Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar kupić Massey Ferguson 3050 doradzi mi ktoś cos o tym modelu jaki najlepszy rocznik i silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze MFy seri 30xx to ze skrzynią 16, przewarznie po 90r, skrzynia 32 ponoć awaryjna, na tablica.pl widziałem pare ciekawych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy doradzcie co kupic?. od dawna mysle o kupnie ciagnika do tura. Caly czas myslalem o masseyu 3060 lub 3070, ostatnio wpadl mi w oko massey 4245 moze ktos uzytkuje taki traktorek? Co myslicie o skrzyni biegow w tej serii 42..? ostatnio ogladalem takiego silnik ladnie pracuje ale skrzynia nie bardzo mi sie podoba [mam na mysli trzy grupy biegow ] . Jeszcze zostala wersja 60.. moze z tej wersji? Jak myslicie co bendzie najlepsze? wszystkie jakie ostatnio ogladalem to zwłoki wienc nie spiesze sie z kupnem bo nie mam zamiaru go wywiesc na złom a ma sluzyc mi ladne pare lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje porady dotyczącej zakupu końcówek wtryskiwaczy do MF 3090 z silnikiem A6.354. Jakiego producenta polecacie?? Jeżeli ktoś podrzuciłby jeszcze jakie numery mają polecane przez niego końcówki to będę bardzo wdzięczny.

P.S. jakie powinno wyć ciśnienie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z serii 30xx nie mają rewersu przy kierownicy... a jeżeli ma być to głownie ciągnik do tura to polecam serie 61xx tylko z rewersem z lewej strony pod kierownicą. Wtedy lewą ręką zmieniasz kierunek jazdy a prawą sterujesz joystickiem od ładowacza, a do tego są to zwrotne i w miarę oszczędne traktory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6140 te skrzynie to proste w budowie łatwy dostęp do wszystkiego ,jeden mechanik powiedział mi że te traktory mają chodzić najważniejsze aby nie domieszać w skrzyni jakiegoś hipolu czy coś bo wtedy kicha , no i w jakich rękach był wcześniej ale to widać zaraz, moim zdaniem proponował bym szukać ciągnika z Niemiec tam trochę inaczej dbają ,a jak ja bym miał kupować to kupiłbym najpierw ciągnik a potem do niego tura, bo kupić od razu z turem to przednie mosty są często wytłuczone ,rewersy , opony itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to taka strona odnośnie spraw technicznych wszystkich marek ciągników.www.traktoreiden teknisia tietoja {duniski język}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wienc wersja 61.. bendzie lepsza. Nikt nie uzytkuje masseya z wersii 42..? Tak sobie myslalem ze kupie traktor a potem dokupie tura. Dzieki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak właśnie zrobiłem najpierw ciągnik później ładowacz, chociaż chciałem sprzedać i kupić coś z turem aby skrzynie miał dobrą bo silnik to pikuś w porównaniu do skrzyni za rozsądne pieniądze sprzedałbym swojego bo przydałby mi się mocniejszy ciągnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uzytkownikow. Planuje zakup new hollanda z nowej serii T5 dokladnie interesuje mnie seria T5 105 Co myslicie o tym nowym new hollandzie .Bede wdzieczny za wasze opinie, a moze znajdzie sie ktos kto jest uzytkownikiem tego ciagniczka ? Z gory dzieki za pomoc:) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche maly chcialbym 6140 lub 6150. jaki masz rocznik? od ilu lat jest w polsce? tur 3 sekcyjny? jaka masz cene na ten ciagnik???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 3 sekcyjny, teraz to chyba totalnym błędem było by wziąć tura bez 3 sekcji... do tura 75 KM to moim zdaniem idealnie cena na priv albo daj jakiś email

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej brać ciągnik bez tura, dołożyć pare złoty i kupić ładowarkę. Przy ładowarce masz większy udźwig i dłuższy zasięg, po prostu jest zwinniejsza. Jeśli chodzi o ciągnik z turem to przednia oś z czasem sie wyrabia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie może znajdować sie główny termostat w massey ferguson 3085 słyszałem że jest gdzieś w pompie wodnej ale czy znajduje sie on u góry pompy?

Drugie pytanko jak włączę światła mijania i rusze kawałek to włącza mi sie przedni napęd. Czy jest to wina EHR-u czy może dochodzi do zwarcia przewodów? Jeżeli to drugie to gdzie może dojść do zwarcia?

I trzecie pytanie czy końcówki zaworów szybkozłacza mogły się wyrobić bo czasami jak podniosę do góry np. przyczepę to póżniej nie chce mi opóścić a słyszę że pompa chodzi, bo podobno też są 3 rodzaje tych szybkozłączy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam mam taki problem mianowicie moj mf 3065 nie chce odpalać ze stacyjki. na zwarcie pali . wczoraj zawiozlem rozrusznik do naprawy cos bylo z nim nie tak ale zostal naprawiony wlożony spowrotem no i nic sie nie zmieniło jak nie palił tak nie palił. Pomożę ktoś jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WItam mam taki problem mianowicie moj mf 3065 nie chce odpalać ze stacyjki. na zwarcie pali . wczoraj zawiozlem rozrusznik do naprawy cos bylo z nim nie tak ale zostal naprawiony wlożony spowrotem no i nic sie nie zmieniło jak nie palił tak nie palił. Pomożę ktoś jakoś?

Skoro rozrusznik był w naprawie to jest okej wychodzi że stacyjka nie podaje prądu na na cewke lub sama go nie dostaje przyczyny szukaj w stacyjce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie może znajdować sie główny termostat w massey ferguson 3085 słyszałem że jest gdzieś w pompie wodnej ale czy znajduje sie on u góry pompy?

Drugie pytanko jak włączę światła mijania i rusze kawałek to włącza mi sie przedni napęd. Czy jest to wina EHR-u czy może dochodzi do zwarcia przewodów? Jeżeli to drugie to gdzie może dojść do zwarcia?

I trzecie pytanie czy końcówki zaworów szybkozłacza mogły się wyrobić bo czasami jak podniosę do góry np. przyczepę to póżniej nie chce mi opóścić a słyszę że pompa chodzi, bo podobno też są 3 rodzaje tych szybkozłączy?

termostat jest tylko jeden i najkrócej mówiąc jest tam gdzie wchodzi gruba górna góma z chłodnicy do bloku silnika .Przedni napęd niema nic wspólnego z EHR-rem a zwarcie może być praktycznie wszędzie ale to jest mało prawdopodobne może światła zżerają ci cały prąd sptawdz napięcie w instalacji 14, 5 v euro złącza mogą sie wyrobić ale masz ich aż cztery wiec spróbój na innym za linką w rozdzielaczu masz taki motylek pokręć nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jak są gorsze sprężyny w szybko złączach i sama złączka w przyczepie klasy nikłej to przełączenie szybkie wajchą prowadzi do "zakleszczenia" blokady przed wypływem (tego co jest wciskane) po prostu trzeba dać na podnoszenie i powoli na opuszczanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam -Miron jesteś w błędzie- w 3085 są 2 termostaty -znajdują się w obudowie na przodzie głowicy tam gdzie dochodzą węże od chłodnicy i aby je wymienić należy odkręcic z góry 6 śrub-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miron tylko chodzi o to że w stacyjce niby prąd jest bo kontrolki się zapalają no tylko nie chce ruszyc rozrusznika wogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kiedyś w C-360 miałem podobny problem.Nie łączył styk w przycisku.Tu możesz mieć podobny problem że w stacyjce nie łączy styk podający napięcie na elektromagnes rozrusznika.Proponuję sprawdzić czy po załączeniu rozruchu jest napięcie na elektromagnesie(na cienkim przewodzie).Jeżeli brak to będzie wiadomo że jest uszkodzenie między stacyjką a elektromagnesem(rozrusznikiem).

PS. Czy u Was na Chrome też się zawieszają str.ppr.pl (forum)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...