż zdarzają się okazje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten traktor jest potrzebny jako drugi do lekkich robót opryskiwacz,sadzarka,Bolko.U mnie jest teren pagórkowy,ziemia 2 do 4 klasy mam jeszcze c-360 ale ten MF by był trochę mniej paliwożerny.Tylko się zastanawiam czy skoro on już przekręcił zegar to jest jeszcze w nim coś dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...