Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo bo nie posiadam swojej tokarki;) ale myślę że każdy kumaty tokarz ci to zrobi:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam "paw". Ja mam taki sam problem, pół bieg nie działa. Ja myślę że to są tarczki w skrzyni biegów. Jak byś się dowiedział jak to zrobić to napisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa czyli? Bo on może na 30 sposobów nie działać jak nie więcej. Tarczki są akurat mniej prawdopodobnym powodem nie działania;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w moim traktorze MF 3125 normalnie czuć jak ślizgają się tarczki. Pompa olejowa jest nowa. Piszesz że morze być 30 przyczyn podaj chociaż kilka z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy tak trzeba rozbierać a Gustlik trochę przesadził z tymi 30 sposobami chyba że wliczać w to jakieś drobnostki ci się trafiają 1 do 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak z zewnątrz - zbyt niskie ciśnienie, przytkana dziurka dostarczająca olej do półbiegu no albo elektrozawór nie działający całkiem to jest w miarę z zewnątrz;) a wewnątrz to tarczka któraś, przeciek na jakimś uszczelniaczu (jest ich naprawdę tam dużo) przeciek może być na tyle mały że rozłączył tarczkę główna (taka dociskana sprężyną) a nie dociska tarczek ciskanych olejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

no dziś zmieniam na inny olej w skrzyni,i choć co mogłem pospuszczać z przewodów to obawiam co by ni było cyrków po zmieszaniu z resztkami tamtego.

 

ktoś jest z okolic poznania?tam ponoć jest jakiś komis używanych częśći .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MF 690 i potrzebuje zaczep transportowy do niego. Moze ktos sie orientuje z czego moze podejsc, bo oryginalny -uzywany ciezko kupic? Moze z ursusa 385 by byl ale trzebaby dorabiac jakies uchwyty. Jak ktos ma taki model i zaczep w nim moze by wstawil fotki mocowania i ogolnie zaczepu lub mi na maila przeslal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już rozebrany u mnie nie ma poczekaj, hehe we wtorek pewno złoże.Coś tam klikne fote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ursusa 4512 lub 4514, 5314, 6014zaczep pasuje do MF 690 i wiele innych części też pasuje bo podobne są pod wzglęndem mechanicznym, zaczep kompletny chyba z 1000zł z mocowaniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferguson 6499 dynashift zakres A ma taką samą prędkość jak D a B taką jak D

Proszę o sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od ursusa 4512 lub 4514, 5314, 6014zaczep pasuje do MF 690 i wiele innych części też pasuje bo podobne są pod wzglęndem mechanicznym, zaczep kompletny chyba z 1000zł z mocowaniami

 

przgladalem sie u kolegi bo ma 4512 i wydaje mi sie ze jest troche inaczej, no ale moze mi sie wydaje. a ze czesci pasuja to wiem , anawet ostatnio wymienialem pompke paliwowa zasilajaca to kupilem wlasnie od ursusa, tylko ze juz nadaje sie do wywalenia bo jak sie chce recznie podpompowac to nie pcha paliwa, a paragon zgubilem wiec z reklamacja ciezko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pompka nie zawsze pompuje recznie poniewaz krzywka wałka rozrządu ja pdpiera i tzeba rozrusznikiem zakręcic zeby wałek sie odwrucił krzywką w drugą strone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta pompka nie zawsze pompuje recznie poniewaz krzywka wałka rozrządu ja pdpiera i tzeba rozrusznikiem zakręcic zeby wałek sie odwrucił krzywką w drugą strone.

 

az to sprawdze! Mam drugi ciagnik David Brown i w nim mialem tez problem z papka i po wymianie pompuje jak nalezy, nigdy nie bylo takiego problemu ze silnik musi odpowiednio sie zatrzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od ciągnika;) Najczęściej w MF przy 2000 bodajże 1990 czy coś takiego;) 1000 jest przy 2 z jakimiś drobnymi w górę;) Chyba że maż przełączone na obroty "ekonomiczne" to przy 1550 ma 540.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jest wolna chwila czas na remonty. Gdzie w MF8150 sa punkty kontrolne cisnienia układu niskiego ciśnienia. Pisałem stronę wcześniej że przy skręconych kołach na max rozłącza mi sprzęgło.Kupiłem manometr i od czego zacząć? Czy takie jakby odpowietrzniki to jest to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy da ci coś to mierzenie choć no trza coś szukać.Ja na two im miejscu za czoł bym od filtra.Może jest zasyfiony,albo mała przepustowość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr duży czy ten mały wkład? Niby powinne byc ok, ale nie zaszkodzi wymienic bo to najtańsza część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w orginale jeden 720zł a drugi 320, w zamiennikach Donaldsona może w 500zł się zmieszcze ale to nie to bo filtry maja jakies 400mtg max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak takie kalamitki to są punkty pomiarowe (no może nie wszystkie) wymienianie od tak po prostu sensu nie ma. chodź filtry nowe nie zaszkodzą ( wymienia się co 500 bodajże ale pewien nie jestem) wszystko pomierz a potem będziemy dalej myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...