Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Powinien być tam gdzie zawsze, pomiędzy chłodnicą ,za przewodem gumowym,a głowicą silnika. W 6170,podobny ciągnik, są dwa termostaty,i powiem Ci ,że po wyjęciu sprawdziłem je i otwierały się prawidłowo,ale zamontowałem nowe i ciągnik zachowuje się całkiem inaczej tzn.poprawnie ,szybko się nagrzewa płyn i dobrze trzyma temperature,tak że warto wymienić termostaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy mam problem z ciągnikiem Massey Ferguson 690, otóż nie działa mi tylny podnośnik, jak silnik jest zimny to pare razy podniesie, pozniej zaczyna pulsacyjnie podnosić, nastepnie calkiem przestaje, po wyczyszczeniu i odpowietrzeniu zaworu sytuacja sie powtarza, miał ktoś moze taki problem lub wie o co może chodzić? Może jakaś pompa nawaliła...

Dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie czasem to się zdarza ale tylko wtedy gdy tym przełącznikiem na EHR włanczam,przyciskiem jest zawsze dobrze.

 

Ale nie wiem czy ten przełącznik można zmienić,może ktoś tam robił to już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki zestaw do wspomagania do MF255 polecacie? ten z allegro a może pytać o oryginał w ursusie? pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w mf 3655 nie działa podnośnik- EHR -problem elektryczny-po przekręceniu kluczyka kontrolki na panelu EHR migną i na tym koniec .Po uruchomieniu ciągnika zero reakcji-panel ehr sprawny-sprawdzony w drugim ciągniku,ładowanie ok,guziki na błotnikach odłączone żeby wyeliminować podejrzenie wcisniętego guzika ,bezpieczniki z przodu koło filtra wporządku -przy gaszeniu też kontrolki migną .Podnosi i opuszcza tylko przy naciśnięciu elektrozaworów rącznie -proszę o jakiekolwiek wskazówki bo już brak pomysłów gdzie szukać -pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod:

1-1.....Nie podłączony jeden z elektrozaworów.

1-2.....Zwarcie w cewce elektrozaworu podnoszenia

1-3.....Zwarcie w cewce elektrozaworu opuszczania

1-5.....Problem z przełacznikami podnoszenia/opuszczania na błotnikach

1-6.....napiecie zasilania za wysokie (pow 18V)

1-7.....zwarcie w obwodzie 9,5 Voltowym.

1-8.....problem z przełącznikiem podnoszenia /opuszczania

 

2-2....problem z czujnikiem pozycji

2-3....problem z czujnikiem głębokości

2-4....problem z potencjometrem maksymalnej wysokości.

2-7....napiecie zasilania za niskie(poniżej.10V)

 

3-1...problem z prawym czujnikiem draftu(bolec mocujący prawą dolną belke podnosnika.)

3-2...problem z lewym czujnikiem draftu

3-4...problem z potencjometrem predkosci opuszczania

3-6...problem z potencjometrem intermixa(ten z gałką na panelu ze skalą od 1 do 6,najbliżej diody samodiagnostyki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś wie z jaką siłą dokręca się głowice w mf3085 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo ty maż stary EHR, a nie ten z kodami. Padł ci pewno przekaźnik w nim załączający go. Albo tranzystor sterujący przekaźnikiem. Wymień sam, zanieś komuś albo mi wyślij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gustlik"] Witam -pisałem już że przełożyłem cała konsolę z kabiny do drugiego ciągnika i wszystko ok a z tego drugiego traktora sprawnego założyłem do tego co o nim piszę i również zero reakcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na to rada. Pobierz ze strony Gustlika część instrukcji do 30xx pod nazwą Electronic linkage control. Tam będą schematy instalacji tego EHR do serii 30xx. Zidentyfikuj złącza u siebie i sprawdź krok po kroku tak jak przewiduje opis zasilanie tak na zgaszonym silniku jak i zapalonym. I nie używaj do tego żarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czujnik wysokości myślę że wiesz o czym mowie rozepnij wtyczkę zmież miernikiem opór między środkowym pinem a 1 i 3 powinien być taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony nawet brak czujnika wysokości nie powoduje raczej problemow z podnoszeniem z przycisków. Sprawdzałeś czy prąd ładowania jest na wtyczce EHR?

 

Podaje link do instrukcji w innym miejscu stąd na pewno ściągniesz.

 

https://docs.google.com/folder/d/0B7R4CJ84HQCremROeDRiSW9fN2c/edit

 

Napisz do mnie na GG:5258001 jak będziesz miał problemy z zrozumieniem albo czymkolwiek innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wszystkim za fatygę -dam znać jak idzie walka z EHR-em -pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie napięcia pod sterownikiem EHR jest taka biała kostka (przezroczysta) na 5 pinów zdajsie,1 czarny masa,2 czerwony zasilanie główne z akumulatora( czerwony kabel bezpiecznik przy akumulatorze), 3 czerwony zasilanie ze stacyjki po przekreceniu na zapłon, 4czerwony lub fioletowy zasilanie z alternatora po odpaleniu,5 podświetlanie panelu światła pozycyjne, sprawć czy jest napiecie na elektrozaworach, sprawdzaj żarówką bo jak kostka zaśniedziała to miernik pokarze 14v a zarówka nie zaswieci, miałem tak w MF 6140 brak zasilania głównego i nawet guzikami nie działało zero reakcji, zasniedziała kostka po myciu ciągnika pod kabiną, jak nie ma tych napięć to szukaj pokolei po kablach, pod kabiną nad kompem skrzyni są kostki łączące, ten EHR działa nawet bez czujnika pozycji, troche oszukuje wysokość nie idzie orać,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miała babka kłopotu kupila sobie MFa 30XX

Najlepszy interes na tych ciagnikach robi sprzedający i mechanicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tu kolega ma i rację może ,ale co wybrać jak one psują się tak samo WSZYSTKIE!Te chociaż mniej palą paliwa to na częśći zostanie hehe.Gdzie jest elektryka to jest lipa,ale to jest już w dziśiejszych czasach nie uniknione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Koledzy tylko zwróćcie uwagę że cały czas psioczycie na sprzęt z 20 letnią karierą. A poza tym ,to co w tym czasie użytkowane było u nas ,chyba nie zdążyło przygotować potencjalnych nabywców i użytkowników do automatyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nawet serwis u Korbanków przyznał sie ze skrzynie w tych modelach sa wadliwe zwłaszcza 32/32 no i wystarczy poczytać to forum każdy ma ten sam problem z tymi ciagnikami. Problemem jest to że wszystkie elementy sterowania sa ze soba powiazane skrzynia ,podnośnik ,uklad kierowniczy ,hamulcowy ,sprzęgło, blokady mostów.

Te ciagniki po prostu swoje przepracowały i trafiajac do Polski nadaja sie już na żyletki. Ten sam problem jest z Case 51xx i zaczyna sie z Agrotronami . Te wszystkie wypasione ciagniki robione sa z przeznaczeniem na to ze zrobią swoje i maja sie rozpadać po to żeby rolnik musiał kupic kolejny ciagnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy macie połączony podnośnik z czymś innym w tych traktorach? A skrzynie ja widziałem raz jak korbanki naprawiały i to nie jest serwis... Spawarką w skrzyni! Mój się sypał mechanicznie jak kupiłem (3060) i 90% było przez to żę ktoś coś źle zrobił wcześniej klocki na widełkach starło bo była całkowicie źle ustawiona (A-B) przednia zwolnica się rozleciała bo piasta była z innego ciągnika (inny rozmiar kołków ustalających i był luz) wałek się wyłączał bo wylatywał z wieloklina wewnątrz (nie było zabezpieczenia wkręconego) i takie tam pierdoły. A elektronika to polowa funkcji jak padnie macie takiego poczciwego zertora:] no i to się tanio naprawia. Tam prawie wszystko się da albo naprawić albo obejść. Obejść się da cała elektronikę skrzyni nie tracąc funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...