Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

po lewej stronie, z tyłu ciągnika masz taką dzwignię i właśnie nią przełączasz 540 na 1000 (góra-dół), a tym przełącznikiem w kabinie zmieniasz ilosc wyswietlanych obrotów wałka na wyświetlaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plan kupic massey ferguson 3060 i zalozyc mu tura. czy ktos moze mi doradzic czy ten traktor jest godny polecenia? moze ktos ma wlasnie taki model jak mu sie spisuje? z gory dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po lewej stronie, z tyłu ciągnika masz taką dzwignię i właśnie nią przełączasz 540 na 1000 (góra-dół), a tym przełącznikiem w kabinie zmieniasz ilosc wyswietlanych obrotów wałka na wyświetlaczu

nie ma tam żadnej dzwigni chyba że ja jestem ślepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po lewej stronie, z tyłu ciągnika masz taką dzwignię i właśnie nią przełączasz 540 na 1000 (góra-dół), a tym przełącznikiem w kabinie zmieniasz ilosc wyswietlanych obrotów wałka na wyświetlaczu

nie ma tam żadnej dzwigni chyba że ja jestem ślepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po lewej stronie, z tyłu ciągnika masz taką dzwignię i właśnie nią przełączasz 540 na 1000 (góra-dół), a tym przełącznikiem w kabinie zmieniasz ilosc wyswietlanych obrotów wałka na wyświetlaczu

nie ma tam żadnej dzwigni chyba że ja jestem ślepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jozef-ku powinna być, "szukaj-cie a znajdziecie" taka mała, obok zaczepów. Mam takiego z 96r. a wew. kabiny przełącznik, żeby zegar poprawnie pokazywał obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jozef-ku powinna być, "szukaj-cie a znajdziecie" taka mała, obok zaczepów. Mam takiego z 96r. a wew. kabiny przełącznik, żeby zegar poprawnie pokazywał obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi obrotami wałka to jest różnie,niektóre mają dżwignie w kabinie, inne dżwignie obok zaczepów, a w większości to aby zmienić obroty WOM należy wyjąć końcówkę WOM i zastąpić ją inną,wtedy ona wchodzi w inną zębatkę i ma inne obroty.Najgorzej jak nie masz innej końcówki WOM ,tak jak ja nie mam i nie mam jak zmienić obrotów WOM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: bratu mojej koleżanki z pracy jakiś czas temu zginął dow.rej. koparko ładowark (w Pruchnej)., a po czasie "straciła się z placu" (podwórka) koparka -ślad uciął się za granicą w Czechach. To mogę potwierdzić. O ciągnikach nic nie słyszłem. Dodam, że rok temu firma w Gminie Dębowiec wykonywała kanalizację i kładła chodnik - pewnego dnia nad ranem ,zaparkowaną obok posesji, ulicy -( dom obok domu) - koparkę ciągnikową załadowano na lawetęi też za granicą ślad urwał się. Też to jest info potwierdzone tak więc ... ? ja osobiście pod Cieszynem chowam wszystko co się da pod dach a 2 pieski dostają dobrze jeść - więc wymagam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o zmiane biegów. przełączyłem ostatnio na żółwia i już wrócić nie chce na zająca i już czujnik spawdzałem i wykazało że jest dobry. teraz nie wiem już co dalej. czy to komputer? czy może cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o zmiane biegów. przełączyłem ostatnio na żółwia i już wrócić nie chce na zająca i już czujnik spawdzałem i wykazało że jest dobry. teraz nie wiem już co dalej. czy to komputer? czy może cos innego? dodam jeszcze że to jest skrzynia power shift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ustroniu koło mnie ostatnio był porzucony traktor (z Goleszowa) po prostu brakło im paliwa tak by pewno ani śladu nie było w ciągniku był dowód. Potwierdzone info bo po prostu ciągnik blokował wjazd do sklepu i go widziałem. Jeszcze policja mówiła ze parę dni wcześniej inny znaleźli w lesie bo prawdopodobnie ich ktoś spłoszył (z nowa prasa zwijająca która dopięli w tym co paliwa brakło to odpięli od paszo wozu).

 

A co do biegów sprawdź czy jest prąd na elektrozaworze od zow / zajac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustlik - no to muszę zwielebić większego psa. Jozef - sprawdż właściwy elektrozawór - może zwisł wykręcić, przepłukać, czasem trzeba lekko po nim stuknąć Sprawadź działanie na akumulatorze (takim rezerwowym co stoi Ci w warsztacie i czeka na sezon. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - ja nie odpowiem, bo nie robiłem ale zapytam przy okazji - czy te powtórzenia postów to z powodów dziwnych komunikatów, który pojawiają się po kliknięciu "wyślij", bo mi się to ostatnio też to zdarzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś gdzie mogę kupić filtr kabonowy do MF 675??

Bo wszystko obie już porobiłem tylko ten filterek chciałem wymienić bo we żniwa z prasą pójdzie cały czas a przynajmniej troszke by mi oczyściło z kurzu powietrze bo ten stary już jest do wyrzucenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś gdzie mogę kupić filtr kabonowy do MF 675??

Bo wszystko obie już porobiłem tylko ten filterek chciałem wymienić bo we żniwa z prasą pójdzie cały czas a przynajmniej troszke by mi oczyściło z kurzu powietrze bo ten stary już jest do wyrzucenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...