Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w 3070 też po odpaleniu włączał sie napęd i jeszcze hamulec trzeba było nacisnąc.

To tu jest tak samo, żeby wyłączyć napęd musi wyć wciśnięty hamulec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym jakoś usprawnić podnośnik w MF 255, ładowacz do gnoju mam czepiany z tyłu na podnośnik i kolec do bel, problem polega na tym że powoli podnosi bez dobrej przygazówki niewiele się dzieje, ale i z lekkimi maszynami też powoli podnosi np. trzydziestka podnosi dużo szybciej te same pługi, dziwne jest dyganie podnośnika jak podnosze lekkie maszyny czy na pusto szarpie aż czasami cały ciągnik przykuca, szybkość reakcji jest na maxa, zastanawiam się nad zamontowaniem siłownika, w wyposażeniu nowych 3512 jest taka opcja, nie wiem jaki to koszt,a może ktoś ma inny pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz cos nie tam z pompa lub innym elementem w podnosniku. poniewaz podnosniki w 3512 czy 255 sa takie same i sa chyba najszybszymi podnosnikiami z jakimi miałem okazje pracowac. w moim nowym zetorze 7341 mam wolniejszy niz w 3512. I 3512 powinien podnosci z podona szybkoscia na wolnych obrotach jak i na wiekszych!!!

 

Ja własnie jedyne za co lubie 3512 to podnosnik i hydraulika która jest bardzo dobra. U mnie ten ciagnik chodzi od kilku lat z rozwijaczem bez z sipmy i nawet bardziej mokre baloty sianokiszonki podnosi. przez kilka lat zwoziłem nim baloty siana i słomy za pomoca tego dzióbaka na podnosnik ibez gazu dzwigał jak nalezy. teraz chodzi jescze w turze i także sianokiszonke podnosi. Takze musisz szukac usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3512 jest troche inna pompa ma udzwig 1330 kg, a w mf 255 ma 1050 kg, a przy belkach to dużo znaczy kilka razy wyskoczyłyło jakieś cięgiełko ze nic nie działało a pozatym to nic nie dolegało pompie, kiedyś pompa była troche mocniejsza, a najbardziej niepokoi mnie to dyganie przy podnoszeniu może da się jakiś zawór podkręcić czy coś bo nowa pompa ponad 2000 tyś kosztuje, zmieniłem olej w skrzyni ale to nie wiele pomogło, jak podnosze pługi i cofam to kopie sie bo nie zdąża podnieść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem w MF 255 nie ma filterka oleju hydraulicznego ? I nie należy go czyścić co pewnien czas ?

 

A to że podnośnik podskakuje to może być wina rozdzielacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem filtr przy zmianie oleju były w nim resztki kosza satelitów który to wywaliło mi 2 lata temu, ale to nic nie zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle o zupełnym odjęciu sprężarki bo używam tylko do pompowania kół a całą reszte z pneumatyki i tak mam nie sprawną, nie wiem ale chyba pozaślepiać rureczki bo z bloku wychodzi rozdzielaczykw jedną stronę do sprężarki a w drugą stronę do głowicy, czy lepiej połączyć tę rureczkę co idzie do sprężarki z tą grubą co wychodzi z misy ale chyba lepiej pozaślepiać,a może nie powinienem odejmować sprężarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o MF 698T z 90r. za 38tyś. może jeszcze urwal by coś z tej ceny. Nie znam stanu technicznego i nie wiem jak pracuje. na wygląd ładny bo po odnowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polacz je tak zeby obod oleju byl. Napewno nie zaslepiaj bo zablokujesz ktorys z kanalow w bloku.Niepamietam dokladnie czy tylko 1 jest do sprezarki a powrotu niema.Mozesz puscic go do i do tego i tego bo olej powroci i tak do misy a kanalik bedzie drozny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 38-40 to kupisz juz 3080 Mój kolega ma niedługo przyprowadzic z francji 3080 z 89r za 32tys jedynie przedni naped cosik szwankuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

robił ktoś moze układ pneumatyczny w MFie? Ja mam 3630...i zamierzam zrobić...a właściwie to juz jest w budowie(zawory od 3512 do hamulca i zawór od pompowania od u912) moze ktoś juz to robił, wszelkie wskazówki byłyby wskazane :d....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlatego MF seri 30.. i min. 3080 sa takie tanie bo są g... warte miałem 3070 i niechce widzieć ich na oczy już mówiłem na tym forum dlaczego. Nie wiem czy znajdzie sie jakiś użytkownik tych ciągników który powie że u niego wszystko działa i z niczym nie ma problemów no i jest zadowolony z cen części zamiennych .Słyszałem że MF 698 i podobne są w miare udanymi ciągnikami i chciałem usłyszec opinie na ich temat,bo nikt mi nie wmówi że seria 30... to udane ciągniki zwłaszcza z roczników 87-92.(fabrycznie wadliwe skrzynie) icała reszta nie lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się że wszyscy są niezadowoleni z tej serii.

Miałem MF-3050 3 lata zrobiłem nim 1600mtg i żadnej awarii.

Skrzynia chodziła bez zarzutu.

Ciągał 3 skibowy obracalny i aresa talerzowego na Croskillu także miał co robić i dawał rade.

Ale faktycznie słyszałem że skrzynie liche w tych ciągnikach.

U mnie chodziła bez problemu ale to chyba przez to że silnik miał 75KM.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie dawno kupiłem 3080, który był sprowadzony z francji. Ciągnik ogólnie fajnie pracuje tylko posiada dwie wady:/ po pierwsze po każdorazowym uruchomieniu silnika załącza się przedni napęd i czasami trzeba kilkakrotnie nadusić przycisk aby się wyłączył, oraz komputer zamiast wyświetlać informacje to pokazuje same krzaki:), Czy ktoś może miał podobne usterki i uporał się z nimi?

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Yetas

Te ciągniki tak mają trzeba nacisnąć hamulec żeby wyłączyć napęd. Być może tylko nie łączą gdzieś styki albo włacznik szwankuje te ciągniki są strasznie czułe na niedomagania instalacji elektrycznaj, najlepiej przeczyść wszystkie kostki, styki itp. i zakonserwuj je preparatem do konserwacji instalacji elektrycznej.

Na temat wyświetlacza poszukaj we wczesniejszych postach ktoś już o tym pisał.

Ja mialem 3070 też z Francji na szczęście już sie go pozbyłem. jeśli twój jest z lat 87-92 to uważaj na skrzynie, też o tym wcześniej pisałem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

w moim MF 235 po uruchomieniu podnosnik wędruje do samej góry i nie chce opaść na dół

jak by nie chciał podniesc ,to zrozumiałe ,ale on nie chce opuscić ,a podnosi duużo szybciej niz wczesniej

co to moze być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na cos innego. Miałem to samo . Było to spowodowane złym złożeniem podnosnika. Dokłądnioe to chodzi o to ze na samym dole skrzyni jest taki zaworek do którego prowadzi jedna z dzwigienek od regulacji wysokosci. Jak sie zakłada podnosnik to samoczynnie ta dzwigienka nie trafia tam gdzie powinna tylko z drugiej strony rolki od tego zaworka i przez to zawór jest cały czas otwarty wiec olej wedruje do cylindra podnosnika a nie mozna go spuscic bo nie ma mozliwosci zamkniecia tego zaworka na dole skrzyni koło pompy:) Meczyłem sie z tym długo kilka razy zakładałem i zdejmowałem podnosnik az wreszcie obczaiłem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!jestem na kupnie ciągnika MF 3610 89r, czytałem tutaj wiele krytycznych uwag na temat skrzyni biegów w podobnych ciągnikach!mam pytanie-po czym rozpoznać jaka skrzynia jest w danym modelu? oraz jaki rodzaj skrzyni byście polecali? za odpowiedź/podpowiedź z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Pitura

Miałem 3070 z 89r sprowadzony z Francji miał uszkodzoną skrzynie. Zacząłem ja naprawiać ale dowiedziałem sie od znajomego (Od Korbanków) że te modele z roczników 87-92 mają fabrycznie wadliwe skrzynie a konkretnie robione były ze słabego materialu i wcześniej czy później i tak sie rozpadną po tym roku MF zmienił producenta skrzyń i podobno jest lepiej. A skrzynie 16/16 w szczególności sie rozpadają, 8/8 są troche mocniejsze.

 

Do lącznik78

Rozbierałem Autotronika. A możesz przybliżyć twój problem? bo może to nie jest wina wzmacniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o MF 675 4 WD ,jak to chodzi,awaryjnosc,spalanie,skrzynia i inne dobre i zle wiadomosci o tym ,,czołgu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do erdem

dzięki za tę informację! ja powierzchownie widziałem ten ciągnik ale w najbliższych dniach jadę oglądać go już bardziej szczegółowo i byłbym wdzięczny gdybyś wytłumaczył mi jeszcze jak poznać jaką ma skrzynie!oraz na co jeszcze szczególnie zwrócić uwagę! bo przyznaję że do tej pory nie miałem do czynienia z tego typu ciągnikiem,a osoba która go sprowadziła z Francji niewiele więcej wie ponad to jak się go odpala! więc przy sprawdzaniu stanu technicznego będę zdany wyłącznie na siebie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zaczne od poczatku

ciagnik mf 3610 z roku 90

faktycznie komputer na slupku jest ale albo nie dziala, albo ja sobie z nim nie radze

skrzynia biegow 16 przod / 16 tyl

na szybie naklejka z predkosciami i napisem power shift 8 x 2

zolw/zajac przelaczany dzwignia biegow do siebie i skoczek wlaczany guzikiem obok napedu i blokady

 

objawy:

slizga sie po wlaczeniu skoczka, szczegolnie na zajacu (tzn. obroty sie wkrecaja a traktor nie ciagnie), po zmniejszeniu obrotow lapie i powoli mozna go rozpedzic

 

wyraznie widoczne na zimnym ciagniku, po rozgrzaniu objawy slabna...

 

bede wdzieczny za wszelkie informacje i wskazowki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...