Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

To próbuj

 

Ile masz mth że poszedł ci mechanizm kumpel w 2812 robił przy ok 8000 mth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się dziś namęczyłem z ustawieniem luzu. Papierki pomogły. Cały dzień mi zeszedł. Tak dziwnego ustawiania to jeszcze nie widziałem. Ale się nadorabiałem blaszek dystansowych ale w końcu zrobiłem. Jutro może stykne całą resztę.

Ile ma mth? licznik stanął na 4323. Ale to było ponad 10 lat temu. To jest MF 235 z 1979r więc ma prawo mieć dość. Jeszcze musiałbym coś zrobić z pompą hydrauliczną. Mam teraz w nim po regeneracji ale nie widzi mi się ma za słabe ciśnienie. Zawór podciągnąłem, ale nic. Zastanawiam sie nad wpakowaniem mu 2 pomp od 330 albo jak nie będzie miejsca, od 360. Plan już mam tylko muszę zabrać się za to dopasować trybiki i może coś z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEEEEE to masz oryginalnego MF a nie jakiś ursusowski gniot , pompa może jedna od MTZ 45L/min, od c-330 18 albo 20L/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej wcisnąłbym od Bizona ale nie ma tam miejsca. A wciskanie gdzie indziej nie jest łatwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale się dziś namęczyłem z ustawieniem luzu. Papierki pomogły. Cały dzień mi zeszedł. Tak dziwnego ustawiania to jeszcze nie widziałem. Ale się nadorabiałem blaszek dystansowych ale w końcu zrobiłem. Jutro może stykne całą resztę.

Ile ma mth? licznik stanął na 4323. Ale to było ponad 10 lat temu. To jest MF 235 z 1979r więc ma prawo mieć dość. Jeszcze musiałbym coś zrobić z pompą hydrauliczną. Mam teraz w nim po regeneracji ale nie widzi mi się ma za słabe ciśnienie. Zawór podciągnąłem, ale nic. Zastanawiam sie nad wpakowaniem mu 2 pomp od 330 albo jak nie będzie miejsca, od 360. Plan już mam tylko muszę zabrać się za to dopasować trybiki i może coś z tego wyjdzie.

i na jaką grubość ustawiłeś 2 kartek ciesze się że moja podpowiedż na coś się zdała aby ci tylko ta przekładnia troche pochodziła

 

gdzie robiłeś pompe bo ja przy MF 255 mam ponad 6000 i nie ruszana a olej ten sam od nowości i lałem do niego nawet taki ruski gęsty olej z wsk świdnik kupiony gdzieś do helikopterów go lali i narazie wszystko u mnie działa ale kiedyś robiłem podnośnik do 1014 pod warszawą i gość mówi że zrobi i w MF 255, ale musze z ciągnikiem przyjechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na 2 papierki. A pompe robili mi w Ursusie z 10 lat temu. A teraz wystarczy wpisać w wyszukiwarce regenaracja pomp hydraulicznych MF i już masz. Ciekawe co chciał z tym ciagnikiem robić, pewnie zawór ustawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 3512 tez ma prawie 6000mth i pompa oraz olej oryginalny, nie wymieniany, bo troche mi cieknie z wom-u, wiec tylko dolewam, pewnie ze 20l na rok

 

Jak narazie nie widac zuzycia pompy bo wszystko podnosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie uśmiechało mi się jechać pod warszawe 200km MF 255

Po co do Warszawy jechać przecież w Lublinie robią wszystkie pompy hydrauliczne. Ja regenerowałem do MF 3070 to z 255 tymbardziej nie powinno być problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erdem może ty wiesz co jest w mf 3060 ciężko chodzi mi wspomaganie. Może to być wina pompy czy orbitrola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych ciągnikach prawie wszystko zalezy od hydrauliki. Najlepiej gdybyś sprawdził ciśnienie w układzie hydraulicznym, bo tak ciężko powiedzieć za duzo możliwości.

Cały czas jest ciężko czy tylko na wolnych obrotach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupie katalogi do M-F. prosze o kontakt to posiada na sprzedaż take cos ! krzysiek20-20@o2.pl

 

/edit - W sumie powinienem tą wypowiedź skasować, od czego niby jest temat Instrukcje obsługi, katalogi części, itp. MOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na większych obrotach jest ok i jak się jedzie też jest ok. Tylko na postoju i na wolnych obrotach ciężko kręcić. Podnośnik działa idealnie. Jakim zegarem to sprawdzić? i jakie ciśnienie powinno być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko którym ciągnikiem pokręcisz sobie lekko kierownicą na postoju i wolnych obrotach. Uwierz jak w pracy jest ok to daruj sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na większych obrotach jest ok i jak się jedzie też jest ok. Tylko na postoju i na wolnych obrotach ciężko kręcić. Podnośnik działa idealnie. Jakim zegarem to sprawdzić? i jakie ciśnienie powinno być?

Na każdy układ jest inne ciśnienie na podnośnik, układ kierowniczy, na Speed Shift (czyli reduktor), układ smarowania, sprzęgło.

Po prawej stronie skrzyni biegów są wyjścia do sprawdzania ciśnienia na poszczególne układy (wygląda to jak takie duże smarowniczki). Popytaj w serwisie, tam powinni wiedzieć coś na ten temat.

Jeśli wszystko poza układem kierowniczym działa normalnie to być może jest to wina rozdzielacza (tego nad silnikiem), bo podobno często padają.

Ja miałem ten sam problem i w serwisie nie kazali mi wogóle jeździć zanim nie sprawdze ciśnienia, bo jeśli jest to wina pompy i jest małe ciśnienie we wszystkich układach to może paść skrzynia. Niestety nie posłuchałem sie i padł Speed Shift koszt ok. 20tyś zł. Na szczęście poskładałem go domowymi sposobami i opchnąłem. Już o tym pisałem nikomu nie polecam MF seri 30.. strasznie awaryjne a o cenach części nie wspomne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz S

Jeśli Manometr pokaże ok. 180bar to pompa jest OK. Wtedy szukaj po rozdzielaczach jak sugeruje kolega erdem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzadko którym ciągnikiem pokręcisz sobie lekko kierownicą na postoju i wolnych obrotach. Uwierz jak w pracy jest ok to daruj sobie.

Mój MF kręci na wolnych obrotach leciutko kołami, chyba że mam pełną łyżke ziemi to wtedy z 1000 obr/min i już jest spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale twój MF to jeszcze nówka sztuka, za 10 lat to zobaczysz (jak go tyle potrzymasz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej tyle u mnie nie wytrawa

 

Niedaleko mnie ma MF 4255 w tym samym roku co ja kupiony tylko jego ma ponad 2000 mth i zaczął z nim mieć konkretne problemy a na początku chwalił go, że taki super sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim MF jeżeli jeżdze nim dosyc czesto to na wolnych obrotach stojac w miejscu kreci sie paluszkiem, natomiast jezeli nie jest odpalany tak z miesiąc to przez pierwsze 15 minut kreci się cieżko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Erdem, a jakie były objawy jak padł ci Speed Shift?

Ciężko to wyczuć

Właśnie pierwsze objawy to problem ze skręcaniem, nawet przy rozgrzanym silniku na wolnych obrotach. A jak zacznie grzać ci sie olej w skrzyni to szybko sie go pozbądź. Koszty naprawy niewarte tego ciagnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktos poradzić jak w MF-255 założyć dodatkowe gniazda do hydrauliki bo mój posiada tylko jeden komplet (wyjscie i wejscie) a potrzebne mi jeszcze jeden taki komplet gniazd!! Poradzcie mi bo musze to zrobic przed zimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...