Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

no tulejki są w rozruszniku szt. 3, na końcówkach wirnika i w środku jak masz wyjęty to jedną odrazu widać taka jakaś pewno żółta.

 

 

tulejki są też dwa typy pewno nominalne i do rozwiercenia!

 

 

 

no to Wesołych ,zdrowych,rodzinnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia wam i waszym rodzinom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego - spełnienia życzeń tych wypowiadanych na głos: zdrowia, szczęścia, pomyślności i tych które niewypowiadamy na głos tylko w myślach, tych najskrytszych a wracając do rozrusznika i kręcenia: sam z reguły naprawiam takie rzeczy, ale tym razem wyszkolił mnie trochę elektromagnes (tak mi się wydawało) Pisałem na forum parę postów niżej, bo za naprawę elektryk wzioł 3 stówy (okazało się, że i elektromagnes, zębatka, i tuleje i szczotki) i zły byłem na początku, bo nówka przecież tańsza i nie wielie mi pomogły zapewnienia, że mnie przeżyje (rozrusznik), ale jak go załozyłem to się uśmiechnąłem, żyleta, kręci aż miło. Nie było wprawdzie zbyt mroźno i nie miałem zamaru odpalić ciągnika i nie grzałem świec a ciąnik na tej krótkiej próbie odpalił jak złoto. Przed jego naprawą kręcił dużo dużo wolniej i dłużej trwał rozruch. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów, mam MF 3115, przed świętami jeździłem ciągnikiem i było wszystko dobrze a dziś pedał hamulca wpada do końca. Co mogło się stac? Może miał ktos taki przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów, mam MF 3115, przed świętami jeździłem ciągnikiem i było wszystko dobrze a dziś pedał hamulca wpada do końca. Co mogło się stac? Może miał ktos taki przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciele proszę Was o pomoc potrzebuję do mojego MF 6170 Z 1996R ,końcówkę wałka WOM NA OBROTY 540,handlarz mi nie dał drugiej i mam tylko 1000 obr.na WOM. Może Ktoś ma do odsprzedania lub wie gdzie to kupić, z góry podziękowanie Hej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprośćiej może jak to teraz w przeciętnej agromie i tak śćiągają co kto chce,pewno jakieś 700zl nie twoje

 

 

 

Szczęśliwego Nowego roku wszystkim życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no DO SIEGO ,aby nie był gorszy jak mijający

 

A odnośnie WOM,to np.tuhttp://agrochlopecki.pl/index.php?cPath=1_26_313_1116 można sprawdzić.Jakieś są tylko czy takie jakie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem. Posiadam mf 3085. Chodzi mi o to że jak włączę nagrzewnice to to po 15 minutach akumulator całkowicie rozładowany. Co może być przyczyną???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ładuje alternator? Taki nawiew bierze ogromne ilości prądu więc jak nie ładuje to w 15 min by sobie z słabszym aku poradził. Zmierz ładowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to akurat zgodne z moim wykształceniem trochę;)

 

po 1 jak maż miernik to na instalacji powinno być 14,4V po 2 nie piszesz kiedy tak się dzieje

po 2 ma być pod obciążeniem te 14,4V (14,3-5 też ok)

 

Jak nie maż miernika odłącz ten najgrubszy kabel i żarówkę z świateł podepnij 100W np albo nawet więcej ma się świecić nie żarzyć (nie odpalaj bez podpiętego kabla bo uwalić alternator możesz)

 

Kable cienkie muszą zostać (jeden z nich to kabel idący z kontrolki ładowania jest on niezbędny do startu alternatora, podczas startu jest tam napięcie z aku (idące przez kontrolkę które wzbudza alternator)

 

Jak się nie znasz podjedz do elektromechanika albo traktorem albo z samym alternatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, wczoraj mój MF chodził normalnie a dziś po odpaleniu świeci się kontrolka czerwony tryb oraz ta od napędu przedniego, biegi żółw/zając się nie zmieniają, jak jadę to po 5m jest jeden zgrzyt i ciągnik staje, co to może być? pompa hydrauliki jest nowa, czerwony trybik zapalał się wcześniej czasami i przedni napęd się załączał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, wczoraj mój MF chodził normalnie a dziś po odpaleniu świeci się kontrolka czerwony tryb oraz ta od napędu przedniego, biegi żółw/zając się nie zmieniają, jak jadę to po 5m jest jeden zgrzyt i ciągnik staje, co to może być? pompa hydrauliki jest nowa, czerwony trybik zapalał się wcześniej czasami i przedni napęd się załączał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, wczoraj mój MF chodził normalnie a dziś po odpaleniu świeci się kontrolka czerwony tryb oraz ta od napędu przedniego, biegi żółw/zając się nie zmieniają, jak jadę to po 5m jest jeden zgrzyt i ciągnik staje, co to może być? pompa hydrauliki jest nowa, czerwony trybik zapalał się wcześniej czasami i przedni napęd się załączał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,no kiedyś u mnie to jeszcze sprzęgła nie było ani wspomagania po prostu nico ścięty klin na trybie z pompą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy go przymula jak machniesz wajchą od wyjść hydrauliki. Wspomaganie działa? Jak działa to nie klinek i go przymula. Gdzieś maż przeciek albo zacięty zawór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam taki problem z kontrolkami. u mnie jest cos nie tak przy module. jak ruszę kablami czerwony trybik gaśnie. usztywniłem wtyczkę z kablami i na razie problem nie występuje, odpal ciagnik i rusz tymi kablami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam taki problem z kontrolkami. u mnie jest cos nie tak przy module. jak ruszę kablami czerwony trybik gaśnie. usztywniłem wtyczkę z kablami i na razie problem nie występuje, odpal ciagnik i rusz tymi kablami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojm 3115 tylko tylko odpowietrzałem sprzęgło(odpowietrznik prawa strona pod kabino patrząc na dzwi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie trzeba odpowietrzać samo sie odpowietrzy ,wymieniasz olej filtry tylko wykręć ten filtr siatkowy i wymyj go na dole w deklu n a duży imbus później lejesz olej i odpalasz mf-a i ma być .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

Panowie czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej w MF 235 pytanie czy trzeba rozpołowić ciągnik żeby wyjąć starą i założyć nową? czy tylko zdemontować dekiel i wszystko się zrobi z góry? poradźcie jak się do tego zabrać i co po kolejno robić?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po latch nasuneło mi się pytanie jak to jest,bo u mnie tak jest jak już go kupiłem. A więc po odpaleniu kontrolka ładowania się świeci choć obroty są na 900,dopieru jak przygazuje dopiero gaśnie i zaczyna zegar pokazywać obroty.

 

 

tomasz ja takiego nie mam więc nic ci nie doradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...