Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

miron mówisz o tych dwóch pierśćieniach które znajdują się w skrzyni biegów(plastikowe jakieś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o pierścieniach metalowych z zamkami, na wałku przedniego napędu wychodzącego ze skrzyni biegów. Ten wałek ma w środku kanał którym plynie olej do siłownika sprzęgła przedniego napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniam w skrzyni serii 8100 tryby biegu 1 czy ktoś ma instrukcje napraw do tej serii interesuje mnie jaka mocą skręcić tryby

czy ktoś z was już sam tego dokonywał z powodzeniem moje gg 8707312

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, miałem w moim mf3070 taki problem że często załączal sie przedni napęd wraz z czerwonym trybikiem i wom często jak włączyłem działał a potem przestawal i kontrolka zaczyna migać, mechanik badal ciśnienie i było raz słabe a raz wogóle nie było no i mówił żeby wymienić pompe, tak zrobiłem i teraz ciągle jest to samo a nawet gorzej bo częściej się to dzieje i doszedł problem że ciągnik wogóle nie może się zebrać, nie ma siły, jak by coś go hamowało, pod górke pustego dusi, proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dziwne códa si dzieją hoho,te trzymanie ciągnika jakieś to może tarcze ręcznego hamulca gdzieś się wkręciły?

a czy np.gdy filtr oleju skrzyni byłby do bani to przepływ oleju był by utrudniony i czy to by nie trzymało też silnika?

oczywiśćie ja se gdybie co wy na to?,tylko wtedy znów były by inne objawy np.wspomaganie by słabe było.

 

u mnie wtedy z tym WOM,to przeczyśćiłem złączki od czujnika i narazie jest ok.

mazowieckie u ciebie jest zegar obrotów WOM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie ma zagara obrotów wom, dziwne rzeczy się dzieją właśnie z tym trzymaniem ciągnika, ale gdyby filtr to nie świeciłaby kontrolka od zapchanego filtra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że gdzieś ci ucieka ciśnienie np elektrozawór blokady został i do tego maż tam przeciek. Albo w półbiegu maż ciśnienie i jedną tarczkę zablokowana. ewentualnie jakiś przeciek na hamulce poprzez rozdzielacz 3 drożny tzn za duże ciśnienia na nich utrzymywane i tez by hamowało. Hamuje tylko jak jedziesz? Czy wystarczy puścić sprzęgło? To ci się porobiło czy było już jak kupiłeś? Nie zmieniałeś opon? Gdyby filtr był zapchany nie muliło by ciągnika. Jeszcze mogła by się zrobić sztuczka że złapało zawór z tyłu i cały czas pompa musi tam ciśnienie robić. Na razie mam tyle pomysłów.

 

Ps. jak będę miał czas powrzucam parę zdjęć z skrzyni bo zdarzyło się mi ostatnio rozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 rozbierz ten zawór pod maską i poszukaj tam czegoś złamanego / zatkanego i co gdzie ten twój mechanik dokładnie namierzył? Kiedy było kiedy znikało ciśnienie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarczki od ręcznego są jak u mnie w skrzyni biegów,a dojśćie do nich jest poprzez odkręcenie pokrywy z prawej (co są elektrozawory,albo z lewej.Jak kupiłem nie było ręcznego rozebrałem i była rozerwana jedna ale si nie zacieła tylko spadła na dno.Masz ręczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ręczny u mnie dziala dobrze, a z tym cisnieniem że niby cały czas daje to co mam zrobić, jestem zielony w tym ciągniku i prosiłbym was żebyście napisali co po kolei krok po kroku mam robić, tu na forum lub moje gg to 10389157

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpiałem czujnik obrotów od wałka wom i wałek działa teraz dobrze ale hamowanie ciągnika ciągle jest, co to może być? czy może jak zmieniałem pompe to coś zrobiłem źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz może z tych dwóch dzwigni od hydrauliki może któraś nie odbiła?nico więc mnie na myśl ni przychodzi.Co do pompy to no inaczej chiba nie idzie złożyć,hyba że gdzie zaślepiłeś jakiś otwór szmatką co by si ni kurzyło i zapomniałeś wyjąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznika obrotów wałka WOM nie mam, problem z kontrolkami taki sam. Gdy zaświecą sie obydwie czasem nie mogę ich wykasować. Przed filtrem oleju skrzyni są 4 pionowo ustawione (elektrozawory) zdejmuję kabel z najniższego wtedy gaśnie czerwony trybik i da się wyłączyć przedni napęd. Gdy ciągnik jest mocno rozgrzany mam wrażenie że załącza się półbieg. Ciągnik w tym czasie jakby poszarpuje na wolnych obrotach. Filtr i olej był wymieniany jesienią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że masz nieszczelny przewód "byy pass" na powrocie oleju z rozdzielaczy do pompy, taka metalowa rurka w poprzek tylnego mostu z oringami na końcach. Żeby wymienić pompę musiałeś zdjąć dekiel boczny i wyjąć rurkę . Może być też winą uszczelka oring na łączeniu dekla z pompą z tylnym mostem. Przy spadku ciśnienia na magistrali masz na bank załączony przedni napęd i wzmacniacz a to wzmacniacz daje efekt trzymania. WOM tez nie będzie działał bo tam do załączenia potrzebne jest dociśnięcie do siebie tarczek a do tego siłownik potrzebuje ciśnienia oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszce jedno pytanie , choć zakladam że facet wiedzial co robi.Napisz jakie ciśnienia byly w czasie pomiarów, bez kręcenia kierownica i na kołach skręconych na max w jedną stronę bo to moze pomóc zlokalizować przeciek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kierownica lekko chodzi i wszystko się załącza-tak wynika przynajmniej z kontrolek już po odłączeniu tego czujnika, tylko efekt trzymania pozostał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zobacz przewodzenie bezpiecznika(z lewej strony wiesz gdzie,jak ja si grzebałem to spaliłem go i nie mogłem wykasować kontrolki napendu i jeszcze czegoś ale ni pamiętam czego)i jakos spojrzałem na bezpieczniki i zaówarzyłem.Górny zawór to hamulec wom to może jest zacięty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry najwyższy to chamulec WOM!!

najniższy to żów i zajc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie przy wymianie tego uszczelniacza od wałku napędu odkręciłem tą cała blache z dolnym zaczepem chcialem wkręcić śruby by zablokować koło zębate a tu zonk te dziury są ślepe nieda sie zablokować jak to w końcu jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi czy kierownica źle czy dobrze chodzi. i jak chodzi dobrze to pompa była raczej ok. Mirro chciał wiedzieć wartości tych ciśnień aby dojść do tego co ci się dzieje.

 

A odpinanie czujników jak nie ciśnienia nie ma jest idiotycznym pomysłem zajedziesz ciągnik to całe czerwone trybo to brak ciśnienia na lini 17 bar więc jak wypiołeś ten czujnik po prostu oszukałeś "komputer" że ciśnienie jest a konstruktor tego tam od tak sobie nie wsadził. zbyt niskie ciśnienie i załączenie jakiegoś z sprzęgieł powoduje niepełne jego trzymanie i poślizg co ci go w niedługim czasie zajedzie.

 

sprawdź czy nie maż powietrza w oleju (np przezroczysty wąż z końcówką euro jeden koniec w szybko złącze 2 w skrzynie tam gdzie się wlewa olej. i zobacz czy bąbelków nie ma.

 

resztę ci mogę przez tel wytłumaczyć (na priv wysłałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zabrałem się za zmienianie oleju w 6170 i mam pytanie. Co trzeba odkręcić zeby spuścić olej ze skrzyni oczywiście poza korkiem na dole? Czy trzeba jakoś z przedniego mostu spuszczać no i co ze zwolnicami? Co to jest obok korka na dole taki jakby drugi większy tylko że on na imbus jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzyłem hamulce i już mi ciągnika nie dusi, tylko jak jeżdże to mi się czasem zaświeca czerwony trybik i włącza napęd przedni, czym to może być spowodowane/ pompa jest nowa, no i jeżdżę z odpiętym tym czujnikiem od obrotów wom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...