Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

pablosum;jak miał16x16 i pół biegi to mia łrazem 32 ; słuchaj 16 biegów żeby przeżucic to rzeba ręka za wajche ciągac a półbiegi włącza sie elektronicznie wciskając guzik zboku na poanelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEŹDZIŁEM TYM I PRZYCISK MIAŁ PRZY GAŁCE Z BIEGAMI PRZYCISKAŁO SIĘ KCIUKIEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIRON A TEN MF CO OGLĄDAŁEŚ TO WART TEJ KASY I CZY KOLEŚ CHCIAŁ COŚ OPUŚCIĆ WSZYSTKO W NIM CHADZAŁO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, 3060 autotronic ma 4 podstawowe biegi pus zółw i zając w jednej dźwigni obok fotela, w drugiej dźwigni ma tylko przód tył, do tego dochodzą półbiegi w guziku na prawym błotniku. czyli biegów jest

 

4 (podstawowe) x 2 (żółw, zając) x 2 (półbiegi) = 16

 

z tym że jest to wersja autotronic i nie powinno byc tam 32 wszystkich biegów (licząc z półbiegami) ?

 

Czy u was przełanczając z żółwia na zająca lub na odwrót wystarczy tylko pociągnąć wajchę w strone fotela ( i później nie wykonywać ruchu w przód ani w tył) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długowato stoi na allegro kiedys do faceta dzwoniłem facet niezle gadał chyba jest wpozątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam od niedawna 3060 i jeszcze dobrze go nie rozgryzłem czy może mi ktoś wytłumaczyć do czego służy taka mała wajcha z prawej strony fotela trochę z tyłu , jest tam rysunek żółw zając u góry i ślimak na dole. No i jeszcze gdzie podłączyć i jak wszystko ustawić żeby kipować przyczepy a jak żeby chodziła wyżynarka . Naprawdę będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, 3060 autotronic ma 4 podstawowe biegi pus zółw i zając w jednej dźwigni obok fotela, w drugiej dźwigni ma tylko przód tył, do tego dochodzą półbiegi w guziku na prawym błotniku. czyli biegów jest

 

4 (podstawowe) x 2 (żółw, zając) x 2 (półbiegi) = 16

 

z tym że jest to wersja autotronic i nie powinno byc tam 32 wszystkich biegów (licząc z półbiegami) ?

 

Czy u was przełanczając z żółwia na zająca lub na odwrót wystarczy tylko pociągnąć wajchę w strone fotela ( i później nie wykonywać ruchu w przód ani w tył) ?

ale gdy rewers jest podwójnu A/B czyli 2razy do przodu i dwa w tył razem daje nam 32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie mam od niedawna 3060 i jeszcze dobrze go nie rozgryzłem czy może mi ktoś wytłumaczyć do czego służy taka mała wajcha z prawej strony fotela trochę z tyłu , jest tam rysunek żółw zając u góry i ślimak na dole. No i jeszcze gdzie podłączyć i jak wszystko ustawić żeby kipować przyczepy a jak żeby chodziła wyżynarka . Naprawdę będę wdzięczny

z regóły tak sa oznaczane grupy biegów Zajac szosowe, Żółw polowe a Ślimak pełzające

CZyżby jeszcze jedna wersja skrzyni

Nie włańczałeś tej dźwigni?

A hydraulike do kiprowania przyczep podłańcz sie do szybkozłączek tylko pewnie masz euro i nie beda ci pasowały, jest tez regulacja przepływu oleju przy szybkozłączkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie mam od niedawna 3060 i jeszcze dobrze go nie rozgryzłem czy może mi ktoś wytłumaczyć do czego służy taka mała wajcha z prawej strony fotela trochę z tyłu , jest tam rysunek żółw zając u góry i ślimak na dole. No i jeszcze gdzie podłączyć i jak wszystko ustawić żeby kipować przyczepy a jak żeby chodziła wyżynarka . Naprawdę będę wdzięczny
napisz cos wiecej o tej wajsze bo niekumam ztyłu masz cztery gniazda podłaczasz i kiprujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynię mam 4 na jednej wajsze A B na drugiej + wsteczne + półbiegi załanczane przyciskiem z prawej strony przy wyłączniku blokady i napędu no i jeszcze ta mała dzwigienka . Ja też myślałem że to pełzaki ale trochę ciężko chodzi na wyłączonym motorze i mam cykora włączyć ją w pracy żeby coś nie padło bo jak na razie wszystko chodzi bez zażutu .Czasami tylko EHR się zacina (zdażyło mi się dwa razy) ale po przejechaniu paru metrów łapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie mam od niedawna 3060 i jeszcze dobrze go nie rozgryzłem czy może mi ktoś wytłumaczyć do czego służy taka mała wajcha z prawej strony fotela trochę z tyłu , jest tam rysunek żółw zając u góry i ślimak na dole. No i jeszcze gdzie podłączyć i jak wszystko ustawić żeby kipować przyczepy a jak żeby chodziła wyżynarka . Naprawdę będę wdzięczny

z regóły tak sa oznaczane grupy biegów Zajac szosowe, Żółw polowe a Ślimak pełzające

CZyżby jeszcze jedna wersja skrzyni

Nie włańczałeś tej dźwigni?

A hydraulike do kiprowania przyczep podłańcz sie do szybkozłączek tylko pewnie masz euro i nie beda ci pasowały, jest tez regulacja przepływu oleju przy szybkozłączkach

niesądze to jest chyba cos innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skrzynię mam 4 na jednej wajsze A B na drugiej + wsteczne + półbiegi załanczane przyciskiem z prawej strony przy wyłączniku blokady i napędu no i jeszcze ta mała dzwigienka . Ja też myślałem że to pełzaki ale trochę ciężko chodzi na wyłączonym motorze i mam cykora włączyć ją w pracy żeby coś nie padło bo jak na razie wszystko chodzi bez zażutu .Czasami tylko EHR się zacina (zdażyło mi się dwa razy) ale po przejechaniu paru metrów łapie.
ztym EHR to sprawdz kostki na przewodach bo to eszystko jesr elektrycznie sterowane moze gdzies przysniedziało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wajcha to jest taka jak ta co przełącz się przekażnik 540/1000 i znajduje się z prawej strony fotela trochę z tyłu na wysokości podłokietnika . U góry rysunek żółwia i zająca (mam ją w tej pozycji) a na dole ślimak to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ztym EHR to sprawdz kostki na przewodach bo to eszystko jesr elektrycznie sterowane moze gdzies przysniedziało .

 

 

ale to by trzeba było zrobić jak się zatnie bo normalnie się nie da.

Powiedzcie czy reulacja przepływu to takie pokrętełko na rozdzielaczu , jak to ustawić do kipowania a jak do wyżynarki i czy to działa na obydwie pary gniazd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale chyba na jedna pare

Na tym pokretle jest narysowane w którą strone zwiększa sie przepływ oleju.

Ja własściwie tego nie używałem ale kiprowało sie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/b]erdem a do którego gniazda podłączasz przyczepę ? ja mam jeszczę 255 i tam żeby chodziła wyżynarka (potrzebne dwa gniazda bo mósi być ciągły przepływ) trzeba wkręcić pokrętło przy dzwigni sterującej ( między innymi) aby nie było przepływu bezpośrednio między gniazdami tylko przez wyżynarkę i może to pokrętło na rozdzielaczu w 3060 też do tego służy ? bo jest przy prawej parze gniazd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie nad karzdą parą gniazd jest takie pokrętło i jest zawsze wkręcone bi ja pod pierwszą pare gniazd mam podłączonego tura i gdy opuszcze go do końca to mi asz cały przód podniesie dogury a gdy pokrętło jesr odkręcone to tylko opada własnym ciężarem; zpowarzaniem posiadacz MFa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3060E z turem fusze skszynia 16x16 wadług mnie sa to niezłe ciagniki najbardziej wnich podoba mi sie elektronika wezystko włancza się na guziki np przedni napęd blokada tylnego mostu i EHR możn aorać bez kółka w pługu a psuja sie tak jak kazde np fendy czy inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy nie wie ktoś do czego służy ten trzeci przycisk w MF 3070 obok blokady mostu i napędu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...