Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie liczę bo ich nie kupiłem. A jaka to firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ceny tych czesci w Granicie?tez maj do wszystkich modeli i prawie wszędzie je sprzedaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W Granit z tego co się orientowałem to mają wyższe ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auta Renault też ponoć były i są do kitu tylko dlaczego ja już 6 lat (auto ma na liczniku 170tyś (na gazie 120 tyś) śmigam i niezamieniłbym (narazie) na np "niemca". A dodam, że cała rodzina przesiadła się na Renault (ok 8 aut) jakoś nie narzekamy! Seria 30xx jest może kiepska co do skrzyni.... chociaż myślę, że raczej co do cen CZĘŚCI ZAMIENNYCH skrzyni!! ale została już tak obsmarowana, że nie wiem czy naprawiać swojego (a kupiłem go świadomie z uszk. skrzynią, koszt b.duży), bo z tego co większość pisze to po naprawie nawet do pola nie dojadę (a mam z 50 m!!! może kupię odrazu ze 3 skrzynie na wymiany i tak co sezon!!). Ludzie te ciągniki może się nie nadają, ale na 150, 250 czy więcej ha. To wszystko zależy od PUNKTU WIDZENIA!!! Ja naczytałem się tego forum przed kupnem, kupiłem zrobię i mam nadzieję, że u mnie pare lat posłuży. Mam dość odradzania sprzedaj, pozbądź się jak najszybciej... itp, itd... każdy ma prawo do własnego wyboru i gustu, więc szanujmy również tych którzy piszą, że te ciągniki dobrze pracują, bo tak pesymistycznie jakby wszyscy podchodzili do życia to by należałoby już za życia położyć się w "trumnę" - "bo i tak kiedyś umrzemy" i też by mieli rację!!! Wszystko zależy od punktu widzenia!!!

Napisałem co myślę, teraz można mnie "krytykować"

 

pozdrawiam wszystkich optymistów!

 

Kolego mi chodziło o ciągniki rolnicze marki Renault

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auta Renault też ponoć były i są do kitu tylko dlaczego ja już 6 lat (auto ma na liczniku 170tyś (na gazie 120 tyś) śmigam i niezamieniłbym (narazie) na np "niemca". A dodam, że cała rodzina przesiadła się na Renault (ok 8 aut) jakoś nie narzekamy! Seria 30xx jest może kiepska co do skrzyni.... chociaż myślę, że raczej co do cen CZĘŚCI ZAMIENNYCH skrzyni!! ale została już tak obsmarowana, że nie wiem czy naprawiać swojego (a kupiłem go świadomie z uszk. skrzynią, koszt b.duży), bo z tego co większość pisze to po naprawie nawet do pola nie dojadę (a mam z 50 m!!! może kupię odrazu ze 3 skrzynie na wymiany i tak co sezon!!). Ludzie te ciągniki może się nie nadają, ale na 150, 250 czy więcej ha. To wszystko zależy od PUNKTU WIDZENIA!!! Ja naczytałem się tego forum przed kupnem, kupiłem zrobię i mam nadzieję, że u mnie pare lat posłuży. Mam dość odradzania sprzedaj, pozbądź się jak najszybciej... itp, itd... każdy ma prawo do własnego wyboru i gustu, więc szanujmy również tych którzy piszą, że te ciągniki dobrze pracują, bo tak pesymistycznie jakby wszyscy podchodzili do życia to by należałoby już za życia położyć się w "trumnę" - "bo i tak kiedyś umrzemy" i też by mieli rację!!! Wszystko zależy od punktu widzenia!!!

Napisałem co myślę, teraz można mnie "krytykować"

 

pozdrawiam wszystkich optymistów!

 

Kolego mi chodziło o ciągniki rolnicze marki Renault

 

Coś bracie słabo mnie zrozumiałeś, ale nie będę już tłumaczył dlaczego!

 

pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych i szęśliwie spędzonych Świąt!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erdem

cze a kto ciebie uczył jeżdzić na tgz. luzie masz tam na tyle biegów ze jest na czym jeżdzić tylko trzeba checi do pżelanczania bo potem bedziesz nazekał ze skrzynie sa kiepskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysunia a ty sie tak niemądż bez urazy... erdem jeżdił niejednym ciągnikiem ino wieloma i niewątpie ze lepiej się zna na tym niż ty. A pozatym jak by jedził jednym biegiem to by raczej nie narzekał na skrzynie bo się nie rozleciała. Ale to już inna bajka niebede się rozpisywał...

 

Wszystkiego Najlpeszgo wszystkim użtkownikom MFów:))

a nagwiazdke to widomo wszytkim życze

nóweczki z salonu MFa )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
erdem

cze a kto ciebie uczył jeżdzić na tgz. luzie masz tam na tyle biegów ze jest na czym jeżdzić tylko trzeba checi do pżelanczania bo potem bedziesz nazekał ze skrzynie sa kiepskie

 

Niebardzo wiem co masz na myśli?

Nie pisałem że te ciagniki sa złe tylko że bardzo awaryjne(niestety) same rozwiazanie skrzyni i nie tylko sa jak na czasy kiedy były produkowane bardzo nowatorskie i jeśli jak tobie trafi sie egzęplarz w dobrym stanie(co jest Zadkościa), jazda nim to sama przyjemnośc, sam go z tego powodu kupilem ale niestety nie stać mnie na remont za 20tyś i myśle że nie tylko mnie bez zadnej gwarancji że za rok czy dwa znowu sie nie rozpadnie jeśli nie to samo to co innego. Wole kosztem komfortu kupić inny ciągnik mniej awaryjny gdzie za częsci jeśli juz mi co nawali zapłace 1/10 tego co do MFa.

 

Pozdrawiam Wszystkich użytkownikóe MF i z okazji Świąt życze wam aby mieli dużo radości z ich użytkowania bez awarii.Wesołych Świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o modelu 2790? Ma elektrycznie sterowana pompe i nie wiem czy powinienem sie tego obawiac... :/ Wiem ze mf seri 30.. nie maja najlepszej opinii, czy serii 27.. to tez sie tyczy? Jest to ciagnik z 84 roku, posiada powerschifft i rewers? Co sadzicie o tym ciagniku? Najbardziej obawiam sie tej pompy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko da się zrobić ale też i trzeba za to zapłacić twój wybór twoje pieniądze... Mam jeszce pytanko do forumówiczów jakiego mi radzicie kupic MF bo mam zamiar kupic drugiego ale młodszego od 1995 roku w zwyż gdzieś do 2002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

Potrzebuje dobry katalog części do Massey Ferguson 3085, mile widziana także instrukcja samodzielnej naprawy (instrukcja warsztatowa). Gdzie mógłbym to zdobyc lub kupic?

 

prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzsiek Mf ja jak takimi traktorami jeżdziłem w szwajcarii potem we francji to w polsce jeszcze ursusy szły całą para i żeście je chwalili więc nie mów mi co ja wiem a czego nie bo ja juz swoje przejechałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jezdiłes moze nie niewnikam, ja jeżdże już też długo ale wkórza mnie takie mąrzenie typu trzeba umieć biegi przełańczać czy coś a pozatym ciekawe kto jeżdi jednym biegiem moze ty umisz bo ja naprzykład z 20tonową przyczepą z czwórki choc jak bym się strał to podejrzewam ze nierusze. Bezurazy sysunia niemam nic do ciebie ale niepisz bzdetów... Choć mi sie ten traktor psuł to i tak mam dobre zdanie o nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde nie mam na forum wlascicieli mf z ser2... np 2620 2720 ciekawi mnie jak sie spisuja, czy sa z nimi jakies problemy, gdzie mozna dostac ewentualne czesci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześci dostaniesz wszędzie tam co do ozostałych seri a awaryjność to niewiem ciekawe jak tam sprawa z skrzynią a pozatym to raczej powinien być oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do KrzysiekMF myslisz, ze 2720 (147KM) da sobie rade z 6x35cm gdzie fortschritt (100 KM) z 5x35cm dawal sobie rade bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu mf 3070 kupiłem go około 2 lata temu i narazie sie obyło bez większych powaznych usterek. Ale mnie jedno niepokoi m.i.n. wzmacniacz momentu. Gdy go kupiłem nie wiedziałem o tym ze jest cos takiego. U mnie w miejscu tego wzmacniacza była zaslepka. Gdy wyjąłem to zaslepke,w miejscu gdzie podłącza sie guzik do tego wzmacniacza był i jest kabelek ktory łaczy dwie blaszki gdy wyjąłem ten kabel i próbowałem jechac to cos slizgalo sie w srodku a traktor na biegu stał w miejscu.

mam pytania:

Czy jest to zepsute?

Jak to sie naprawia ?

Ile by to kosztowało?

bzrdzo proszę o szybką odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie masz zepsute to co prawie każdy posiadacz tego typu ciagnika.

Ja miałem taki sam ciagnik i taki sam problem.Najprościej i najtanie to wogóle tam nie zagladać. Jaką masz skrzynie 16/16 czy 32/32 chociaż jeśli nie masz wzmacnizcza to będziesz miał 8/8 lub 16/16.

Zależy co ci poszło bo jeśli tylko tarcze to jedna 500zł i jeszcze zależy które bo jest jedna duża i dwie małe.

Jeszcze jedno jesli padła ci duża tarcza to będziesz jeździł nie 40km/h tylko 30km/h Jesli chcesz to moje GG. 7163830

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do jack4032 mysle ze pociągnie ale to zależy jaki stan tego ciągnika bo moze miec 200koni a jak bedzie umęczony to chodzić bedzie jak 120konny , róznie to bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kiler 666 opisz to troche dokładniej lub daj jakies fotki to ci pomoge to rozwikłac bo też mam 3070 moje gg7874447

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszce jednoczy to jest 3070 elektronik czy 3070 autotronik i jaką masz skszynie biegów 16x16 plus półbiegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...